» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nečitelný disk

Ahoj. Prosím Vás vypaloval jsem originální obraz systému Windows 7 Home Premium with SP1 (x64) - MSDN DVD (CZ) z ISO souboru, staženého z cztorrentu( všechny komentáře byly pozitivní a ostatním fungoval). Poprvé jsem soubory vypaloval pomocí systému Windows a podruhé pomocí programu ImgBurn jako obraz na disk. V obou případech se mi disk spustí v prostředí Windows, ale už se nenačte při bootování po zapnutí pc. Jiný systém dříve vypálený se mi spustí při bootování, takže bootavání z mechaniky nastavit umím.Všechny testy jsem prováděl na dvou pc s odlišnými mechanikami se stejnými výsledky.Jedná se o disk DVD +R, který přehrávám běžně v prostředí Windows na obou PC.Neví někdo v čem je zakopaný pes ?

Odpovědi na otázku

Vo virtusalboxe ide ISO a DVD medium?

A máš v počítači UEFI nebo klasický BIOS ha??

Nevím jak zjistím, ale v BIOSu v přehledu priorit bootování je cca 11 možností bootování z čehož se ty u kterých je [UEFI]"neco", potom v nabídce nezobrazují a nemohu je zvolit. Posílám obrázek: http://keyzio.rajce.idnes.cz/docasnehttp://keyzio.rajce.idnes.cz/docasne

Takže máš PC s UEFI biosem. Pod ním W7 bez (drobné) úpravy instalačky nenainstaluješ.Postupuj podle https://www.lukasberan.cz/2013/07/jak-vytvorit-uefi... Tebe se týkají body 7 a 8 (edituj .iso).Nebo to dej na flešku, je to jednodušší...

Jo, a ještě musíš převést disk z MBR na GPT:Nabootuj instalačku (tu upravenou) Spusť Přík. řádek (shift+F10)diskpartlist diskselect disk <číslo>cleanconvert gptA můžeš vesele instalovat....

Provedl jsem dané úpravy a po vypálení na disk, se stále nenabootuju. To samé jsem udělal ale s flash diskem a z něj bootovat jde. Nevím proč to má problémy s DVDckama a flash diskem ne.

Buďto jsi to .iso špatně editoval, doporučuji používat program UltraIso, nebo špatně vypálil - kontrola po vypálení (= porovnání toho co se vypálilo se zdrojovým .iso) proběhla?? NAPROSTO NUTNÉ!

ImgBurn je výborný, jen musíš zaškrtnout "kontrola po vypálení"

Při pálení musíš zaškrtnout, zkontrolovat zapsaná data.

ISO sa vypaľuje, ale ako bootovacie dvd médium na ktorom sa vytvorí zavádzací sektor s autorun. (bežnému užívateľovi je neviditeľný). Radšej skusmo daj ISO na USB kľúčenku cestou programu Rufus 2,6.