Neberie RAM

Nazdar ľudia,mám taký menší problém. Kamarát mi podaroval dosku MSI MS-7345 ver 1.2 (P35 Neo2-FR) je na nej verzia biosu 1.9. K doske sú 2x Kingston KHX6400D2K2/2G a 2x Kingston KHX6400D2LLK2/2G. Čiže by som mal mať 8gb RAM. Avšak ukazuje iba 4GB (mám 64 bit WIN7). Cez CPUZ mi ukazuje že každá RAM-ka poskytuje iba 1 GB pamäte a beži na frekvencií 330MHZ. Keď som napríklad prehodil páry RAMiek medzi slotmi tak sa PC ani nezapol. Doma mám ešte ďalšie 2GB RAM-ky(rôzny výrobcovia) tak som skúšal rôzne kombinácie RAM-iek a dostal som aj 6 GB RAM avšak 8 GB ani raz. Ak som už mal mať 8 GB tak sa pc nezapol. Momentálne som dal RAM-ky tak ako boli na začiatku keď som mal 4 GB a rozmýšlal som či nebude chyba v tom že ostávajú málo voltov. Skúsil som pridať na 1.85V v pôvodnom zapojení ale žiadna zmena. Neviete mi poradiť prosím Vás ?

Odpovědi na otázku

KHX6400D2K2/2G a KHX6400D2LLK2/2G jsou KITy 2x1GB.https://www.kingston.com/dataSheets/KHX6400D2K2_2G... https://www.kingston.com/datasheets/KHX6400D2LLK2_... Těch 4GB je tedy správně.Oba typy navíc mají v SPD jako standardní efektivní frekvenci unedeno 667MHz, takže i těch 330MHz je správně. Pro režim DDR2-800 (400MHz) vyžadují zvýšení napájecího napětí na 2.0V.

jáááj ďakujem krásne to som si nevšimol :D keď som videl na jednej ramke nálepku že 2G tak mi nešlo do hlavy že prečo mi ukazuje iba tak málo GB ... ďakujem za odpoveď :)

Ale vyskytla sa taká chyba že keď som vyhodil všetky RAM-ky tie kingstony a dal tam tie ktoré som mal doma (dokopy 8GB) tak pc sa nezapne ani len do bisu sa nedostanem .... zapne ho a po pár sekundách ho vypne a znova sa sám zapne a takto dookola

Tak pravdepodobne je jedna 2GB ramka pokazená. Čiže by to malo byť v poriadku

Vyzkoušej je jednu po druhé.