Neda sa nastavit rozlisenie monitora

Zdravim. Kupil som si monitor 32" AOC Q3279VWFD8 https://www.alza.cz/32-aoc-q3279vwfd8-d545418... . Ma rozlisenie 2560 x 1440. No mne na desktope ide nastavit maximalne 1920 x 1080 a vo Win 10 mi ho oznacuje ako odporucane. Da sa to zmenit nastavenim mierky zobrazenia. Odporucanu mam 150% (a vtedy je to tych 1920x1080). Ked dam mierku na 100% tak vtedy sa to vsetko zmensi a vyzera to ako rozlisenie 2560x1440, ale pripada mi to trosku neostre a v nastaveniach to stale ukazuje zobrazenie 1920x1080. Mam sice starsie PC a grafiku nic speci GeForce GT 730, 2GB RAM DDR3 ale v jej specifikaciach je, ze cez HDMI by mala utiahnut rozlisenie az 2560 x 1600 http://www.megacomputer.pk/msi-nvidia-g ... -card.html. Tu dokonca, ze zvladne az 4096 x 2160 pixelov (obrazových bodov) http://www.tekra.sk/komponenty/graficka ... 30-4gd3v1/ . Mam nainstalovane najnovsie ovladace na monitor aj graficku kartu a stale je tam najvyssie mozne rozlisenie 1920x1080. Skusal som ten monitor napichnut na NB dell ktory mam v praci a ktory ma asi 5 mesiacov a je trosku vybavenejsi po harware stranke a tam mi cez HDMI slo na monitore nastavit tych 2560x1440. Neviete kde je pes zakopany. Moze byt, ze to ta grafika nezvlada?. Na oboch strojoch Desktop aj NB je OS Win 10. Na desktope je 32-bit a na NB 64-bit. Poradte ak viete alebo ma aspon navedte co mam skusit. Za rady vopred velmi pekne dakujem. S pozdravom mako.

Odpovědi na otázku

akym kablom to tam pichas? Vypni pocitac, napoj HDMI, zapni a ak mas dobre ovladace, tak to musi nastartovat v nativnom rozliseni. nv730 zvlada 4096 x 2160

Bolo to napojene cez HDMI a aj stale je. Komplet som preinstaloval vsetky ovladace a vysledok je ten isty. Moze mat v tom prsty starsia maticna doska? Nebrzdi ju nejako. Mam tam MB P5GC - MX/1333 (ASUSTeK) a CPU Intel Core 2 Duo E7500 (2,93GHz). MB by mala podporovat PCI Express x16 a aj karta ma asi maximum PCI Express x16. Tak neviem kde je co posahane a preco to nebavi

ovladač grafiky máš stažený ze stránek výrobce grafiky?

Zalezi jaky HDMI kabel pouzijes. Ne kazdy zvlada vic jak 1920.Doporucuji koupit rovnou kabel pro HDMI 2.0 nebo 2.1 .

NV730 sice zvlada 4K, ale jen pres DP. HDMI konci niz, pac nepodporuje verzi 2.0.

HDMI kabel bol uz pri monitore takze si myslim, ze podporuje verziu 2.0 Bol som trosku v biose a hral som sa s nastaveniami aj ked nie vsetkym rozumiem. DVMT MODE SELECT som dal na FIXED MEMORY a dal som hodnotu MAXIMUM DVMT a este som zmenil ACPI 2.0 SUPPORT z Disable na Enable. Neviem ci tieto nastavenia maju nieco spolocne s Grafickou kartou ale po restarte sa mi vo Windowse objavila aj moznost nastavit rozlisenie 2560 x 1440. Odporucane je stale to 1920 x 1080 a to 2560 x 1440 je neostre. Potom som nastavil v Biose naspat povodne hodnoty no vo Windowse sa nic nezmenilo. Ta ponuka s rozlisenim 2560 x 1440 tam uz ostala. Mozno je posahana grafika... nerozumiem tomu. Cele sa to sprava zvlastne. Bud je posahana grafika, bud je posahane nieco na MB. Mozno mam predsa zle nainstalovane ovladace. Mozno by bolo dobre preinstalovat Win nacisto. Asi najprv skusim inu grafiku. Zacnem asi tu...Este som to nemal napojene cez DVI kabel. Zaujima ma ako by sa to spravalo. Cez D-SUB ma to pistilo max na 1920 x 1080. A DP port na grafike nemam takze ten neskusim. Ak mate este niekto nejaky napad alebo skusenost tak dajde vediet ja idem este nieco poskusat...

Tam som nasiel len odkaz na nvidia stranku a odtial som stiahol najnovsi mozny ovladac pre 32-bit verziu a Win 10

ovladaci panel nvidia