» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nedostatek mista na disku C:

Zdravim Vas, mam na PC SSD disk 64GB (k dispozici 55 GB) , Win7, a neustale se peru z nedostatkem mista. Proto jsem odinstaloval Visual Studio a najednou jsem mel 4GB volneho mista, ale na druhy den mam najednou 1.7 GB. Pouzivam Revo Uninstaller Pro a mam take od Avastu Cleaner. Jak je mozne ze mi neco porad ubira misto a v takovem mnozstvi ? Muzete mi poradit nejaky jiny nastroj k odstraneni nepotrebneho marastu na disku ? Predem dekuji za pomoc. Pavel

Odpovědi na otázku

Mas zapnutou hybernaci?

Nikdy jsem nehibernoval PC, ale nejsem si jisty zda nebyla aktvivovana. A tak jsem ji deaktivoval prikazem powercfg.exe /hibernate off. Ale kde lezi ten soubor vytvoren hibernaci, abych ho pripadne odstranil ?

Soubor se automaticky odstraní vypnutím hibernace, jinak nelze (systém tě k němu nepustí).

Windows časem bobtnají. Aktualizace, občas se sám aktivuje hyberfile.sys a podobné legrácky. Kup si 256GB SDD a budeš mít klid.

ano, asi to bude nejlepsi reseni

je to divné, moje eee901 má "céčko" 4 GB a funguju včetně nainstalovaných aktualizací a office 2007 ale je fakt, že programfiles mám na 8 GB "déčku", a dokumenty na 32 GB SD kartěmít tak céčko aspoň těch 32 GB, to by byla paráda

Abys získal přehled co ti "žere" místo, použij aplikaci která umí zobrazit velikost VŠECH souborů a složek na disku, např. http://www.mindgems.com/products/Folder-Size/Fold... (spustit jako správce!).Nicméně s takto malým diskem budeš zápasit o místo neustále...

Podívej se v programu, který ukazuje skryté složky, kolik Ti zabírá System Volume Information - Musíš si přiřadit práva! Pokud to bude hodně musíš nastavit velikost!

dany adresar ma jen 350MB, ale zjistil jsem, ze Outlook (outlook.ost) mi zabiraaa 14GB. I rpesto, ze jsem ted procistil vesechny slozky. Da se nejak tento soubor zmensit ? Smazat ho je asi blbost

Když jsi takhle ušetřil a koupil si malinký SSD, tak si kup SDkartu 64GB a zastrč ji do slotu čtečky. Chovej se k tomu jako k dalšímu datovému disku. Můžeš na ni přesunout .pst soubory, a vůbec veškerá data.

ja ho koupil v dobe, kdy jeste stal 3500,- Kc ... dnes bych za ty penize mel 4x vetsi. Nejspise to vyresim upgradem

Program Outlook umožňuje soubor s maily vyčistit. (máš tam zřejmě plno starých mailů vč. příloh!)

PST soubor obsahuje emaily, takže jeho smazáním o ně přijdete.Bohužel Outlook má tu vlastnost že ten datový soubor PST dokáže zvětšovat podle narůstajícího objemu dat, ale následným vymazáním emailů jej opět nezmenší. Takže jako když např kopete jámu na odpad neustále jí zvětšujete až Vám odpad vyvezou jáma ale zůstane velká.Je potřeba v Outlooku na vlastnostech toho PST souboru kouknout na dvě tlačítka: - Velikost složky- ukáže Vám reálné velikosti-Upřesnit - Komprimovat - zmenší velikost zabranou na disku

Ost je exchange s mezipameti. Vypni na outlioku u exchange mezipamet a ost smaz. Budes mit o tolik vice. Pokud je to pst tak jej presun na plotnovy, pokzd v tom pc mas a namapuj odtamtud.

Nestahují se ti windows 10?

Nee

1. pr. tl. myši na tom disku - záložka Obecné - tl. Vyčištění disku - po prvním "průchodu" by tam ještě měla být tl. "Vyčistit systémové soubory" - pak si vybrat co vše vyčistit nejlépe vše zejména pak zbytky po aktualizacích včetně Koše.2. Restart systému3. Znovu ručně prolézt složky TMP a TEMP (C:\Windows\TEMP a %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp) a promazat jejich obsah.4. Znovu ručně zkontrolovat složku kam wokna ukládají stažené aktualizace:C:\Windows\SoftwareDistribution\Download - pokud jsou všechny aktualizace nainstalované (tj. systém nehlásí nové připravené k instalaci) lze bez problému obsah vymazat.5. Opětovný restartHotovo - osobně praktikuji na všech PC co mi prochází rukama a mohu říct že pokaždé ušetřím nějaký ten GB.A to nepotřebuji žádný zázračný cleaner - pokud to na PC vidím, okamžitě letí ven.

Mimochodem dost nechápu proč inženýři v MS nenastaví systém na automatické čištění disku od stažených / nainstalovaných aktualizací a dočasných složek např. při každém startu OS.

Vsem dekuji za rady .... uvolnil jsem 15GB smazal jsem outlook.ost ... a jelikoz jedu pres exchange, tak si outlook natahnul jen to nejaktualnejsi a dany soubor ma ted jen cca 70MB dat.

Pre W7 to máš ale furt moc miesta zabratého na C:\Relokuj programy na iný oddiel. http://www.funduc.com/app_mover.htmProgram dokáže presunúť komplet programové zložky. Spusti Dávku; http://leteckaposta.cz/952647255

Jak jsem psal vyse, vypni v nastaveni exchange uctu pouzivani mezipameti a ost se nebude vytvaret.

Lebo pri dnešných kapacitách diskov za lacné peniaze sa ani neunúvajú čistiť systémový disk. Resp., je možné dohľadať v tmp všakovatý bordel ktorý sa nezmestil do garáže, na povalu, babičke do chyže, usw.

No a pak se lidi diví že když si koupí tablet s W8/W10 s 32GB úložištěm, po připojení k netu se stáhnou aktualizace, že jim to hlásí že maj plnej disk.

ale kdeže. plný sa stáva ten disk až po inštalovaní zo štyroch čističov disku zaberajúcich nejaké to giga+

Automatické využití volnéhomísta pro stránkovací soubor?

> Vypnout hibernaci - odstranit soubor.> Vypnout body obnovy.> PC zálohovat do bitové kopie. OS tedy, data si dávej jinam ne s OS.http://abload.de/img/w10ati16backup_asp6co... Nechápu co řešíš za problémy. Po řekněme 3 denní usazení OS, a když počítáme, že data se dávají na jiný disk, plus programy co mají vysoké požadavky na odkládací prostor také jinam, tak se ti nemůže rozdíl moc hýbat, dokonce i aktualizace OS si dnes už uklízí.> Pozor! Pokud používáš ZPS nebo ACDSee tak jejich katalog může zabírat mnoho místa, stejné je to u dalších programů které si vytváří originál - kopii např. u fotek i videí!

Pochopitelně můžeš volitelně dát čištění disku OS prostředky:http://abload.de/img/snap8671eso93.pngvč. systémových souborů. Dále záloh pro návrat upgrade a dalšího bordelu.