» Poradna » Ostatní

Nefukční TV

Dobrý den, včera mi zničehož nic přestala fungovat telelevize. Je to SMART TV LG, cca 2 roky stará, připojení je přes satelit vzdálený cca 1 metr od TV (je hned za oknem) a přesto TV nefunguje !!! Lze ji zapnout, ale jediné co se zobrazí je "NENAPROGRAMOVÁNO" a pak hláška "MAPA PROGRAMŮ JE PRÁZDNÁ" a nejde nic najít ani ten satelit tam je "Satelit 0" a ani automatické ladění nic nenajde i tam je 0 programů. Nelze ani přenastavit satelit prostě nic a TV nešla ani odpojit ze zásuvky a po odpojení svítila ještě asi 5 minut červeným světlem v dolní části. Nevím co s tím může být, protože TV byla celý večer VYPNUTÁ a pak sem jí kolem 23:00 zapnula a nefungovala, přitom ještě v 19:30 téhož dne fungovala bezchybně. Ostatní dvě staré televize, které máme v domě fungují perfektně a bezchybně, jen tato moje televize zešílela a to je nejnovější. Tak moc prosím o pomoc, protože absolutně netuším, co by s tím mohlo být.

Odpovědi na otázku

1) Co znamená nešla vytáhnout ze zásuvky? To se to tem jako zapeklo? Pak máte problém el. rozvody a doporučuji pozvat urgentně elektrikáře. Pokud je to OK, jen jste napsala pitomost a soudíte podle toho, že televizi ještě chvíli svítila kontrolka, tak to je normální! Jsou nabité kondenzátory, které se postupně vybíjí.2) Co se obrazu týče. Ostatní televize jsou taky na ten samí satelit? Pokud ano, tak je problém jen v té televizi. Pokud ne, může být něco se signálem. Kontaktujte svého poskytovatele! Ten vám řekne, zda je někde problém, případně to přijede prověřit.

*samý

Ze zásuvky pochopitelně odpojit šla, pouze nezvykle dlouho svítila červená kontrolka, což se mi ještě nikdy nestalo. A ostatní televize jsou také napojeny na ten samý satelit a fungují. A poskytovatel se na mě teď před svátky vykašle, proto hledám návod pro člověka, který je schopen to opravit.

Když ostatní televize jdou, tak je logicky něco s televizí. Pokud to není špatně nastavené, tak je tam někde prostě chyba. Tu vám ale nikdo takhle neřekne. Prostě si zavolejte někoho, kdo to umí rozebrat a mrknout se dovnitř (pokud je chyba v HW televize). Je možné, že třeba odešel tuner, nebo tisíc dalších věcí. Tohle vám po internetu ani přes tisíc dotazů nikdo nevyřeší. Zvláště když sama píšete: " já se v tom už hrabat nebudu, protože mi to skutečně nedává smysl"

A ten satelit je přijímač zvlášť, nebo rovnou v TV? Koaxiální kabely jsou v pořádku? Nicméně když vidím, že netušíte, tak si stejně někoho na opravu budete muset pozvat, protože nevím, jak to chcete dát sama do kupy.

Satelit a TV jsou spojeny přímo kabelem přes okno, jde o přímé spojení a vše se jeví v pořádku. A sama to opravovat nebudu, to vyřeším jinak.

Fakt? A jak?

Otázku jsem přestal považovat za seriózní v okamžiku, kdy jsem dočetl k větě "TV nešla ani odpojit ze zásuvky"... Buď se absolutně neumíte vyjadřovat nebo jsem tak hloupá, že nezvládáte ani obsluhu obyčejné zásuvky na 230V. Takže si zavolejte někoho inteligentnějšího, ten vám předvede, jak se TV ze zásuvky odpojuje. A taky vám poradí, ať se obrátíte na servis, protože tohle určitě nejste schopna vyřešit sama.

Hloupá nejsem a ze zásuvky to vydat umím, jen jsem to špatně popsala. Prostě i po vytažení kabelu ze zásuvky ještě svítila červená kontrolka a to opravdu hodně dlouho, což se mi ještě nikdy nestalo. A televizi mi možná opraví můj otec , já se v tom už hrabat nebudu, protože mi to skutečně nedává smysl. Nic zapečeného tam není, kabely jsou tak v pořádku a přesto to nefunguje. A na satelitu jsou napojené všechny TV v domě. A laskavě už mi nenadávatejte.

A co prosimtě čekáš za radu??? Myslíš, že tady je věštírna? Bohužel, opravdu není. Ty to sama neopravíš, takže jediná možnost je pro tebe servis...

Nechápu co tady celou dobu řešíš, když ti tu TV opraví otec

vytvářet duplicitní dotazy:https://www.zive.cz/poradna/nefunkcni-tv---op... se považuje za nezdvořilé a bývají často mazány.Pokud dotaz postrádá i základní informace o typu a je položen nekonkrétně, nelze očekávat žádné zázraky co se odpovědí týče.Stejně tak nelze čekat, že si laik TV podle nějakých rad na dálku opraví, když s tím nemá žádné zkušenosti.

Dobrý den, včera mi zničehož nic přestalo fungovat auto. Je to Ford, cca 7 let starý, jezdí na benzín a přesto nefunguje !!! Nelze ani jet dozadu prostě nic a ani nešel vypnout motor (čti šel, ale zůstala svítit kontrolka dobíjení a mazání). Nevím co s tím může být, protože auto bylo celý večer v garáži a pak sem večer nemohl nastartovat, přitom ještě v včera jezdilo. Ostatní dvě stará auta fungují bezchybně.

Zrejme jsi ho nedal do garaze. Mas brambor ve vyfuku, ktery neni napojen na digitalni panel vozu.

Použil brambor kompatibilní pouze s vozy VW.

Do auta nalil palivo pro traktory.

Nebo mu do nadrze nekdo nasypal cukr. Kdyz posledne dojel tak dojel, zadrelo se mu to.

já se v tom už hrabat nebudu, opraví to bratra mé babičky zeť (v podnájmu).

Jak může být zeď v podnájmu? :D

Samozřejmě jen dočasně.

Nedelej vrtule. Bratra babicky neexistuje.

Ale ano omlouvam se za zpochybeniOpravi to auto "zeť bratra tve babicky". 🍺🌞

Kdo má opravovat jaké auto? Všechno jezdí!

Sem myslel napred ze dava srovnani kdyz neco nejedeMozna se vazne ptal na potize se svym autem coz by bylo jeho chybou "v poradne o koťatech". Kdyz to patri do jine

To je psáno přesně tím úsměvným stylem zveličování problému, jako když si mezi sebou povídají pubertální dívky (a v některých případech nejen pubertální). A chlap aby z toho vykvet.....

Podle mě je jen přepnutý vstup. Dej televizi do továrního nastavení a nech se provést instalací od začátku

Uz ji to opravil otec ( odkaz u Al na vlakno)

Dnes na tv LG odstraněn problém-mapa programů je prázdná-.Bylo třeba vyzkoušet nainstalovat novou aktualizaci pro tv LG.