Nechápu výkon Intel Core 2 Duo E8500

Dobrý den. Rád na Youtube sleduji, jak vymačkávají ze starého Hardwaru vše, například Far Cry 4 na pentiu 4, ale dnes mě strašně překvapil starý Intel Core 2 Duo E8500, který podle videa, dokáže útáhnout velmi náročnou hru GTA 5 velmi plynule. Podle Heureky se procesor prodával naposledy v 2011 za 1500kč. Jak je možný, že tolik starý procesor měl větší výkon než dnešní procesory do 2-3 tisíc? Chci nějaké rozumné vysvětlení.https://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

Jde taky docela dost o grafiku a RAM Procesor bývá málokdy nejslabší článek sestavy

GTA 5 je nejvíce závislá ma procesoru.

"Jak je možný, že tolik starý procesor měl větší výkon než dnešní procesory do 2-3 tisíc?"To pochopitelně pravda není, i Pentium G3258 (pod dva tisíce) má velmi výrazně vyšší výkon. Ale divím se, že tomu vůbec věříš - na GT 630 nemůže dostávat 55 FPS ani kdyby se na hlavu postavil, navíc s těmi grafickými nastaveními, co tam ve hře má. Reflection Quality: Very High? Fake!

Vlastním pentium g3258 a i když dám všechnu grafiku na minimum, tak dosáhnu 25-34 fps.

Oficiální minimum pro GTA V je Q6600, které tiká jen na 2,4GHz. E8500, které je v tom videu je přetočené na 3,8GHz, kdy už má skoro stejný výkon jako Q6600. Zde máš hrubé porovnání:http://goo.gl/PKcAl0E8500@3,8GHz by mohlo mít (hrubým přepočtem) něco okolo 2800 bodů. Pro porovnání jsem tam dal i aktuálně hodně prodávaný i5-4460. Jak vidíš, tak není zase o tolik lepší, o kolik by člověk řekl. Je to dáno jen tím, že C2D už jsou hodně staré a Intel od té doby vydal hromadu dalších "generací", takže to vypadá jako obrovský pokrok. Ale ona je to více reklama než realita, protože výkon za poslední 3-4 "generace" roste jen cca o +5-10% při stejném taktu.Kdyby výkon rostl tak, jak se nám snaží marketing nakecat, bylo by u toho i5 alespoň 20000 bodů...

To nic nemění na tom, že s tou scíplou GT 630 prostě 50+ FPS dostávat nemůže. S GTX 650 snad i ano, to by zvládlo i to C2D, ale takhle je to fake.

Jo toto asi bude nesmysl. Ono není problém natočit video na i7 + 2x Titan X SLI a napsat pod to Pentium 4 + IGP. Nikdo to nemá jak ověřit.

Na druhou stranu má tam jen 1280x720, to nemá ani 50% náročnosti FullHD.

Téměř dvakrát výkonnější grafiky (Iris Pro/GT 740M/GT 840M) dosahují v GTA V při čtveratém 768p na Low ~40 FPS. Ten maník na videu nemá ani 1024x768, ani Low, ani dvakrát výkonnější grafiku. Já to vidím na fake.

Videí s GT 630 a GTA V je na YT hromada, ne všechna budou fake. Co jsem tak v rychlosti prolistoval, tak to všude běhalo celkem obstojně. A všude bylo podobné nastavení.Ale upřímně je mi úplně jedno, zda to je nebo není fake. Hlavní je, že mě to běhá bez problémů

Nemusí, ak sofistikovane chladí tekutým dusíkom, nebodaj tekutým héliom.....

myslim, ze dneska jsem ti davku zdarma davat nemel.radeji se podivej, jak vypada Kuba Cizek z redakce:https://tinyurl.com/p2d8a8s

Vypadá strašně, ale ta za ním ujde