» Poradna » Ostatní

Nechání si poskládání PC na czc.cz

Zdravím, chtel bych se zeptat jak je to se skládáním PC u CZC.CZ, jestli nebyly nějaké problémy (jestli si ho tam nekdo nechal skladat) chtel bych si tam nechat poskladat tuto sestavu https://www.czc.cz/9ucnca7ipsgp29moh2jlb12d0... děkuji za vsechny odpovědi :) muzete aji pridat obrazky jak pc vypadalo kdyz ho vam dovezli z czc :) děkuji

Odpovědi na otázku

u CZC jsem si nechal složit několik PC a žádné problémy s nimi nebyly. Obrázky jsem nedělal, prostě klasika. Žádný důvod ke stížnostem nebyl.

CZC je v pohodě, jinak to PC mohlo vypadat líp, přinejmenším bych místo barevný hudby dal lepší zdroj.

Za zdroj se priklanim taky. Takovy Corsair CX 430W to utahne s prehledem, toho Zalmana musim povazovat za odpad.Desku by slo vzit take lepsi - MSI B150M Mortar, i kdyz ten orezanek by mohl chvili stacit (ale 2 sloty pro RAM vidim do budoucna jako hodne nezadouci limit).Nevidim SSD a grafice od GB bych se asi take vyhnul.

Taky prosím, vyměňte nezdroj za zdroj. O té plánované matějské pouti si myslím své, ale když potřebujete, aby Vám vnitřek počítače svítil, blikal, je to Vaše věc.

jj, proto nemám fotky - já mám skříň, nikoliv akvárium

U Czc mně poskládali PC velmi pěkně ,jen do poznámky uveďte jestli chcete krabičky např od gr. karty jinak dají vše do krabice od zakl.desky

1) v ceně nevidím operační systém2) montáží u CZC (a kdekoliv jinde) se připravuješ o možnost odstoupit od smlouvy ve 14denní lhůtě3) zábavní pyrotechniku a zdroj problémů vyměnit za skutečný zdroj4) připlatit asi 1000 Kč na lepší základní desku5) zvážit koupi SSD

Třeba je schopný si OS nainstalovat sám (ať už ho získá, nebo stáhne kdekoli). To snad dnes podmínkou není a neznám snad nikoho, kdo by v dnešní době kupoval os za 2500 když je klíč k sehnání na Aukru za 250 korun :D (O pravosti těch klíčů a odkud vlastně jsou nebudeme vést řeč. Aktivací desítek projdou) Spíš bych přestal vyhazovat 500Kč za kravinky typu LED pásky, které se dají koupit jinde za 150 korun. :D

k těm OS malá statistika. Tento rok jsem složil asi 30 sestav. OS chtěl zákazník jen u 4 :D Zbytek warez nebo právě klíče z Aukra a s ani jedním nebyl problém :)

A nechceš ty nálepky dýlovat taky? Jsou fakt levný a nerozeznáš je od originálu. Ale vzhledem k tomu, že jsem dlouho neslyšel o Krakatoaovi, tak se vsadím, že je zkoušel prodávat a zavřeli ho, až z toho zčernal. http://msgreensoftware.en.china.cn/selling-leads/detail,1289...

Hej jako určitě jsou na Aukru i lidi, kteří prodávají ty pochybné licence z Číny, ale jsou tam i lidi, kteří používají třeba použité licence z firemních mašin. Naposled mi přišly třeba 3 licence z Acerů. :D Takže všechny bych do jednoho pytle neházel.

Já si taky objednal licence z Číny a dorazily mi fungl nové licence Acer, Dell i nebrandované OEM. Problém je, že je nejsem schopný žádným způsobem odlišit od těch, o jejichž legální původ je nezpochybnitelný (nedávno jsem likvidoval mrtvý notebook Acer a sestavu z eD' system). Ochranné prvky pod UV mají zcela identické. Jen po zajímavost, kolik jsi za ně dal?

250 jedna :D

Kup si za 25 Kč na eBay svítilnu s UV LED, ať můžeš třídit zrno od plev (kvalitní padělky od nekvalitních).

Vymyslet sekvenci "Nechání si poskládání " opravdu nepotřebuje komentář. Plav někam k "básníkům", trdlo jedno.

Trdlo seš ty.Víš co znamená slovo "Poradna" ?A propo, už jsi tady někdy někomu poradil?Nebo jsi mě jen blbý, urážlivý kecy?

https://www.czc.cz/7sdch7euh0iac9b5qdp8paf2n... upravená verze... :D pište co upravit a tak :D

Muze byt. Hlavne bych vymenil pamet za 1x8GB a radeji vzal neco od Crucialu (pro nataktovaci CPU ale muze Kingstone zustat).Na skodu by nebyla ani vymena ventilatoru v bedne (za 2-3x AC F12 Silent), nejaky chladic na CPU (Fera2, pri setreni Spartan nebo AC Freezer 7) a nejake to SSD. Ale vylozene nutne to neni.

Kuwadrát baníky pyčo , proč tam sereš paměti od Kingstonu?https://www.czc.cz/178263,160966,178811,1685... Vyhoď z toho, co uznáš za vhodné - SSD, mechaniku, operační systém. Byť SSD bych tam doporučil opravdu nechat.

SSD dokoupím později... potřebuju komp do 20k možná něco přes a k tomu monitor... jsem zapomněl dodat :)

Monitor je v té částce nebo samostatně? Pokud ne, tak fajn je tento model: https://www.czc.cz/lg-23mb35pm-b-led-monitor...

Vzal bych 1, uvazovat se da i nad 4,5 a 7.

Full HD na 22" tahá oči.

Líbí se mi ten iiyama vypada zajimávě :D a má 1ms odezvu :)

1ms má proto, že má TN panel. Což znamená hnusný obraz a omezené pozorovací úhly. Zatímco rozdíl mezi 1ms a 5ms reálně nepoznáš, tak rozdíl mezi TN a VA nebo IPS je vidět na první pohled. TN se vyhni obloukem.

Za mě tento:https://www.czc.cz/benq-gw2470h-fhd-led-moni... Je to VA a má 24". 22" v poměru 16:9 je totiž hodně malé.

https://www.czc.cz/4235c7f7vih7t8r56dq0deps3... hodil jsem tam jinou bednu, má 4větráky... :) a píšou že jsou tiché...

Ten Zalman má jen 3 větráky. Deska má ale jen dva 4pin konektory, takže jeden nepůjde zapojit. CZC to stejně ale všechno splichtí na molex. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že RG1 je daleko lepší skříň, už jen proto že má 2xUSB 3.0, i když musíte přední větráky dokoupit. Penězi to vyjde podobně. Proč vůbec musíte mít verzi s oknem? Nemá to žádné opodstatnění, jen je to dražší.

PS: Ram neberte jako 2x4, nemá to cenu. 1x8 je lepší, ušetříte slot, 8GB ram je dnes stejně jen základ, za chvíli vám to na velké hry nebude stačit. To že to nebude v dualu nemá na výkon s dedikovanou grafikou prakticky žádný vliv.

Z3 je slušná a dobře větraná bedna. Jen bych ji nechtěl s tím oknem, protože mATX deska v tom vypadá blbě a je v tom vidět prach. Tiché větráky slibují všichni, ale pravda je taková, že bez nastavení tichých otáček je hlučný každý větrák. Ani Noctua za 500,- běžící na 1500rpm není tichá. Je třeba je zapojit do desky a nastavit jim otáčky podle teplot v bedně. RAM vem jako 1x8GB. O nic nepřijdeš, naopak budeš mít vetší prostor pro upgrade. A rozhodně vem Crucial, používá lepší čipy.

Problém nastává u téhle skříně v kombinaci s mATX deskou. Přesně tuhle kombinaci jsem řešil a mortar + Z3 má problém v tom, že grafická karta vychází na první slot a ta skříň je dělaná opravdu blbě, protože slot částečně zakryje konektory grafiky. Takže se musí grafika napružit, nebo to propilovat. Člověk by čekal, že si tohle výrobci ohlídají.Problém bude i u RG1 ale kupodivu byl výrazně menší, když jsem to měl v ruce, než u Zalmanu.Není to nic neřešitelného, ale zamrzí, že si to musí člověk ještě upravit.

ups ta zalman z3 tam nema byt

Osobně bych volil:https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg1-pu... +2x dopředuhttps://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/7013... Ale i s tou Z3 to jde, jen si myslím, že je tohle o trochu lepší. Záleží na vás.

Dítě moje, umíš číst, co jsem psal? Proč jsi tam nedal 430W Seasonic ECO místo Energy Knightu a nočního Elfa místo moždíře? Důvody to má - oboje, co jsem volil, má osazené lepší součástky.