» Poradna » Web a internet

Nefugující základní internet ve Windows 10.

Na NB mám nefungující internet v edge, aktualizacích, ..!Ale v Chrome, Seznam.cz, Opera, .. funguje bez problémů.Poradíte někdo (možná nějaká zakázaná služba?)

Odpovědi na otázku

Zkusil bych se podívat na nastavení DNS ve vlastnostech sítě, případně nastavení proxy (zda je vypnutá). Některé aplikace mají vlastní nastavení a to systémové ignorují, jiné jej přebírají.

To je právě to, chyba je v systémovém, ale kde?

Zkus aktualizovat ovladače síťové karty. Pokud tam je gigabitový Realtek, tak jsou na https://www.realtek.cz/realtek-network-drivers.html (8168/8111)Nějaký antivirový program? Na zkoušku odinstalovat.Dále bych zkusilnetsh winsock reseta následně restartovat počítač.

tak edge te ani nemusi trapit

To je věc názoru, ale aktualizace a ostatní app, požívající stejné protokoly ANO.