» Poradna » Windows (a jiné OS)

(ne) vypínání počítače kvůli windows 8.1

Koupila jsem si počítač s windows 8. Po nějaké době mi nabídl upgrade na windows 8.1. Omylem jsem ho nainstalovala a pc fungoval. Ale po nějaké době se vyskytly problémy s wifi a tak jsem pc částečně obnovila, ale vyskytli se problémy s vypínáním (zčernala obrazovka, ale pc se nevypnul, až při podržení tlačítka) a s režimem spánku (to samé jako při vypínání počítače, a tak jsem vypnula režim spánku, ale počítač stále spadal do režimu spánku). Nakonec jsem počítač opět částečně obnovila a on se vrátil na windows 8, který fungoval perfektně. Ale včera se mi automaticky zase přeinstaloval na windows 8.1. Zkoušela jsem na netu pohledat nějaké řešení a našla jsem tuto stránku, kde můj problém řešili:http://tomasfenyk.cz/2013/10/jak-vyresit-chybn... Ale když jsem postupovala podle návodu, zjistila jsem, že kolonku rychlého spuštění mám zaškrtnutou. Co s tím? Je tu někdo, kdo už měl stejný problém? Děkuji.

Odpovědi na otázku

To rychlé spouštění zruš. Sice se to spustí nepatrně rychleji, ale při vypínání zase cekáš podstatně déle. Prostě to odškrtni, ulož a zkus, zda to vypíná normálně.

Děkuji za pomoc, problémy s vypínáním zmizely, ale stále přetrvávají problémy s režimem spánku (když PC spadne do režimu spánku, zčerná obrazovka a počítač běží, až se nakonec musí restartovat. Tak jsem zkusila režim spánku vypnout, ale obrazovka počítače i tak zčernala a běžel dál). Nevíte, co s tím?

Vypni hiberfile, cmd.exe príkaz; powercfg -h off (on - hiberfile zapíná). Reštart.Uspávaj do RAM, ak dlhodobý spánok nevyužívaš.

Ja to rychle spustanie vypinam automaticky pri kazdej instalacii W10.Suhlas.

Jen dodám, že na Win 8 (na rozdíl od 8.1) už nechodí žádné - tedy ani bezpečnostní - aktualizace.