» Poradna » Ostatní

Názor

Jaký máte názor na názor mého kamaráda ohledně Androidu kompilovaného na Ubuntu pro můj Elephone P10C?to znamena ze android je kompilovany na ubuntu. mediatek ma nejakou zakladni podporu v jadre linux, v proprietalnim androidu od vyrobcu rozsirenou. asi zatim nejpouzitelnejsi SoC na kterych jede linux jsou Freescale i.MX, Allwinner, Motorola Omap, Marvell... jinak Rockchip uz je clenem Linaro group a nedavno vydal sources, bohuzel ale bootloader je stale binarni blob. Raspberry by taky nejelo bez binarek. Celkove nejvic opensource je ale firma Freescale - wandboard, utilite pro, cubox-i... Ohledne allwineru jsou stale nejasnosti ohledne ram kontroleru a obcas se stabilitou, ale zase je levny (mk802, cubieboard...). Delal sem bootloader a linux podporu pro cinskej klon mk802 tak vim..

Odpovědi na otázku

a jako co chces?

Můj názor je, že bys neměl tolik hulit. Možná pak dokážeš vysvětlit, o co ti vlastně jde.