» Poradna » Ostatní

NB NEJDE ZAPNOUT

Ahoj, potrebuji poradit. Notebook nejde zapnout. Vcera byl v pohode, kdyz jsem ho vypla. Rano ho zapnu a nic to nedela, nereaguje. Kdezto vypinac je v poradku, sviti. Ale na notebooku nic nesviti. Kabel se mi zda ok. Nevim, kde je teda problem. Jsem zacatecnice a moc se v PC nevyznam. Budu rada, kdyz mi nekdo poradi.
Dekuji.

Odpovědi na otázku

a jeste jsem zapomnela napsat, ze baterie je davno vybita.

Helemese, notebook uz funguje, kdyz jsem sundala baterii pryc. Ale nechapu, jak se to mohlo stat. Vi to nekdo?

bezna vec, niekedy tomu zasibe, neries. ak sa to zppakuje, vies ako to opravit.

Ja mam noťas Asus q stejbe mi nejde i když jde zkusil baterii vyndat a nandat

Mám asus x550cc a vypnul jsem ntb a druhý den nešel zapnout, ani vyndání baterie spolu s odpojením ze sítě už nepomohlo , adapter funguje, svítí zelená dioda, nějaká rada ?

stalo se mi to taky uplně stejně nevím co s tím

Vyndej obě baterie jak velkou tak tu malou kulatou hodinkovou pod základní deskou. Mě to helplo

Mě baterka někde vyndat vůbec a svítí mi nabíječka červene pritom se nabíjí ale nejde prostě zapnout

Mě se to dneska stalo a nevím co mám dělat 🥺🥺🥺

Dobry vecer notebook ukaze se tam acer a pak se vypne baterije je nabita kabel ok nwm co mam delat pomuzete mi prosim

stále mám na displeji sim kartauzamknutá jak odemknout

... předpokládám že se jedná o notebook značky acer, typická závada

Leilo, doporučuji investovat. Bez baterky to samozřejmě pojede, ale nějaká ta "špička" na síti a jen se "zakouří".

Právě když jsem šla včera spát tak se mi sám vypnul...zkoušela jsem ho zapnout a nicc :(Vůbec nevím co s tím.

1. vyndat baterku + odpojit od napájení + podržet chvilku tlačítko na zapnutí > vrátit baterku + zapojit napájení pokusit se zapnout

2. pokud první nepomohlo zkusit chvilku jestli se baterka nenabije a NTB neoživne ( je to ale divné bez baterky by NTB na adaptér měl bungovat

3. pokud nic nepomohlo

-záruční servis pokud je NTB v záruce
-servis normální pokud NTB není v záruce a není zas tak obstarožní , nebo to je specialitka ( magnezitové IBM , Apple iBook )
-pokud je zbytková cena pod 7000,- a není v záruce ( acer, brave, premio prostě většina x let starých NTB s procesory celeron nebo P III , nebo P4, P mobile ) bych ho spíš k ceně servisu vyhodil d důvodů že cena opravy může být nerentabilní.

Ano, je to Acer, stary asi 5 let, baterie mrtva, ale notebook uz slape pekne...

Tak si kup novou baterku. V eshopu stoji neoriginalni cca 1500 Kc

Děkuji mov za tuhle radu :) Včera se mi uplně vybil NTB (Presario CQ60) a nešel zapnout. Nechápu proč ale po tomhle postupu / bod 1 / se rozjel... Díky díky :)

Děkuji mockrát za tuto radu, už jsem byla zoufalá, že budu muset do servisu nebo že přijdu o všechna data, ale ač jsem to nečekala, první rada naštěstí pomohla. Díky moc. :)

Moc děkuji za radu ;)

a funguje to i u toshiby? mě se totiš udělalo to samý akurát, že je 2 roky starej a když vyberu baterku a dám do sítě tak se nic neděje.

Bezva, taky mi nešel zapnout a podle bodu 1 je vše O.K díky

ahoj,tak díky za radu, pomohlo to i mě, vyndaná baterka udělá divy,ale stejně to nechápu :( mám noťas HP EliteBook 8530 a nejprve mi to nešlo zapnout hlavním čudlíkem, šlo to jen čudlíkem INFO ale to se mi zobrazí, žeinformace o uživately nebyly nalezeny a nelze pokračovat, na tož mi kdosi poradil zmáčknout Ctrl+Alt+Del a ono to funguje,ale je to divný. máte s tím někdo zkušenost? Já jsem naprostý natitalent,co se týče počítačů. Díky

Dobrý den ,mám stejní problem ,otázka- bez baterie muže NT se pokazit nebo jeto taková ochrana přepětí mužu fungovat i bez ní?.Děkuji za odpověd.

Teď mi prosím ještě poraďte co mám dělat když baterku mám už dávno v háji. Už tak rok jedu bez ni, a ani ji už nemám. Děkuji

mam notebook znacky HP 655 , dva dny , normálně jsem byla na internetu,měla 16% baterie dala jsem to do nabíječky, ale nic, nenabíjelo se to,pak se to seklo,vypnul celý notebook a nejde zapnout vubec..tlačítko na zapínání vubec nesvítí,je jako mrtvý,všechny rady jsem vyzkoušela a nic .. pomozte prosim:(

tohle se mi stalo včera nechapu co mam stim dělt....

Přesně to samé mám já...

moc díky, u asusu to funguje taky

Ahoj potřebuji poradit, už nevím čím by to mohlo být odendal jsem jak HDD, Ram i Cpu a stejně mi ani notebook nenaskočí ani do BIOS zapnu ho a za 5-10 sec se vypne. ani se nerozsvítí display, prostě už si nevím rady poraďte prosím.Pište mi prosím na Jaroslav.Sotona@gmail.com Díky Jarda

:-* díky, umřel mi ntb na kterém mám zítra psát důležitý test a pokoušel se o mě infarkt. Jsi zachránce mých nervů

DEKUJU NIKDY by mne to nenapadlo diky tobě jsem to vyřešil

Dík zabralo to i na můj NB

super 1 měsíc mi to nešlo a konečně jo

sr ale nic mi nezabralo nemohl bysbys poradit neco jinýho

Síce sa mi nb zapol ale ostala čierna obrazovka v com môže byt chyba?

Díky šéfko

Pokud nic nepomohlo, tak odpojit vše. To znamená odtsranit všechny šroubky ze spodní strany odstranit dvd romku a HD ( pod nimi bývají často další šroubky ) oddělat klávesnici a následně vrchní část notebooku aby vám zůstala jenom základní deska, takže odtsranit i obrazovku. potom připojte větrák tam kde má být a zkuste zapnout, když se roztočí tak máte téměř vyhráno, protože před tím jistě nefungoval. nyní zapojte externí monitor, pokud to notebook dovoluje a postupně zapojujte jednotlivé části, které jste odpojili. Pokaždé ale nezapoměntě vytáhnout kabel od adeptéru z počítače. nakonec vložte baterii a nejspíš zjistítte že vám notebook opět nefunguje tak jak má. v lepším případě udělejte kro 1. viz autor co napsal nahoře, v horším opakujte postup a nedávejte baterii... a při odšroubování obrazovky si dejte pozor na ty dva šroubky... jsou často jiné, ikdyž na první pohled vypadají stejně a pak jsou zašroubovat i jinam, ale místo nich tam ostatní nejdou :) Hlavně nic netahejte silou, když to nejde vytáhnout, tak to na něčem drží, takže pozor na všechny šroubky a pozor na distance u tlačítek pod touchpadem

Diky pekne , mal som ten isty problem a automaticky som odpajal bateriu a siet , niekedy som to skusal 10 aj viac krat ale nakoniec sa to chytilo nevedel som prist na spravny sposob zapinania preto som to nahodne opakoval teraz uz vidim ze v tom je aj nejaky system :) diky pekne este raz

Diky diky diky!!!! Tvoje rada pomohla uz jsem se bála, ze jsem ztratila vsechna data. Takže ted jdu zalohovat

Diky moc funguje to omg :3Diky

Moc děkuji za užitečné rady, díkybohu také první bod pomohl. Už pár dní mám upozornění, že mám zvážit možnost výměny, ale jaksi není peněz nazbyt, tak to holt ignoruji. Jak nešel zapnout, už jsem se děsila.. Naštěstí díky vám funguje.

Mě to pomohlo až když sem vyndal obě dvě baterie, tu druhou najdete pod zakl. deskou

Moc děkuji už funguje jak má :)

Stalo se mi to pred tydnem a pomohl bod 1. Dnes stejny problem ale uz nepomohlo.

Paráda pomohlo mi hned to první (y) ale důvod proč se to stalo ? Mám lenovo starý 3 roky baterka fungl origo nová takže jak je to možný ?

Jste génius dekuji velice

Přestal mi jít notebook lenovo nějaké rady? Predem dekuji

ad 1, pomohlo. Děkuji!

Diky moc skusil sem a hned najel

Už jsem se se svým NTB-důchodcem skoro loučila a myslela jsem si, že už to chudák po vypnutí natvrdo nerozchodí. Nešel zapnout, nepomohlo vyměnit napájecí kabel, nesvítila žádná kontrolka.... Naštěstí pomohla tvoje první rada. Díky moc !

Já opravdu MOC děkuji za radu!! Přesně jsem postup dodržela a funguje!!!!! SUPER

Děkuji autorovi co poradil postup: vyndat baterku, vypnout z napájení, podržet tlačítko zapnutí, zpět baterka a napájení a zapnout ... povedlo se a notebook naskočil ... děkuji moc moc moc :)

Mě zabrala také finta s držením tlačítka. Ovšem ale až s malinko jiným postupem, kdy všechny popsané zklamaly.Vyndal jsem baterku, odpojil od zdroje. Držel jsem stisknuté tlačítko asi 10 - 15 vteřin a potom při stále stisknutém tlačítku připojil napájení ze zdroje. Ntb naběhl. Po chvíli jsem jej normálně vypnul, nasadil baterii i napájení a opět zcela běžně spustil. Začala i normálně svítit LED nabíjení což před tím nesvítila za žádných okolností. Ntb už běží hodinu, střídám napájení z baterie i ze zdroje a zatím dobrý, zdá se že vše fachčí...Uvidíme co dál...

Ahoj, moc ti děkuji za radu. Na nakolikaty pokus se mi to povedlo. Baterku mám již dlouho mimo ntb (asi tři roky) Včera večer notebook šel, ráno už ne. Pomohlo vytažení zdroje z el. podržení tlačítka on po dobu 15sec. Poté jsem tlačítko pustil, nasadil druhy konec nabiječky do ntb a držel znovu 15sec, po 15sec držení jsem za stálého držení zapojil hl. zdroj do el. Notebook po 3vterimach drženi naskočil. Děkuji!! :)

Nevím.ani ťuk

Notebook se najednou při surfu na webové stránce seknul a vůbec nereagoval. Vypnula jsem ho, znovu zapnula a nic. Tak jsem přes mobil hledala nějaké rady a narazila na tento odkaz......uvedený postup zafungoval Děkuji

Díky, s tvojí úpravou postup funguje i u mě (Acer aspire 7220)

skus vimenit ramku toje takova mala desticka

Ahoj potřebuji poradit, už nevím čím by to mohlo být odendal jsem jak HDD, Ram i Cpu a stejně mi ani notebook nenaskočí ani do BIOS zapnu ho a za 5-10 sec se vypne. ani se nerozsvítí display, prostě už si nevím rady poraďte prosím. Jo mám Packard Bell EN Tk- 85Pište mi prosím na Jaroslav.Sotona@gmail.comDíky Jarda

Cus chlape ....je mozne ze ti odchazi ,,cipset,, Je to jedna z veci na kterou notebooky trpi hlavne ty starsi.Servis ti ho spravy prekulickuje a naletuje spet za cca 1500 az 2000,-To je maximalni cena za kterou se to dela.Je to dost kacek ale furt levnejsi nez novej.

Mám Asus (2v1) a nejde z neznámého důvodu zapnout Vše vyzkoušeno až na tu baterií - nelze vyndat - co s tim?

Ahoj mám problém ... Mám NB Asus a v poslední době se mi nedaří zapnout pustí mě to maximálně do Biosu a tam si už nevím rady tak prosím o radu díky :))

Já mám NTB ASUS X550CC a několikrá se mi stalo to samé NTB nešel zapnout, párkrát pomohlo vyndat napájení ze sítě a baterku jak tu většina popisuje, čímž dojde k resetu biosu, ale co když to nepomůže ? Je to v nastavení napájení a režimu spánk a hybernace, ještě nevím přesně co, ale vím že NTB musíte zapnou znova kombinací dvou klaves, a to klavesou FN a tlačítko napájení !!!

Ahoj všichni potřebuju pomoc mám notebook lenovo z530 windows7 a nejde mi vůbec zapnout ještě včera vše šlo. Nabíječka svítí, ale jakmile jí připojím do ntb tak začne blikat. Skoušel sem vyndat zandat baterku, i držet tlačítko pro zapnutí. ntb potřebuju do školy takže bych ho nechtěl dát do servisu na 30 dní. A je už po záruce a mám ho cca 2 roky. Prosím o radu.

špatný grafický čip na základní desce oprava za 1800kč ,cenově se to nevyplatí.

Přesně tohle se tedka stalo i mě :((

Mě se stalo něco divného. Píšu, píšu, poté zaklapnu notebook, opět ho otevřu a půlka obrazovky bílá s barevnými pruhy. Tak jsem to nechala být, že se na to podívám později nebo to naběhne. Poté se ale takto zbarvila celá obrazovka a kouty mám jako zeléné a černé fleky, jako by mi křupla obrazovka ( i když jsem u toho byla a nic se nestalo) skusila jsem ho rozložit a pohrát si s lcd kabelem a nic ( buď je rozbitý on a nebo nevím). Rozebrala jsem celý počítač, zatím fungoval a potom najednou ne. Asi jsem něco udělala na základní desce ale nevím co s tím. Co je nutné mít zapojené aby se pc rozeběhl? grafický čip?

Já mám NTB ASUS X550CC a několikrá se mi stalo to samé NTB nešel zapnout, párkrát pomohlo vyndat napájení ze sítě a baterku jak tu většina popisuje, čímž dojde k resetu biosu, ale co když to nepomůže ?Je to v nastavení napájení a režimu spánk a hybernace, ještě nevím přesně co, ale vím že NTB musíte zapnou znova kombinací dvou klaves, a to klavesou FN a tlačítko napájení !!!

Mám notebook asus a na spodní straně notebooku nemám baterii tudíš jinemůžu vyndat a notebook mi nejde zapnout prosím poraďte mi!!!

Teď se mi stalo úplně to stejné

Prosim o radu. Včera šel notebook normálně. Dnes ve 2 prijdu z prace a nejde. Byl teplý a nabíječka také. Nesviti ani napájení. Baterku jsem zkoušela vyndat,ale nic...

pokazeni treba zahodit

Ahoj, mám notebook Lenovo g50-45, asi před týdnem jsem si tam nainstaloval Windows 10 a teď poslední 2-3 dny nereaguje, když se dostanu já plochu tak nemůžu kliknout třeba na internet nebo na ostatní funkce které v NTB jsou, šipka se pohybuje. Poraďte prosím!!

Ahoj chtěl bych se zeptat mám ntb značky lenovo ideapad z565 a nemohu ho zapnout .. když dám tlačítko zapnout tak bliká dioda nabíjení a nic se neděje a ntb bez baterky nejde zapnout

Mě nenastartuje notebook a když to dám na nabíječky tak se nic nerozsvítí včera fungoval nějak podivně dobře ale dnes nic

Právě jsem koupila NB Dell 11 7000 series před 3 dny a ted´ mi to nejde spouštět ...svítí to kdyz připojím napájecí adaptér ale stejně to nefunguje,obrazovka se ani nezobrazuje.

Mám stehno problém čo to je

Ahoj, mám dotaz . Mám notebook acer a nejede, je novej od Vánoc. vcera byl funkčni a svítí mu ( nevim jak se tomu rika ) to mali modry a davam ho na nabijecku a zpet a porad nic....Opravdu je vše pořádku .Prosím poradte mi .

Mám notebook MSI GP70 2OD-064czPoprosim poradiť nejde mi zapnúť nb ale ja som ho musel zapínať že som dal klávesnicu dole a cez ten káblik čo ide do zapinaca...A neviem ako to opraviť za radu ďakujem

Ahoj, potřebuju prosím poradit... Mám "ntb" (acer, 2v1), který jsem ráno úplně vybitý dala na nabječku a v pohkdě zapla. Všechno šlo dobře, ale najednou jsem si všimla, že mi blbne nabíjení ( prostě tam bylo 0% a nenabíjí a, pak najednou 68%, pak zase... Špatně se to popisuje). Protoze se k němu nechovám nejlíp, někdy mi blbne, jenže pak ho restartuju a všechno je v pořádku, takže jsem ho dala restartovat, jenže na ntb vyběhla taková tmavě modrá ovrazovka,jako kdyby se zapínal, ale nic se nědělo. Ať mám připojenou nabíječku nebo ne a snažím se ho zapnout, vždycky to skončí stejně a ntb proatě nic... Jinak kontrolka na zapínaní funguje a reaguje normálně... Co mám dělat, jsem z toho fakt zoufalá... ?

vada paměti ram, odzkoušet po jedné paměti v nb.

niejde zapnut notebok cera isol a neska niejde

me se nekdy stalo že jsem mel uplne zeslabeny jas

Zdravím mám ntb hp zahlásil mi že je potřeba restartovat tak jsem ho restartoval. Ntb se zapnul ale obrazovka černá. Pořadí mi někdo co s tím? Baterka je vyndaná, dioda svítí a kabel je ok. Prostě černý monitor a ventilátor běží.

Dobrý večerNevíte čím to muže být ? Když zapnu notebook a chci dat heslo tak se udělá tma a furt dokola a nic..nějaká rada?🙂

Dobrý den zkuste podržet tlačítko vypnout dokud se nevypne pak ho zapněte a mačkejte tlačítka: fn + f4

Tohle funguje, co dělají tahle tlačítka??

Diky..taky pomohlo

Dobrý den, mě nepomohla ani jedna rada zde ve vláknu , věřím že někdy to může zabrat, ale když se na základní desce pokazí některá součástka je potřeba vyhledat specializovaný servis notebooku, který se zabývá opravami základních desek notebooků. Využil jsem služeb specializované firmy na opravy notebooků https://www.rgservice.cz/servis-a-oprava-notebooku/ kde vadnou součástku na desce vyměnili a notebook zase funguje jako dřív. V jiném servise mi nabízeli výměnu celé desky za částku 7000kč což jsem vzhledem k ceně notebooku odmítl, ale ve firmě https://www.rgservice.cz/ mi opravili mojí původní desku a cena byla 2400kč což je podstatný rozdíl oproti jinému servisu, proto bych rád svou pozitivní zkušenost s touto společností veřejně prezentoval.

Dobrý den, včera večer jsem koukala na film, a v půlce filmu se mi vypl notebook. Pokus o delší podržení tlačítka vypnout, či vypojit notebook ze zásuvky, a nechat ho přes noc vybít..Byl marný. Ráda bych uvítala pomoc..

Jen ještě přidám to że na moje notebooku, měsíci Apsolutne nic.

Ahoj mam notebook asus a nejde mi zapnout.... Kdyz strcim sit do zasuvky tak sviti (svetelko na nabijecce) ale jak ji strcim do netobooku tak svetelko zhasne cim to muze byt dekuji za rady

Dobrý večer mam Lenovo g50-45 nejde vubec zapnout ani ne hučí větrat nevíte někdo co s tím dekuji

Toshiba nejde mi zapat vôbec batéria svieti stále

Ahoj mám doma Lenovo T61 po každém zapnutí se mi zobrazí logo thinkpad LenovoPoté jen černá obrazovka třikrát to zapípáA vypne se. Pomůžete mi

Po aktualizaci se stále objevuje jen startování

Zapnu počítač a na obrazovce se objeví pouze obrázek...u počítače nenabiha přihlášení,heslo...prosím poraďte mi co mám dělat,kde je chyba děkuji.. ludmilasumpol@seznam.cz