» Poradna » Windows (a jiné OS)

Něco špatně - Hadr, neo Ramky?

zdravim, když mi vyskakujou taková to okna, vypadá to na problémy s hard diskem, nebo RAM-kami?Jedná se o starší PC s XP a Ram jsem kdysi dával nové dvě spárované a koupené dohromady.Při zapnutí PC to po naběhnutí systému v počítači vždy na chvíli zachroupá(dříve nedělalo).Taky se už stalo asi 2x, že to při surfování zachroupe a samo se restartuje. Občas PC jako by zamrzne a pak se zase rozjede...Díky za odpověď[img]http://imageshack.cz/images/2014/12/03/001.jpg[/img][img]http://imageshack.cz/images/2014/12/03/Beznazv... [/img][img]http://imageshack.cz/images/2014/12/03/Beznazv... [/img][img]http://imageshack.cz/images/2014/12/03/Beznazv... [/img][img]http://imageshack.cz/images/2014/12/03/Beznazv... [/img]

Odpovědi na otázku

Dej sem screen z HWINFO ať víme o jaké PC jde:http://www.hwinfo.com/Obecně to vypadá na nedostatek RAM.

jak to udělat, to musim stáhnou ten program, abych mohl udělat screan?Nešlo by to vycucnout nějak přímo ze systému, nebo tento počítač?

Tak alespoň stiskni "win+pause break" a udělej screen vlastností:http://diit.cz/sites/default/files/4/156...

1GB je dnes na prohlížení webu málo i s XP. Pokud se někde válí další 1-2GB, dej to tam a je po problému (tedy pokud to do desky jde osadit). XP se ti teď neustále snaží o to, aby bylo o v RAM alespoň nějaké místo, takže vše, co není zrovna potřeba, špale na disk. Rychlosti disku jsou mnohonásobně nižší než RAM a tak to zdržuje celý systém. PC je pak skoro nepoužitelné a prohlížeče padají.Pokud bys chtěl něco víc, musel bys sem dát screen z HWINFO, kde by bylo jasné, co máš za desku a jak ji máš osazenou RAM.

2 místa na Ramky tam ještě jsou, kolik by jsmi mi doporučil a bylo by jedno, kam to nacpu?Popsal bys mi, jak udělat srean HWINFO?http://imageshack.cz/images/2014/12/03/PA16036... http://imageshack.cz/images/2014/12/03/P723027...

Stejně jako z těch vlastností windows, přes print screen.Na foto není vidět typ desky, ale jsou tam DDR 400MHz a umí určitě 4x 512MB. Takže by tam mělo jít do prázdných slotů osadit další 512MB moduly (zda umí i 1024MB moduly lze zjistit až podle typu desky). Stojí pár korun:http://aukro.cz/512mb-ddr1-400mhz-333mhz-... Jen nějak nechápu, proč na foto máš 512MB + 256MB (=768MB), ale ve vlastnostech ti to ukazuje 1GB (=1024MB). Nějak mi to nevychází...

mám tam 2x 512, ta 256-ka tak ty tam byly před tím.Jak udělat srean vím ale jak se dostat k tomu vyfocení , musim nainstalovat ten program, nebo to vyjedu přes nějou PC zkratku?díkyhttp://imageshack.cz/images/2014/12/03/Kopie-p...

Program je třeba stáhnout a spustit. Instalovat se nemusí. Ale už to není třeba, deska je MSI 865PE Neo2-P a umí až 4GB RAM jako 4x1GB. Takže pokud seženeš 1GB moduly DDR 400MHz, tak je tam můžeš dát (pozor na novější DDR2 nebo dokonce DDR3, deska umí jen nejstarší DDR). Nemá smysl tam cpát více jak 3GB RAM, 32bit systém stejně víc pořádně nevyužije, takže pokud teď máš 2x512MB, sežeň k tomu jen 2x1GB a máš přesně 3GB a klid.Pokud se ti doma válí 2x256MB, tak je tam zatím dej. S 1,5GB (2x 512MB + 2x 256MB) to také bude lepší.

A vyčisti si chladič CPU, je plný prachu (pro jistotu všechny + vyfoukat zdroj).

OK, ty 256-ky už dávno nemám, dal jsem je protiúčtem za ty 521-ky + doplatil.Můžeš mi prosím tě napsat přesnej typ těch ramek, co si mám sehnat, případně nějakej odkaz?Asi už se koupí jen nějaký použitý na aukru, nebo možná i nový, ale co jsem slyšel, tak na tyhle starý mašiny jsou tyhle věci údajně mnohem dražší než daleko novější a výkonější co se dnes používají...A ty co koupím, tedy 2x 1GB (netačilo by 1x 1GB, nebo 2x 512?) dám do těch prázdnejch slotů, co jsou vidět na fotce, nebo to mám nějak proházet?Ad prach: to sjou starý neaktuální foto, CPU a zdroj jsem čistil min. měsíc, ale díky za upozornění

Hledej DDR 400MHz 512MB nebo 1024MB (1GB). Někdo je pro přehlednost značí jako DDR1.Tady máš 512MB:http://aukro.cz/512mb-ddr1-400mhz-333mhz-... Těmi to můžěš rozšířit na 4x512 = 2GB. Prodávajícímu napiš, že potřebuješ dva stejné moduly 400MHz.1024MB moduly už jsou dražší (aukce jsou po dvou kusech, tady za 2GB):http://aukro.cz/kingston-2048-ddr1-pc-400... http://aukro.cz/ms-2048-ddr1-pc-400-2x102... Nové se stále prodávají, ale stojí ještě více (512MB za 300+ a 1024MB za 600+ za jeden jediný modul).I ty 2GB (4x 512MB) by pro dožití PC s XP mohlo stačit. Jelikož by všechny moduly měly být prakticky stejné, je jedno, jak tam budou. Pokud by tam bylo 2x 512MB + 2x 1GB, tak stejné moduly musí být v 1. a 3. slotu a v 2. a 4. Tak jak to máš na foto, je to správně. Do volných stačí dát další dva moduly. 100% funkčnost ti ale nikdo zaručit nemůže, některé RAMky si prostě nesednou a blbnou.

jasně chápu, ty co tam mám budou taky 400mhz?Asi zajdu za jednim místím PC démonem-už starší pán a u něj se vždy něco staršího najde.Nedávno jsem tam bral starší HD 140 Gb za 400,-KčJá mám ale za to, že mi možná jedna z těch ramek umřela, protože dříva tam byly stejný ramky a jelo to normálně.Kdysi jsem měl nějakej prográmek, CPU tuším, nebo jak se jmenoval a tam se mi zobrazilo, jaký mám ramky a zda mi fungujou.Mám instalovanej Everest, ale nechce mě to pustit a chce to číselnej kód, budu to muset smáznout a nainstalovat znovu...

Na foto máš 512MB 400MHz DDR. Stačí se na ty RAM podívat. To že to dříve šlo, neznamená, že to bude stačit vždy. Náročnost netu stále stoupá a pokud ti 1GB před rokem stačilo, dnes už to je dost málo.

Můžeš mi prosím tě ještě napsat, zda je nějakej rozdíl, když do těch prázdných slotů dám např. 2x 512MB , nebo jen 1x 1GB (zda je rozíl pokud budou sloty komplet zaplněny a nebo jeden zůstal prázdný) a pokud bych dával jen 1x 1GB do jakýho toho prázdnýho slotu z těch dvou, co tam mám , ho dát-je to jedno?Ještě jeden dotaz-trošku odbočím.1.V jiném vlákně jsem se dozvěděl, že částečně můžu mít problémy díky používání prohlížeče Google Chrome.Měl jsem za to, že je to nejrychlejší a nejméně náročný prohlížeč...Mám nainstalovanou ještě Motz. Firefox+ int. Explorer tuším 8 ale tam nechodím, G.Chrome mi vyhovuje nejvíce.Je možný, že ten G.Chrome je náročnější a byla by popřípadě nějaká jeho vhodná a míň náročná verze,pokud o nějaké víš, pošli mi prosím odkaz kde si to stáhnu.2.Jak nepříjdu o OBLÍBENÉ v prohlížeči? Dá se to nějak zazálohovat a přenést do jiného prohlížeče nebo PC, nebo jak to funguje, aby oblíbené, kterém mám např. na G.Chrome (na stolním PC) se mi zobrazovail i pokud jdu na noťas? Je řešení založení účtu+přihlašování na G-mailu a pak ty oblíbené budu mít automaticky po přihlášení na jakém koli PC?A jak je to u ost. prohlížečů (motzilla, explorer).Vím, že jsem kdysi řešil formou extrahování, ale byly s tím problémy...Díky a sorry za ten román

chrome je rychly asi pri 3GB, nie pri 1GB. Nemá problém zabrať aj sám 1GB, pričom neosekané XP si vezmu aj 500MB (ak máš NOD a pod. veci). Ja som do istého času používal Flock (aka ff 3.0), ale žiaľ je už s niektorými stránkami nepoužiteľný. U WME skúšam asi Firefox 3.6.28 (2012). Celkom slušný (ale tam WME si vezme asi 128MB) a stále použiteľný. Takže buď aspoň 2GB RAM a firefox/palemoon (poslednú verziu ff som netestoval, ale aj tak som skôr za staršiu, v24 by ešte mala byť stále podporovaná, ale aj 19.0 je použiteľná, 3.6.28 detto), alebo ak na to máš, 3GB a vypnúť swap a máš slušnú odozvu (ja som mal vypnutý swap aj pri 2GB).Je jedno, či by si mal 1x4GB (ak by si mal DDR3), alebo 4x1GB, alebo teor. 8x512MB.Zobraz obľúbené, daj export do súboru a vo ff ich načítaš (ctrl shift f).IE8 je tiež dosť náročný. Aspoň čo som ja robil testy, dostal sa na 1GB, ostatné na menej (ani chrome nezožral toľko).V každom prípade s478 nie je na dnešnú dobu optimálny. Iba ak by si mal P4 HT 3,8GHz, čo nemáš (vidím, že máš 2,8), tak snáď by si už nemal mať nejaké veľké lagy. Ale s 3GB bez swapu by si mal mať použiteľný systém

díky za vyčerpávající odpověď.Bohužel nejsm odborně natolik potentní, abych rozuměl všem skratkám, co jsi napsal.Můžeš mi prosím vysvětlit, co znamená:- "vypnúť swap a máš slušnú odozvu " co je ten swap a kde ho vypnu?- "súborvo ff ich načítaš (ctrl shift f)" co je soubor ff a kde ho najdu?díky

Swap slouží k tomu, co se ti děje teď a brzdí to PC. Když se něco nevejde do RAM, začne se to šlapat to swapovacího souboru na disku (C:\swapfile.sys v W8.1, zda se tak jmenuje i v XP už si nepamatuje, ale je to jedno). Vypínat ho můžeš ale pouze pokud máš více než dostatek RAM a víš, že ji nezaplníš. Pokud k tomu totiž dojde, začnou programy, co se už do RAM nevejdou zbytečně padat. Takže tebe to vůbec zajímat nemusí. I když tam dostaneš 3GB, nevypínal bych ho ."soubor ff" myslel nejspíš jako zálohu záložek (nečetl jsem to celé). Já ti doporučím něco jednoduššího. Xmarks. Je to doplněň, který se dá nainstalovat do všech prohlížečů a stará se o to, že všude, kde se do něj přihlásíš, budeš mít stejné záložky a nikdy o ně nepřijdeš.Chrome:https://chrome.google.com/webstore/detail/xmarks-bo... Firefox:https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/xmarks-s... IE (tuto verzi jsem nikdy nezkoušel):https://download.xmarks.com/download/ie