» Poradna » Programy

Neco jako karaoke

dobry den,
Potreboval bych odebrat z písničky (www.youtube.com ... to zpivani nebo jestli se to tomu nejak podoba. Je to na vánoční akademii... Potřebuju tam nechat pouze tu melodii, dvoudobe tukaní a ten výbuch na konci...existuje na to nějáký program?
děkuji

Odpovědi na otázku

Zatím to nijak uspokojevě nelze. Zpěv se "odstraňuje" tak, že se předem předpokládá, že je v obou kanálech ve fázi, a odečtením kanálů by se měl zrušit i zpěv. To je ale jen teorie přepokládající ideální podmínky. V praxi se zpěv nikdy úplně nezruší a dost utrpí i muzika. Taky by to šlo různými filtry, ale zase, vždy z toho zpěvu více či méně zůstane a vždy více či méně utrpí i muzika. Pro skutečné karaoke jsou nahrané dané skladby rovnou bez zpěvu.

Nicméně jsem neslyšel tu tvoji skladbu (adresa není platná), jak to popisuješ, vypadá to zvukově jednoduše, snad by si šlo s tím pohrát, ale za výsledek neručím, ten je fakt nejistý (třeba v SoundForge, CoolEdit PRO, AudaCity...)

když dáte na youtube Potter Puppet Pals in "The Mysterious Ticking Noise" tak vám to vyjede jako první...me moc nevadi že to nebude tak kvalitni tam jde jen o to aby jsme to nerikali do mikrofonu sami bez nejakeho zvuku...

To uz tu dlouho nebylo... Nejde to, stejne jako nejde z upecene babovky vyndat zpet cele vejce.
Zkus postup, popsany na strankach programu Audacity, v casto kladenych dotazech to je, ale vysledek je hnusnej.

zkoušel jsem to v Audacity a odstrani mi to prave ten zvuk a zustane jen zpěv...buď něco dělám blbě nebo už nvm..

Nekam to uploadni, zkusim to cooleditem, u L kanalu obratis polaritu, sloucis s P a vznikne mono bez stredovyho hlasu co byl ve fazi a stejnej v obou kanalech.

http://www.edisk.cz/stahni/04217/Potter_Puppe... ... tj ta puvodni verze

Zkousel jsem to cooleditem, po odecteni L-P se jen trochu zeslabil solo hlas, myslim, ze to nepude.

ted sem tky na to prisel....ale diky za snahu...

No tak to máš napůl vyhráno: vyrob stopu jen se zpěvem a odečti ji od původního zvuku (tzn. učiň u zpěvu inverzi a smíchej to s původní stopou).

neudelal by jste mi to?nejsem zas takový profík

Neudělal, zejména z časových důvodů, sorry.

a mohl by jste mi skusit popsat to odectení v Audacity nebo Sound Forge Audio Studio 9.0? Oba programy mám...

Vždyťs už nemlich to samý jednou dělal. Prostě vem stopu původní, pak tu se zpěvem, tu invertuj (Effects/Invert), připoj to k sobě a je to.
http://audacity.sourceforge.net/help/faq...

musi to byt tou pisnickou...jsem to zkousel na jiny a tam to šlo vpoho...

Přejdi na jinou medikaci. Stávající léky u tebe nezabraly.

co?