» Poradna » Počítačové sítě

Nedetekování připojení síťové karty u Pc s XP

Nedetekování připojení síťové karty u Pc s XPDobrý večer,obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Mám problém s nedetekováním připojení síťové karty u stolního PC s windowsem XP. Síťová karta je pevně připojená k základní desce počítače. Po připojení LAN Kabelu RJ45, síťová karta ji bohužel nedetekuje a objevuje se hláška " Kabel není připojen k síťovému adaptéru" , a také u ní neblikají ani diody.Ovladače síťové karty nám píší, že jsou v pořádku.Nevíte, prosím v čem je chyba? Zda je chybný ovladač síťové karty nebo je vadná síťová karta? Předem Vám velice děkuji. Zdraví Hanka

Odpovědi na otázku

Zkus vyměnit kabel (je vůbec na druhé straně zapojený)?

Nepíšeš Hanko co je na druhém konci toho kabelu. Pokud je tam switch nebo router, zkus ten druhý konec kabelu strčit do jiné dírky. Pokud máš k dispozici jiný kabel zkus ho. Když ani jedno z toho nepomůže, a jiný počítač na tom kabelu funguje, zřejmě máš vadnou síťovou kartu. Dá se koupit za pár korun nová.

Samozřejmě jsme druhý konec napojili na Airlive 5460, má dva vstupy, zkoušeli jsme oba i různé kabely, přesto píše, že síťový kabel odpojen… Jenom bych ještě ráda věděla, zda při montáži nějaké nové /náhradní/ síťové karty je třeba instalovat další ovladače, nebo karta začne fungovat sama? Jde nám o to, zda se dá ještě karta nějak oživit, třeba nějakým chybějícím ovladačem? Díky Hanka

Pokud na té kartě nesvítí žádné kontrolky - měly by být dvě, jedna se rozsvítí když připojíš kabel a druhá bliká, když karta komunikuje - tak by ještě teoreticky mohla být karta vypnutá (zakázaná) v BIOSu. Pokud to zvládneš, koukni se tam... Taky by stálo za to ještě zkontrolovat ve správci zarízení, co k té kartě píše operační systém.

Záleží na typu karty, jestli koupíš stejnou kartu, jako jsi tam měla (například gigabitový Realtek), ovladače potřebovat nebudeš. Pokud koupíš jiný typ, ovladače instalovat nejspíš budeš.Ještě mě napadá, není ta karta vypnutá v biosu?

Dobrý večer, díky za příspěvky, ve widovs systém je karta povolena, jenom nevím, jak hledat v tom biosu, nebo jak zkontrolovat a jak se tam dostat...Díky za případnou radu Hanka

Hanka, sietova karta sa da v BIOSe zakazat, ale ked ju "vidis" v systeme (Spravca zariadeni) tak urcite v BIOSe zakazana NENI (to by sa tam neukazala).Takze v BIOSe nepatraj.

Dobrý večer,tak nakonec jsme zjistili, že síťová karta v našem historickém PC s W XP Professional r.v. 2002 funguje, ale je to tak, že s některým typem zařízení vyžaduje UTP/RJ45 křížený a s přímým UTP/RJ 45 nekomunikuje. Celý náš problém vznikl při pokusu propojit sat. přijímač přímo se starým PC právě tím přímým UTP kabelem. Novější naše notebooky Wxp a W7 umí obě varianty, tzn. propojení se sat. přijímačem funguje jak s přímým i kříženým UTP a to nás zmátlo.Díky za vaše příspěvky, s pozdravem Hanka

Nojo, tak to máte pěkného stařešinu, už ani nepamatuju tu dobu, kdy se řešilo křížený/nekřížený - hub/switch - dnes už je to fuk...

Taky jsem to kdysi řešil u svého PC dědečka, a než bych se pekelil s nějakou starou onboardovkou, koupil jsem PCI novou kartu (100M) za pár šupů, a bylo po problémech. Sejně ty onboard karty mívaly tendenci dost odcházet.