» Poradna » Web a internet

Nechodí mi emaily, spam jsem zkontroloval

Dobrý den, mám problém s tím že mi v gmailu často nepřichází zprávy (případně odpovědi na zprávy). Častokrát mi někdo pošle mail a mě nedojde. Samozřejmě jsem zkontroloval či to nešlo do spamu... nešlo ... nezobrazuje se to ani když dám kolonku všechny zprávy. V blokovaných uživatelích nikoho zablokovaného nemám. A přitom vím že mi zpráva odeslána byla (dokonce se odesílateli ukazuje v odeslaných že jí odeslal). Je možné že mám něco špatně v nastavení (ale kde "resetovat" email na původní nastavení netuším). Nevíte v čem by mohl být ten "zakopaný pes"? Pospíšil :) //"Nepoužívejte v titulku žádné zvýrazňování – hvězdičky, opakované znaky atd."//

Odpovědi na otázku

Neposila ti to odesilatel na @gmai.cz ?Tam dokaze bez navratu zmizet dost emailů. Zkus sam sobe poslat par emailu prilohou a bez jestli vsechny prijdou.

Gmail posledních pár měsíců zlobí protože zpřísňovali politiku ohledně rozesílání spamů atd.. a nyní často nedovolí doručit ani validní poštu. Bohužel s tím neuděláte nic, dá se jen čekat až to vyladí. Je to o to horší že se to týká i placeného G-suite což je vážně k vzteku.

Ale prd, normální jednorázové maily rozhodně do spamu neháže. Základním pravidlem, aby se vůbec řešil obsah mailu z hlediska možného spamu je to, že ten samý mail musí být šířen ve velkém množství. Pokud pošleš unikátní mail jednomu adresátovi, tak to žádný spamový filtr nemůže vyhodnotit jakou spam, bez ohledu na jeho obsah.

A nějaký nápad čím by to tedy mohlo být? :)

On je neháže do spamu, odesilateli většinou přijde nedoručenka ve stylu že jeho mailserver není důvěryhodný a příjemci nepřijde nic. Já osobně taky problém nemám ale vím o několika lidech co gmail (i placený g-suite) používají a posledních pár měsíců mají problémy.. proto jsem to napsal.

Tak ledaže by to byly maily odesílané vyloženě z nějaké obskurní adresy.

Není to pravda, stačí nemít 100% korektně nastavený smtp server což spousta firem nemá - špatně/vůbec SPF nebo jiné. Prostě google v tomhle nedávno přitvrdil a pak zas povolil alé né na původní hodnoty. Tak si mysli že jsem blázen, mně to neva.

Co to meleš za nesmysly. Mám gmail odjakživa a nikdy jsem neměl ani ten nejmenší problém.

Já také ne ... až do teď ... a možná proto jsem nadhodil jestli někdo neví co s tím. Je tak těžké pochopit že prostě někomu něco nejde (nebo možná jde... ale nevím v čem je problém?). :) myslím že není ...

To je hezký, tak si to užij. Já osobně taky problém nemám ale vím o několika lidech co gmail (i placený g-suite) používají a posledních pár měsíců mají problémy. To že zrovna ty nemáš problém neznamená že ani nikdo jiný.

No to je logika prudkého inteligenta... Já mám auto 16 let a krom běžné údržby jsem s ním nikdy nemusel do servisu. Takže všichni kdo měli nějakou závadu a měli auta v servisu melou nesmysly...

Takhle to na internetu chodí

Kdyby jen na internetu...

děkuji za odpovědi, jsem rád že vím že to není mojí neschopností. Tak snad si s tím gmail pohraje a fixne to. :) Pospíšil

gmail nic nefixne. Upravit neco si musi ten komu na gmail nejdou odeslat maily z jeho domeny.

divny me se nikdy nestalo že by mi na gmail neco nedoslo - z jaky domeny ti to dotycny posila ? co ma za zavinacem ?