Nedostatecne vytizeni CPU a GPU

Zdravim,3 dny zpatky jsem si poridil lepsi grafickou kartu - GeForce GTX 1650 SUPER, abych si zahral narocnejsi hru jako treba je RUST, Unturned.. Nainstaloval jsem grafickou kartu, stahnul ovladace, nainstaloval windows 10 (predtim jsem mel 7), vsechno aktualizoval, nastavil cpu a gpu na vykon, aby vsechno jelo dobre.Muj problem je v tom, ze pri hre nemuzu vyuzit 100% CPU a ani 100% GPU. Kdyz jsem na serveru (napriklad v Unturned), tak CPU je okolo 35-40% a GPU podobne okolo 34-46%. Ale kdyz jsem v menu hry a ne na serveru, tak najednou GPU naskoci na 95%. Nevim si uz rady. Zebych koupil blbou grafiku, ktera nesedi k starsim komponentum co mam v PC... ? Prosim o radu a predem dekuji.GPU: AMD FX-6300 6-core processor 3.50 GHzCPU: GeForce GTX 1650 SUPERDeska: Gigabyte Technology Co. Ltd, Model:GA-78LMT-USB3 R2 Nainstalovana pamet RAM: 8 gbWIN: Windows 10

Odpovědi na otázku

Procesor a základní deska jsou už trošku starší. Základní deska mám PCIE v2.0, grafická karta v 3.0. Tady může být menší ztráta výkonu.Uvedené hry neznám, ale podle odkazů Google pro hru RUST Váš procesor nesplňuje ani minimální požadavky. Druhá uvedená hra už není tak náročná a pokud nemáte 4k monitor, tak by měla jet v pohodě i na plné detaily.To že nejsou CPU a GPU plně vytížené v této hře Vám nějak vadí při hraní? Máte nízké FPS? Možná je hra nějak špatně optimalizovaná, když v menu plně zatěžuje GPU.

Nesmysl. Verze PCIe je to poslední, co by na to mělo vliv. Najdi si nějaká srovnání.Problém je spíš v tom, že hraje nějaké hry, co nedokáží využít 6 jader, takže se mu ten CPU z části fláká a jelikož má FX nízký výkon na jádro, neběží to tak dobře, aby to vytížilo grafiku.A také to může mít omezené tím, že má zapnutou vertikální synchronizaci. Pak karta vykreslí jen potřebný počet fps a ty nad limit prostě nedělá i když by na to měla ještě plno času.

Tou ztrátou výkonu nižší verzí PCIE jsem myslel jen pár % a to je opravdu zanedbatelné. Ale Jak píšeš, tak to bude nejspíše tím, že většina starších her neumí využít všechná jádra procesoru. Ta zamknutá synchronizace také na to může mít vliv, proto jsem se ptal, jaké má FPS.

Ovšem logicky, pokud procesor nesplňuje minimální požadavky, měl by trvale běžet na 100%, což se neděje. Takže mu to brzdí něco jiného a když to není ani grafická karta, což taky není (jede hluboko pod 100%), musí to být něco úplně jiného. A to u multiplayer her často bývá právě samotná komunikace se serverem.

moze to brzdit extremne nizky 1core vykon toho stareho srotu co ma.

To jiste muze, ale pak by minimalne jedro jadro bezelo na 100%.Dalsi vec je, jak to vlastne meri a zda bere v uvahu to, ze jednojadrova aplikace vicejadrovy CPU na 100% proste nevytizi (zalezi na tom, jak to merici SW zobrazuje a jak je to uzivatel schopen pochopit).Tady ten pripad klidne muze v praxi vypadat tak, ze jedno jadro jede na maximum a zbytek CPU se vicemene flaka.

To má jednoduché vysvětlení, brzdí to multiplayer. Tvůj počítač věčně čeká na odpověď serveru, takže procesor ani grafika nejsou plně využity. Zkus to jednoduše v nějaké offline hře.