Nefunční PC - neproběhne post

Zdravím.Tak jsem dneska zapnul PC a nic. Roztočí se větráky, disky, DVD se snaží hledat medium, ale nejde mi signál do monitoru. Ani na klasický, ani na integrovaný GK. Takže sem vše odpojil, nechal jen CPU a 1 modul RAM a nic. Zkoušel sem s jiným zdrojem a nic. Zkoušel sem reset CMOS (napřed jumper, pak i baterka) a nic... Když nezapojim RAMku, tak dostanu beep code, že "RAM error". Což sem tak nějak čekal. Mě z toho vychází deska, protože odešlej CPU sem ještě neviděl. Nemáte někdo nápad, co ještě zkusit?

Odpovědi na otázku

> Zkusil bych jinou desku třeba z nepoužívané mašiny.

Čau :D hustý zrovna sem chtěl psát stejný problém... Zkoušel jsem vyměnit ramky,grafiku,zdroj, a nic. Baterka vyndat taky nepomohla, napadají mě už jen poslední dvě věci první což je asi málo pravděpodobné je hard disk druhá věc která mi příjde více relativní je základní deska :/, ale nevím proto bych také ocenil někoho kdo by řekl víc :)

bez disku ti musí naběhnout obraz...

Takže to vypadá na tu desku ... Zachvilku jdu za kamarádem a ten snad má nějakou desku tak to zkusím a napíšu jak to dopadlo :)

mě končí za měsíc 3-letá záruka... tak zajdu potěšit toho zelenýho emzáka

HDD nemá vliv na boot, pokud není v PC ani jediný stále musíš mít plný přistup k BIOSu desky a detekci komponentů vč. HW monitoringu / parametrů. Pokud PC vůbec nestartuje a zdroj byl testován je mrtvá deska, pokud nenaběhne ani po startu po resetu BIOSu viz propojky na ni, pak tuplem. Vadné CPU uvažovat nebudeme.

já bych zkusil v tomto pořadí:1/ jinej zdroj2/ jinej modul RAM

Kdyby jsi četl tak by jsi věděl že jimmbo i já sme toto zkoušeli :)

mam v kompu 4 moduly... šance že by chcíply všechny najednou, moc nevidím... pokud by byl v čudu jen některej modul, tak by to mělo detekovat alespon ty v druhým kanálu...

Tvoje logika je oslňující: Bez RAM dělá deska co má, s RAM mlčí. Podle tvé logiky je to deskou. Fakt brilantní úvaha.

pokud se nepletu, tak tohle kontroluje jen zapojení RAM.. ne její funkčnost.. jak sem psal výše.. mám 4 moduly, myslíš že je reálný, aby exnuly všechny 4 současně?

Nesmysl exnou jedině tehdy pokud je zdroj / deska vezme s sebou. Osobně bych první vyměnil zdroj, pak desku a hned by to bylo jasné.

RAMky istotne neexnuly - ale doska istotne. POST konntroluje RAMky a zároveň i prístup k nim. No RAMky nenájde - a čo takto zbernica? Tá je na doske - teda doska je v .......