» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefukční periférie při instalaci windowsu \ nefungující OS na nové MB

Zdravím,narazil jsem na menší problém, při skládání nového PC. Mám všechny komponenty nové, kromě HDD, ten jsem použil z předešlého PC a nechce mi najet systém. Ve chvíli, kdy se zobrazí "spouští se systém" tak to vyhodí BSOD a resetuje se okamžitě. Uvažoval jsem, že to může být ovladači, popřípadě nějakým základním nastavením při instalaci win. Takže jsem zkoušel reinstall ale pokaždé co se dostanu do menu, kde si mám vybrat jazyk pro windows, tak mi přestane fungovat klávesnice i myš.Přehodil jsem HDD do starého PC a přeinstaloval windows bez problému, ale na novém to zase nejde.v BIOSu se normálně pohybovat můžu, ale například oprava OS, už nefungují periférie.Moje otázky jsou: Čím může být způsobena nefunkčnost periférií?Co způsobuje, že nelze načíst OS na nové sestavě?

Odpovědi na otázku

Jaký Win?Jaké jsou přesně komponenty?Jak instaluješ Win přes USB flash? DVD?

Nechápem koľko ľudí nedokáže dať zákl. info.

Hold čekal jsem, že to nebude zrovna nutné.

Ak ide o W7 na nepodporovanom HW, tak o to je to dôležitejšie. Zvlášť ak inštaluješ oficiálne ISO (W7 SP1). Prečo chceš na v podstate najnovší HW W7?

Upřímě se mi nechce přecházet na novější dokud to není nutné. Pokud to nefunguje právě z důvodu, že není podporován, tak ti děkuji, hned vyzkouším nainstalovat W10.

Windows 7 Professional NMB: MSI B450 TomahawkCPU: Ryzen 5 2600RAM: HyperX 3200Mhz 8GB CL15 2xGPU: Radeon RX580HDD: už si přesně nepamatuji ale je to nějak Western Digital 750GB 7200 ot./minInstaluji Win přes USB

daj tam win 10. win 7 neni podporovaný

Aký HW, aký OS, aká klávesnica? PS/2 nemáš (ak má doska jej podporu)? Chceš, aby Ti OS zo starého PC šiel bez reinštalácie v novom? Teor. to možné je (ak neriešim legalitu), ale často je to s problémami), ale nedoporuje sa to. Máš v BIOSe položku USB lagacy?

HW a OS jsem odpovídal výše. Legacy podporu má, ale mám jak klávesnici tak myš na usb, vyzkoušel jsem různé myši i klávesnice, hádám, že na typu moc nezáleží.

stahoval jsem ti přímo s Microsoft Image

V oficialnim ISO od MS NENI podpora pro USB 3.

jak klávesnici, tak myš mám zapojenou v USB 2.0

Tak si stáhni tu z odkazu výše - obsahuje potřebné ovladače + updaty

A nebo si to svoje ISO uprav rucne sam (navod si uz najdes):https://drivers.softpedia.com/get/MOTHERBOARD/MSI/MSI-B...

Podle návodu to vypadá, že potřebuji prvně win rozjet.

Bych to udelal na jinem PC. A nebo jak ti pisou, stahni si to upravene ISO...