» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nedokonalost při startu PC

Při startu PC se objevuje obrázek. Od určité aktualizace Win 10 (žel nedal jsem si pozor od které) je tento obrázek silně rozostřený, pouze barevné fleky. Jinak vše ostatní funguje dobře. Lze obrázek zaostřit?

Odpovědi na otázku

Ano

Pokud chceš vědět jak, dal jsem návod na uložto.cz (Pozor, jde o zásah do registru):https://1url.cz/EM5AjTak jestli si troufáš sáhnout do registru, použij.

Nebo ještě jednodušeji:vyexportoval jsem nastavení z registru a soubor jsem dal na uložto.cz. Stačí jej stáhnout, poklepat na stažený soubor "Zaostření přihlašovací tapety.reg" a povolit zápis. Hotovo.https://1url.cz/uM5AI(pro kontrolu: soubor má 316 B)

Tím ale vypne průhlednost v celém systému, pokud se nepletu. Upřímně nechápu na co MS myslel. Nejdříve se chlubí novými hezčími obrázky a pak je přeplácne tímhle. Kdyby to nastavení bylo alespoň oddělené.

Pokud to vypne přes Group Policy, tak ne.

Nevím, jak jsem to nastavoval, ale při přihlašování mám nerozmazaný spootlight a po přihlášení mám u všech oken efekt „aero glass“ (jak se to ve Windows 10 jmenuje?).

Nebo si ten obrázek vypni úplně a bude tam jednobarevná plocha.

Při startu PC se objevuje obrázek. Od určité aktualizace Win 10 (žel nedal jsem si pozor od které) je tento obrázek silně rozostřený, pouze barevné fleky. Jinak vše ostatní funguje dobře. Lze obrázek zaostřit?