» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nefukční pc!

Dobrý den, včera mě vypl zničeho nic pc z černala obrazovka. Když pc restartuju tak se zapne po načitaní windows 10 a pak z černá obrazovka. Zkoušel jsem windows už celkem 3x přeinstalovat, poté je windows funkční,ale stejně po půl hodině z černá obrazovka a zase je nefunkční... Nevíte někdo co stim mužu dělat ? Pls diky za odpovědi

Odpovědi na otázku

Windows 10 legální? A co máte za hardware pc?

Ano windows 10 pro legální Ati radeon saphire hd Amd fx8300Evolveo 500wAsus r.2

Zkoušels měřit teploty ? Mít dvě AMD, třeba i ve staré case, může být fakt problém... tím bych začal, klidně obyč speedfanem...

Samozřejmě může být problém i jinde, ten zdroj 500W za 800,- taky není ideální...btw: padá to i na ploše, nebo jen v zátěži ?

Procesor ramky a ta zakladovka je cca měsic staráTaky jsem si řikal že by to mohl být zdroj, ale zase měsic to fungovalo hral hry atd.Ted se pc vypne aniž bych měl zaplí jaký koliv program. Jediny co jsem dělal tak stahoval aktualizace.

Dajú sa zmerať teploty GK bez funkčného win? Teda ak nenabehne ani linux live

Když se to opakuje i po třetí přeinstalaci OS tak asi závada nebude v tom OS - co myslíš? A pokud nemáš komponenty na výměnu, tak s tím nic neuděláš (a podle toho jak se ptáš tak si myslím taky že né), takže servis

AMD CPU a GPU... zdroj snad stejně špatný, jako to CPU a GPU... nediv se. Buď rád, že nefunguje.

Než si tady pár blbečků polepší ego - tvou sestavu v životě neviděli, tedy u ní ani neparkovali dejme tomu 30 minut, ale blbejch a hloupejch keců mají dostatek, tak ti zatím sdělím, že ty s tím nemůžeš udělat naprosto nic. Nedokážeš ani popsat co se děje (např. to tvoje "zčerná" je pouze příznak toho, že nemá vstupní signál).

Tak změřit teploty je první věc co bych řešil - navíc je to věc na 5 minut. Může tam fakt docházet k přehřívání. Protože dle popisu, se pc vypne - buď teplotama, nebo padne zdroj. To, že zdroj není ideální se dá odvodit už od výrobce/cenovky na něm. Protože dle doplňující informace to padne i na ploše Windows, tedy v Idlu. Mě se přesně takhle chová jedna P4, kterou máme jako pokusné zviřátko nechanou v kanclu...A ano, tazatel by mohl naspat více infa o HW, ale nejsem idealista...btw: Když zapneš nějakou hru, padne to dřív, nebo za stejnou dobu ?

Teploty v biosu jsou v pořadku cpu 31 c grfika 39cPo přeinstalovaní windows je pc čisty nemam žadné hry nainstalovanéJestli je to tedy zdroj. Jaky zdroj bych měl zakoupit ? Grafika ati saphire 6870 hd gddr5 1gb Cpu amd fx 8300 8 core 16.0mb cacheZakladní deska asus m5 a97 r2.0Ram 16gb

Mno jde o to, že ta grafika má třeba 40 v biosu, čili totální idle, už jen na ploše může mít více, díval ses o speedfanu ? (nejsou jen dvě teploty a teploty z biosu, ne že by nebyly pravda, ale spíš mě zajímají typloty s najetýma widlema)Může se ti klidně hřát napájecí kaskáda, pod to FX bys měl mít ideálně 990. S tou 970 to bude taky běhat, ale není to ideál. Je to cpu přetaktované ? Nekoumals nad nějakým tlehkým overclockem, nebo nehrabal se ti v tom nějakej kámoš "co přesně ví co dělá" ?Jinak ten pád, běží pc dál, nebo se vypne ? Černej monitor je dost o ničem popis... (pokud padne celý pc, že se vypne, podívej se na tento počítač pravým -> spravovat -> prohlížeč událostí a Windows atd... ta chyba by tam pak byla) - případně pokud by padl driver grafiky, taky to tam bude...Je třeba vědět co nejvíc infa....

Rád bych to změřil na ploše, ale pc už nenajede do windows maximalně po načitajici logo windows pak z černá, ale zdroj je stale zaplej akorat stím nemužu nic udělat jedině vypnout.Ještě sem zkoušel opravit system windows přes usbboot disk a napsalo to chybuC:\windows\system32\logfiles\srt\srttrail.txtTed už mě jen zbyvá zase přeinstalovat windows. Jinak se dostanu jen po logo windows pak z černá a nic. Po přeinstalovaní windows pc jede cca 30 min pak zčerná obrazovka a mužu to zase jen vypnout a leda znovu přeinstalovat

Mno, dle popisu co dáváš, to vypadá na problém driverů, možná grafika/deska... ale nevím, moc se mi to nezdá... že zůstane zdroj zaplej, tzn. že běží dál ventilátory atd. ? Díval ses do toho prohlížeče událostí, není tam nějaká chyba ? V nouzovým režimu to najede ? Vyzkoušej postupy, jako teoreticky může být i mrtvej disk... Ten je novej, starej, zkoušels ho testovat ? Tady je potřeba zjistit, co dělá ten problém - je třeba zjistit, jestli to dělá hw, nebo sw... bez toho se nepohneš dál... co když je špatné instalační cd Windows třeba... Dle popisu se totiž rozjebou Windows, což se ale neděje samo... Jako zkus nainstalovat jen Windows a nic víc a nech to běžet čistý... pokud to nepadne, dělají to nějaký drivery (vůbec bych se nedivil, kdyby to padalo na driveru té grafiky, ty starší radeony, to je peklo)

Když vypne monitor tak všechny vetrak běží jak na cpu, gpu tak i zdrojDisk je starej, ale dával jsem ho na jiný pc a nechal ho celej formatovat tam bězěl v pohodě.Po přeinstalovaní windowsu sem to nechal být a nic nedělal a stejně zhasnul.Ten usb disk sem dnes stahoval z netu přimo od microsoftu. Mám originalní klič na windows 10 pro. Ted se mi to povedlo zapnout tak jsem rychle stahl speedfan a teploty nepřesahovaly 40c ale hned po tom co jsem to stahl a zkontroloval se to zase vyplo.

A ten prohlížeč událostí ? Samo od sebe to nepadne, podezírám zdroj, desku, disk a grafiku...Jak tu padlo, sežeň si nějakou live distribuci Linuxu, nech ji najet a uvidíš, jak se to zachová, pokud to padne i tak, je to jasnej hw problém...

Nouzový režím už jede docela dlouho bez pádu, ale do prohližeče udalosti mě to nepustí jestli je to v nastavení> aktualizace a zabezpečení. Když na to kliknu tak se to vypne. Nejspíš to bude tím že jsem v nouzovým režímu.

V nouzáku to vydrží klidně i několik hodin ? Prohlížeč událostí sem ti psal kde najít a ne, není to aktualizace a zabezpečení... Mě to přijde pomalu jak problém driverů... Nevím jak 6xxx radeon, ale několik 4xxx a 5xxx co byly "odpálený" sem viděl (jednou přešel přes +/- 100 stupňů a od té doby padal třeba) - takže klidně to může shazovat driver vs ovladač vs zdroj ? Nech to v nouzáku, projdi ten prohlížeč událostí a zkus tu live distribuci Linuxu. Dle toho zjistíš pak nejvíc... jinak moc nevím co ti poradit, bez toho se nepohneš dál...

Jelikož nevíme HW sestavu tak mu moc neporadíme. Zdroj neznámý, takže to bude šmejd co pomalu jde do háje. Aspoň podle mě. Protože vždy když chce něco pořádného dělat tak to padne (zní to tak z toho tvého psaní). Ale ovšem může to být deska. Pokud nemáš na odzkoušení tak přendej odborníkovi a ten si stím poradí. Tvé hapapata a tuto fakt neni užitečný, ba to škodí oboum stranám.

Ještě poslední rada... Našel jsem starou grafiku 8600gt když jí tam dám vše jede. Bude špatna grafika a nebo slabý zdroj ?

Ještě poslední rada. Našel jsem starou grafiku 8600gt když jí tam dám vše jede! Bude špatná grafika a nebo slabí zdroj?

Já bych ještě pro jistotu důkladně prověřil harddisk.

Mě při podobné chybě pomohla instalace ovladačů grafiky. Resp. mi to zčernalo, pokud se používaly ovladače od Microsoftu, tak jsem si stáhnul ovladače od výrobce (Intel) a pak to začalo fungovat. Zkuste to připojit do jiného portu, zda to bude vidět nebo ne.

Víš o tom, že Vishery nemají integrovanou grafiku...

Zkus ubuntu jestli pojede http://www.ubuntu.com/desktop

z černá se píše dohromady. ZČERNÁ. To "z" není předložka, např. zvlášť by to bylo "z černé barvy se stala bílá".zčernat, zbělet, znejistět, zblbnout, zmoudřet...ne z černat, z bělet, z nejistět, z blbnout, z moudřet...

Hmm.. AMD FX. Ty nemají integrované grafické čipy,že ne? To mají jenom A4/8/10. Zkusil bych si někde sehnat nějakou jinou grafiku. Obrazovka zčerná? A co zbytek? Reaguje HDD? Kontrolky na bedně? Vypl jsi režim spánku?

Při výměně grafiky už to jede. Ale ted nevím jestli je špatná grafika nebo slabí zdroj k té grafice.

To byste musel vyzkouset.Ten "zdroj" je rozhodne straslivy kram (a uz kvuli bezpecnosti je rozumne ho co nejdriv nahradit skutecnym zdrojem), ale vadna muze byt GK.(U tehle hruz tech "500W" obvykle znamena realnych max 300W. Nicmene Vase sestava v plne herni zatezi bude spotrebovavat neco kolem 350W s tou puvodni GK. Jakykoli normalni skutecne 500W zdroj by na ni stacil s velkou(!) rezervou. Jenze ten nestoji 800Kc, ale cca dvojnasobek.)

Mužete mi poslat odkaz jakej zdroj by byl vhodný ?

Můžeš zkusit ještě jednu věc. Až Ti zčerná obrazovka, tak nic nedělej. Po nějakém čase (několik minut), by se Ti mohl objevit kurzor s načítáním a pak by Ti mohl systém normálně naběhnout.