» Poradna » Notebooky

NB s velkou výdrží

Dobrý den, chtěl bych poprosit nějakého odborníka o radu. Hledám notebook do 10 000 Kč, určený především na kancelářskou práci (word, excel, powerpoint, prohlížeč, videa, popřípadě sledování filmů a videí). Hlavní prioritou pro mě je výdrž baterie, nikoliv grafická karta apod. Proto potřebuju notebook, který vydrží bez nabíječky co nejdelší dobu a zvládne jednoduchou kancelářskou práci.Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

v teto cene bych to na nejake zazracne vydrze nevidel. Ono je otazka co je pro tebe dlouha vydrz....

Popřemýšlej o tabletu s externí klávesnicí. Yoga tablet 2 10" se dělá i s Windows 8 a klávesnice je součástí krytu.

Tak pokud vybereš notebook s procesorem i grafikou Intel, tak ty mají celkem úsporný provoz a s vypnutou wifi a bluetooth (pokud ho mají) vydrží obvykle slušně dlouho.

mame doma asuse s 2117U a intel grafikou a dava to cca 2 hodiny ...

aku mate ale bateriu? 3 clankovu? to by tak zodpovedalo niekde na urovni 2400 mAh

jo, ale jaká je kapacita baterky? S 6-ti nebo dokonce 9-článkovou baterií se dá při úsporném provozu dostat třeba na 7-9 hodin.

https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-garnet-re... 6clankova bateria, v tejto cene nic lepsie nezozenies CPU ma malu spotrebu takze cez 5 hodin to bude urcite pri kan. praci

Bohužel takovíto nb je šunka, která i tu kancelářskou práci zvládá velice špatně. Načítání složitějšího Excelu je porod, pořád člověk na něco čeká. Rychlá internetová odezva a práce s více záložkami je značně pomalá atd. Vše je totiž podřízeno spotřebě. Nb sice vydrží zapnutý třeba 6h, ale za těch 6h uděláte práce co na jiném stroji za 4h. Takže je to značně kontraproduktivní. Další věc je neuvěřitelný balast, který acer instaluje na tyto nb. Už takhle je výkonu málo a oni ho ještě zabijí těmi svými blbostmi. Další neduh těchto nb (alespoň toho co jsem měl v ruce, netvrdím, že to dělá i tento model) je problém s nabíjením. Ve chvíli kdy pracujete na baterku, tak je odezva nb ještě ucházející, jakmile ale baterka klesne třeba na 20% a vy dáte nb na nabíječu, tak se jeho výkon paradoxně značně zpomalí. Toto zpomalení trvá dokud baterka nedosáhne minimálně 85-95% kapacity. Pak nb zase zázrakem ožije i s kabelem v zástrčce. A to jsem zkusil povipínat všechny úsporné funkce co jsem našel.Za mě mohu jedině doporučit něco s vyšším procesorovým výkonem a lepším diskem. Protože tyhle modely jsou utrpení. Kupodivu jsem to porovnával s 5 let starý nb s core2duo. Hádáte právně, v odezvě systému byl výkonnější. Ostatně procesory N2xxx jsou myslím jen mírně upravené staré atomy.

Stroje s pentiem celeronem N a 6článkovou baterií dají okolo 5 hodin.Stroje se SoC Atomem dají i 12h na baterii, ale jsou dost omezené pozor na to, příkladhttps://www.alza.cz/asus-eeebook-x205ta-bily-...

Myslíte, že by byla špatná volba iPad Air 2 s externí klávesnicí ?