Nečekaný problém s FPS ve hrách.

Zdravím, už delší dobu se potýkám s problémem s PC, asi měsíc před vánoci jsem odešel jednou z bytu na hodinu pryč, nechal jsem pc zapnutý, když jsem se po hodině vrátil tak jsem zjistil že pc je z nějakého důvodu neskutečně zpomalený až skoro zasekaný, zvuky byli nesmírně pozadu, než jsem někam pohnul myší mohl jsem si udělat kafe a prostě celkově byl pc úplně zasekaný, udělal jsem asi 4 přeinstalace Windowsu než problém zmizel, do teď netuším čím to mohlo být ale od té doby mi přijde jak kdyby můj pc ztratil výkon, veškeré hry které jsem hrával před tím problémem jako například Gta 5, Hell let loose, Assassins creed origin nebo například hry staré i klidně 7-8 let jsem hrál bez problému ale teď mám ve všech hrách problém s FPS, padají mi snímky klidně pod 20 i klidně v 9 let staré hře, jak kdyby se někde ztratil v pc výkon.Veškeré ovladače mám aktuální, do pc jsem nijak nezasahoval ani například nevyjímal žádné komponenty.Před tím problémem jsem neměl sebemenší problém hrát hry na Ultra, bez propadu fps či trhání ale teď nemůžu hrát doslova žádnou hru jelikož se všechny sekají, propadávají se fps, už si nevím rady kde by mohl být problém.Mám v plánu dát pc na reklamaci dokud ještě mám záruku ale napadlo mě se zeptat ještě zde ve skupině jestli se někdo nesetkal s něčím podobným a mohl pomoci co s tím.Přidávám odkazy na výsledky testu které jsem na pc dělal, jako například FurMark, MSI Kombustor, UserBenchmarkhttps://gpuscore.top/furmark/show.phphttps://www.userbenchmark.com/UserRun/49665997https://gpuscore.top/msi/kombustor/show.phpPc sestava.AMD Ryzen 7 3700XMSI GeForce 2060 Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

system+hry na SSD? jakym? SMART vse ok? testy disku ok?

Hry mám na HHD jelikož mám malou kapacitu na SSD takže ho mám čistě na Win, do budoucna mám v plánu zakoupit SSD na hry.Testy disku byly v pořádku, jak SSD tak HDD

Kolik je na tom disku volneho mista?

1) Zkontroluj teploty v zátěži i u CPU2) Co říká SMART disků? A vše co se instaluje, má být ideálně na SSD. Nedivil bych se, kdyby to HDD mělo nějakou vadu.3) RAM ti asi běží jen na 2133MHz, zkontroluj to a zapni si XMP profil. Taky udělej test RAM.

XMP jsem v Biosu zapnul a ram běží na 3600 MHz, na SSD při pořizování nebyli peníze ale mám v plánu přejít z HDD na SSD.Smart disku zkusím a dám vědět hned jak test dojede.

Ovladace su aktualne od vyrobcu alebo z windows update? Najprv by som vyskusal preinstalovat ovladace grafickej karty z webu vyrobcu.

Dulezite je hlavne zmerit ty teploty. Presne tohle krasne zpusobi treba upadly chladic procesoru.