Neche nastartovat a píská

Vyměnil jsem základní desku a po nastartování se ozývá jenom pískání jako sanitka. (tý tá tý tá).Nemůžemi mi někdo poradit co takový signál znamená, co je to za chybu nebo kde by se to dalo najít ?

Odpovědi na otázku

zrejme zalezi na tom jakej mas biosnapr. pro ami http://www.vikomt.cz/MSI/Poradna/bami.htmnebo pro award http://www.vikomt.cz/MSI/Poradna/baward.htm&nb... .

Ujisti se ze mas poradne zastrcenou grafickou kartu a pameti. Ja osobne sem u Awardu zaznamenal 3 ruzny pipani - pamet, grafiku a radic.

Bios je Award, a po zapnutí je slyšet HDD a potom začne pípat. Monitor čeká na signál.

Grafika. Možná CPU.

Možná RAMka... Povyzkoušet

Jak to píská, podle toho se pozná vo co GO. Jestli píp......píp......píp atd. tak je problém v paměti, píp píp......píp píp atd tak se jedná o VGA.

Když je nepřesně kisňa (česky case), povytáhne se gafika a PC nejede. To by odpovídalo jinému boardu. Odšroubuj ji ať jen stojí ve slotu a jestli se PC rozjede.

Chlapi, díky, už mi to jede . Zřejmě jsem špatně zastrčil procesor

Taaak...Ja som upgradoval moje PC a to - CPU , základnú dosku , a skriňu. Ostatné komponenty , ako zvukovka , modem , grafika osai pôvodné.Pri oživovaní som to všetko zložil dokopy. cvakol vypínačom a.... tiež sa mi ozvalo iba pípanie. Nechcem sa zbytočne rozpisovať , takže... toto platí iba ak nastavuješ frekvenciu procesora cez softmenu v biose !treba vyhodiť z PCI,ISA slotov všetky karty , okrem videokartycvaknúť tým tlačítkom, maloby sa to rozbehnúť a hneď treba ísť do biosunastaviť frekvenciu CPU  atd..po úspešnom nastavení frek. CPU môžeš PC vypnúť a nahádzať tam všetko ostatné.Toto je moja skúsenosť so základnou doskou od A-BITu. Netreba panikáriť (ja som panikáril a stálo ma to procesor  ). S pozdravom Martin.

Zkus se podivat na knihu 1000 tipu a triku pro Microsoft Windows ME a tam jsou rozepsany vsechny druhy chybovych pipani. Tip 1184 tony: vadny casovaci obvod, vymen moduly RAM, kdyz ani to nepomuze vymen zakl. desku

Pipani typu "HORI" znamena problem s procesorem.