Nefunční redukce SATA III do USB 3.0

Dobrý den,koupil jsem si PremiumCord USB 3.0 -> SATA III na připojení HDD externě. Připojím zařízení do usb 3.0 AC adaptér do sítě, HDD se roztočí, ale přesto PC nezobrazí zařízení. Prosím o radu. Děkuji OldřichPokud vím PC by měl USB porty sám rozeznat a nainstalovat ovladače.PS: zkoušel jsem i jiný HDD a stejný problém.Produkt: https://www.alza.cz/premiumcord-usb-3-0-sata-...

Odpovědi na otázku

Pokud vím, tak výrobce této redukce Windows 10 neuvádí jako podporované.

Mám jiné zařízení/redukci pro připojování interních disků, ale podobnou zkušenost. Ve firemním notebooku se mi to zařízení připojí (a disk je identifikován), ale v náhodných okamžicích dochází k odpojení. Toto se děje při použití různých USB portů kromě jednoho - tam je spojení spolehlivé. Možná, že to souvisí se zapojením daného konektoru do sběrnice.Má rada tedy zní: zkusit různé konektory daného PC.