Nedostatecny zdroj?

Ahoj. Na svém dektopu (Athlon XP 2400+,512 ram, geforce4 mx) mám zdroj Premier LC-B300ATX (300 W) a 2 HDD (wd 80 GB a seagate 60 GB) + 1FDD připojené na jeden kabel. Na druhém kabelu ze zdroje mám vypalovačku a motherboard (podpora pro cpu) a tudíž mám všechny molexy obsazené. Úplnou náhodou jsem zjistil, že když kopíruji data z jednoho disku na druhý a zároveň chci něco zapsat/číst z diskety (což se stane tak jednou do roka) ozve se cvaknutí (jako kdyby se jeden z disků vypnul) a PC se kousne. Dříve jsem tam měl 2 HDD oba od WD a toto se nestávalo. Koukal jsem na web výrobce a spotřeba WD je kolem 8-9 W a spotřeba seagate je 13 W.
Zkoušel jsem pokus jeden z disků připojit k vypalovačce a druhý k FDD a CPU a tak vše funguje...

Myslíte, že by to mohlo být tím, že seagate má větší spotřebu a jedna větev zdroje už to neutáhne? Nějakých +-25 W celkem mi nepřijde tak moc...

Odpovědi na otázku

Ten zdroj zcela jiste nema oddelene vetve, takze problem bude asi jinde. Napr. v poskozenem kabelu, spatnem kontaktu apod.

Skutecne 300W zdroj je na tuhle sestavu naprosto dostatecny. Vas zdroj vsak 300W neda ani tesne pred vybuchem. Krome toho po letech pouzivani asi nebude ve spickove forme (ktera je u no-name zdroju tehle kategorie stejne spis spatnym vtipem).

Ten kontakt se mi nezdá. Oba HDD v idle modu fungují i s mechanikou fdd. Problém nastává jen pokud všechny tři zařízení jedou "naplno". Kombinace 1. hdd + 2. hdd nebo hdd + fdd funguje.

Zkusil jsem disky a fdd vytížit defragmentací naráz.
Výsledek:
HDD1 + HDD2-ok
HDD1 + FDD - ok
HDD2 + FDD - ok
HDD1 + HDD2 + FDD-jeden z disků zkolabuje.

gg