» Poradna » Programy

Nechrěné smazání souboru

Z umístění C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA\MachineKeysjsem nechtěně smazal soubor. Nevíte někdo, co to mohlo být za soubor? Můžu ho nějak obnovit? Obnovení systému nepomohlo.

Odpovědi na otázku

Neříkejte, že to nejde. . .

Na takovym umístění byl asi důležitej soubor, ne?

Tu složku kterou popisuješ v tom umístění mám prázdnou.

Tos mě sice trochu uklidnil, ale fakt jen trochu. Nejsem přes počítače velkej machr, ale názvy složek v tý cestě k onomu souboru mě trochu zneklidňujou.

Do tohto súboru by mal Windows ukladať databázu kľúčov k dešifrovaniu kryptovacieho rozhrania od MS, to slúži napr. na overenie digitálneho podpisu Len by ma zaujímalo, keď si BFU, prečo vlastne pracuje pod účtom administrátora, a ešte máš k tomu povolené zobrazovanie skrytých súborov a chránených súborov operačného systému?

Nevím k čemu tam takové složka je, možná si tam PC jen v průběhu chodu někdy něco ukládá a pak to sám smaže a tak jsi třeba smazal to, co by PC stejně smazalo samo. Nevím, jen hádám.

Adresář MachineKeys mám prázdný.Je ale na něm datum a čas,kdy jsem včera vypínal počítač.Takže tam zřejmě při vypínání něco uloží a při dalším spuštění to smaže.

Já tam zase mám datum a čas jak vytvoření, tak i změnu složky kdy jsem instaloval Windows. No zajímavý.

Smazat se mi to povedlo asi před hodinou. Půjde ten soubor nějak zachránit?

Podotýkám, že ten soubor byl pod AllUsers. Ve stejný větvi, ale pod svym uživ.jm. mám podobnej soubor

tak ho tam nakopíruj, tri krát zatancuj okolo PC mystický tanec Ula-ula a hovor pri tom kúzelnú formulku a modli sa, aby sa nič nestalo Ale vážne, pokiaľ nepoužívaš kryptovanie, tak si z toho nemusíš nič robiť, keď tak tam súbor zo svojho profilu nakopíruj a vypni si prosím ťa zobrazovanie systémových súbor - ušetríš si tým nervy, keď niečo zmažeš

Tak jsem zkusil to tancování, pak jsem restartoval mašinu, ale ten soubor tam stále neni. Ještě jsem si vzpoměl, že když jsem ho mazal, tak on zmizel okamžitě. A ne nejdřív do koše

Ano, i ten můj smazanej soubor byl vytvořen v den instalace. Ale mě zajímá, jak ho můžu OBNOVIT!

Když nepomohlo obnovení systému, (předpokládám, že v koši ten soubor už nemáš) tak snad nějakým programem na obnovu smazaných souborů. Můžeš zkusit Recuvu. Je v angličtině, ale asi bude jednoduchý. Nezkoušel jsem ho, ale soudím tak podle návodu který k němu mám.

Tak jsem vyzkoušel tu Recuvu, je fakt hodně jednoduchá a přehledná, ale ten svůj smazanej soubor jsem nenašel. Nějakej jinej nápad?