Názor za sestavu do 16k

Zdravim, planuju sestaveni PC k multimedialním účelům, hraní her a CAD programování (škola). Cena za sestavu by neměla přesahovat 16 000 kč.Komponenty viz.: https://www.czc.cz/179320,112235,99689,15838... +grafiku planuji koupit GTX1060 3gb za 5400kZajímaly by mě vaše rady/připomínky co a jak zlepšit.Předem díky

Odpovědi na otázku

Vidim jedinou vylozenou botu - zdroj, CX 430W bude stacit a bude znamenat o dost mensi riziko. Potom bych pamet vzal jako 1x8 od Crucialu a to klidne i tu nejlevnesi bez chladice. K desce - jestli se neplanuje delsi m.2 disk nebo neni nutne 8xUSB, tak bych uprednostnil MSI B150M Mortar.ps. Na redukci se nemusel davat dotaz zvlast.

Ke zdroji: Myslíte, že těch 430W by mi do budoucna vystačilo i na nějaký upgrade hw ? Nedokážu si představit jak velký rozdíl je 70W míň oproti tomu Chieftecu...RAM: Není náhodou efektivnější zapojit 2 moduly než 1 ? Kdyby náhodou paměť nestačila, dokoupím další 2x4gb kit a zapojím to jako 2x4 + 2x4 = 16gbK desce: Zrovna Mortar bych nerad, kvůli té aféře, kdy na ni spoustě uživatelům nešly nainstalovat Windows 7 z disku. Deska vypadá slušně, sice nevím co je na tom pravdy, ale nerad bych to zkoušel

Není... ten Chieftek je horší jak ten Corsair... takže to co dodá ten Corsair (nějakých 380W) si myslím, že nedá. Pokud bys chtěl mít fakt rezervu na upgradě, tak se mrkni po CX500, ten musí stačit na většinu hw (nepočítám do toho užrané FXa a starší užrané grafiky).Zapojení pamětí do dualchannelu se projeví u integrované grafiky, jinak je rozdíl zanedbatelný, akorát si zabereš sloty.A to s tou aférou Win7 není věc mortaru, ale Win7. Nainstalovat Win7 na jakoukoliv 1151 desku bude stejný "problém" - tzn upravit instalačku, nebo mít ps2 klávesnici.

btw: Ten Chieftec má dát na 12V 408W s tím, že má teda specifikaci 2.3, ale moc mu teda nevěřím...

btw2: Já hlavně nechápu, proč rvát na novou architekturu Win7. Těch hoaxů okolo Win 10 je hodně, ale reálně ten OS funguje a přijde mi, že většina co na něj nadávají ho neviděli ani z vlaku...

No tak mně nejde vůbec o ten OS, protože vlastnim jak Win7 tak i Win10, ale překvapilo mě, že může deska bránit v instalaci OS. Pokud se tento problém týkal jenom sedmiček, tak bych ten Mortar i vzal...

Takhle, to je úplně jinak... to není o tom, že by deska bránila instalaci, jde o to, že Win7 nemá drivery na usb pro tu platformu (zjednodušeně řečeno) - proto to vyřeší buď ps2 klávesnice, nebo úprava instalace Win7, kdy tam ty drivery dohraješ...

Já měl štěstí na desku pro skylake (MSI Z170 G43), u která byl uložený konrétní driver a v biosu ho šlo aktivovat pod položkou "legacy USB support" => instalačku jsem nemusel vůbec upravovat (instalace z USB), ani pujčovat PS2 klavesnici, ani samostatny USB2 řadič.

Tjn, ale těch desek co tohle umí zase tolik není.. tzn. kupovat desku jen dle tohodle kritéria.. nevim mno...

Tak hlavně nemá a ani nikdy mít nebude certifikaci:http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page873.htmNa rozdíl od CX, který má Bronze:http://www.realhardtechx.com/index_archivos/Page447.htm

Na stránkách tvrdili, že má ATX12V v2.3 což je asi to jediné co se dá najít...

ATX v2.3 říká jen to, že by bylo fajn, kdyby to zvládalo 80+, ale že 70+ stačí.https://en.wikipedia.org/wiki/ATXNení tedy problém v2.3 splnit, ale na certifikaci nedosáhnout, protože 80+ Bronze požaduje 85% při 50% zatížení na 110V nebo 88% na 50%/230V.

Jen píšu, co čtu, netvrdím, že to je dobrý zdroj, mě by nesměl přes práh domu...

K te certifikaci, ja ti nevim. Mluvil jsem s par produktakama a vyplynulo z toho, ze nektere zdroje bez certifikace jsou parametrove stejne (ci lepsi) jak ty s certifikaci, ale vyrobce je k te certifikaci nedal, protoze to zdrzuje a stoji penize, ktere by se pak promitly do ceny. Jako jednoznacny parametr bych to teda mozna az tak nebral.

Ano, je to možné. Ale certifikace ti to alespoň potvrzuje. Bez ní se to ukáže až když to někdo změří. Třeba Eurocase Eco+85 také certifikaci nemá, ale 85+ skutečně umí (stejně jako nominální výkon). Když už se šetří, dá se tedy použít. Dokonce má i 3 roky záruku, což také napovídá, že si to výrobce může dovolit. Ale necertifikovaným zdrojům se zárukou jen 2 roky (minimum podle zákona), které neprošly žádnou pořádnou recenzí (uživatelská hodnocení "Mám ho, funguje, dávám 100%" jsou o ničem), bych se prostě vyhnul.Certifikace něco stojí, takže u levných zdrojů se na ní dá ušetřit. Ale u většiny levných zdrojů není už proto, že by ji to ani nikdy nezískalo.

Hoaxy na W10 nejsou nekdy tak mimo. Ja je porad beru jako betu, kde pro uzivatele omezili kdeco. Pro herni pocitac dobra volba (uz jen pro DX12), ale na pracovni stanici podle me nemaji co delat (bavim se o standartnich licencich).Jsem zvedavy, jaka dalsi vylepseni tam casem dodaji. Posledni krok, ktery me utvrzuje, abych je nebral, je oklesteni GPO, kdy ani prima uprava registru u nekterych polozek nefunguje.W7 nebo W8.1 u soukromnika nebo v mensi firme znamenaji mnohem mene problemu.

Já se pracovně setkávám s Win 10 běžně a nějak sem na problémy nenarazil (ať už ve workgroupu, nebo v doméně). Jediné co je trochu blbé je právě to GPO, kde aby se to dalo nastavit pořádně, je třeba mít Enterprise (máme je v práci)

Budget s vyhledem na upgrade to neni spatny.Jestli se bude vyuzivat integrovana grafika, proc ne, ale i tak se da usetrit kilo na pametech - https://www.czc.cz/crucial-8gb-2x4gb-ddr4-21...

Ono je dobre tam ty Crucialy dat zcela bez ohledu na usetrene kilo. Jde o to, ze na rozdil od Kingstonu u nich neni riziko ruznych neblahych potizi.

RAM jako 1x8GB:https://www.czc.cz/crucial-8gb-ddr4-2133-dua... (v zavřené skříni ti může být vzhled fuk a na 1,2V RAM není co chladit)Opravdu chceš svítící větrák? Většinou bývají méně kvalitní a svícení hlavně nejde vypnout. Za mě tedy raději toto:https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-silent/178... A skříň raději také lepší. S20 není iddeální domeček pro herní PC. https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg1-pu... https://www.czc.cz/silentiumpc-gladius-m20-c... (obsahuje už v základu 2x120mm, takže vyjde nastejno jako S20 + 120mm LED)