» Poradna » Notebooky

Nechtěně vypnutí grafické karty

Dobry den, mám problém se svým notebookem Asus. Rozbila se mi obrazovka a tak jsem byl nucen pripojit externí monitor. Ale já hlupák jsem nejakym omylem vypnul integrovanou grafickou kartu. Hned po tom monitor přestal fungovat nejd ani pres jiný píše ze není signál. Dá se nejak pomoci klávesovych zkratek znova zapnout nebo přeinstalovat Windows po slepu ?

Odpovědi na otázku

Dobrý den Filipe,Když počítač s připojeným notebookem zapnete, co se objeví na monitoru? Pokud pouze NO SIGNAL, tak se bojím, že jsou 2 možnosti: ta horší je, že notebooku umřelo víc, než jen display (vůbec nestartuje), ta lepší je, že máte na monitoru více vstupů (VGA, DVI, HDMI...) a vy koukáte na "špatný kanál" - zkuste na monitoru pohledat něco jako "SOURCE" "INPUT" nebo něco podobného, co by mohlo přepnout vstup. Mně se to občas stává.Při zapnutí by na oba výstupy (VGA i interní monitor) měl jít stejný signál... tedy na monitoru by měl být vidět alespoň výrobce kompu (startovací logo výrobce atd..)Poslepu windows nenainstalujete, ale zkuste se podívat na Bazos.cz, jestli tam nenajdete obrazovku k vasemu notebooku.... (nebo ebay, podle toho jak jste zkušený)