» Poradna » Notebooky

Nb do školy

Zdravím, sháním si nějaký nb do školy. Na prezentace, seminární práce a třeba pouštění filmů nebo videí na yb, či hraní nějaké nenáročné hry. Chci aby byl lehčí a menší, maximálně do 10 000kč. Jestli by mi někdo poradil, který vybrat byla bych moc ráda. Sama jsem si našla tento: https://www.datart.cz/notebook-hp-15-db0041nc-c...

Odpovědi na otázku

Na to co chces potřebuješ i3 nebo rizen, bez dedikované GPU. Výkon v benchmarku cpu cca 4000 - 5000. K tomu 8gb rám a SSD.Tvůj má bench 2500. Dal to neresim.Pokud jsi ochotná jít do repasu, tak to sem napis. Nové plasty neresim a nevedu.

do 10 000 je to celkem mizérie, ale zkus se držet pravidla "Pokud AMD, tak jedině Ryzen" a "Pokud Intel tak jakýkoliv krom Celeron N nebo Pentium N". Grafika ti stačí integrovaná, v dané cenové relaci bych dedikovanou neriskoval.

bych vzal asi tohle:https://www.czc.cz/254548,226972/kodyotázkou je, jestli ti v CZC zvládnou tuhle paměť doinstalovat, případně za kolik. Za 9500Kč (nezapomenout na tu 500Kč slevu) asi nelze vymyslet nic lepšího, nového. Leda nějaký repas.Na školní věcí, internet, nějaké ty hříčky, a pár filmů by to stačit mělo. Akorát ten disk je relativně malý.