» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nedokončené sloučení disku, ExtHDD chce nyní formátovat

Dobrý den. Při zálohování Windows na externí HDD se mi na něm vytvořil další disk (B), na který se uložily instalační soubory Windows. Nevěděl jsem si rady s tím, jak obnovit data (fotky, videa), která jsem měl na HDD zálohovaná - byla na druhém disku (A). Nakonec se mi povedlo ve správci disků smazat ten se systémovými instalačními soubory (disk B), ale nejspíše (určitě) jsem zkazil rozšíření disku A, na kterém mám právě svá data, která nemám jinde zálohovaná. Vím, že to dopadlo tak, že se tento disk A nerozšířil o kapacitu disku B a zůstala mu kapacita po rozdělení. Nicméně disk A je již smazán a disk B již rozšířit nejde - ve správci disků tato možnost nelze zvolit. Navíc při opětovném zapojení chce HDD formátovat. Ve správci disků se nyní zobrazuje jako RAW. Prosím vás, poradíte, co s tím? Mnohokrát děkuji. Lukáš

Odpovědi na otázku

Chtěl jsem říct, že disk B je smazán a disk A rozšířit nejde... Lze nějakým způsobem získat zpět soubory na externím HDD?

Sice jsem z dotazu nepochopil, jaké harakiri jste s tím diskem přesně dělal, ale na záchranu dat z disků se ztracenými a smazanými oddíly, rozhozenými FAT tabulkami, NTFS systémy aj., kdy se disk jeví jako RAW a chce formátovat, je dobrý program TestDisk. Ale možná by bylo lepší disk předat někomu, kdo s tím má víc zkušeností. A pro příště by bylo lepší mít důležitá data zálohovaná i na jiném disku než na tom, s jehož systémem souborů nebo oddíly si hrajete .

Řekl bych, že se do takových operací nemáš pouštět ve čtyři ráno, protože ještě spíš a vůbec nevíš, co děláš. O tom, že nejsi schopen popsat, co, proč a jak přesně jsi dělal, ani nemluvě. Ideálně to svěřit někomu zkušenému.

Co s tím?Odeber všechny partišny, vytvoř jednu novou, disk zformátuj a ze zálohy tam zpět nahrej potřebné soubory.

a tým príde o všetky dáta!ešte ako pokus spustiť livko nejakého linuxu a dáta, ktoré sa nájdu zálohovať na iné médium. až potom špekulovať s reinštaláciou. ale ako je to "harakiri" popísané máš asi 99% pravdu, pretože geometria disku dostala riadne na p..u

ziadne data tam uz nema, pise ze disk "A je smazan" a disk B si zmazal sam este pred tym. Cely HDD sformatovat, urobit 1 oddiel a nabuduce nevymysla 314coviny + mat data na dalsom disku.

O data uz vicemene prisel, tak co. Aspon ma pouceni nestourat se do neceho cemu nerozumi...

Nepřijde: "a ze zálohy tam zpět nahrej potřebné soubory.". No, pokud ty data tedy nemá zálohované, tak přijde. Ale vlastně o ně už přišel.