Názor na tiskárnu

Dobrý den,potřeboval bych znát názor na tuto tiskárnu ( https://www.alza.cz/lexmark-cx317dn-d4842581.htm ). Máte s nějakou podobnou zkušenosti? Máte zkušenosti s firmou Lexmark? Znáte nějakou jinou tiskárnu, která je ještě lepší a má podobnou cenu? Jen doplním, že by by se používala pro tisk nebo kopírování max. 100 dokumentů za měsíc a měla by být barevná laserová.Za Vaše názory Vám předem děkuji.

Odpovědi na otázku

je to tiskárna na 40000 stran a pak na vyhození. Ne že by byla mechanicky špatná, Lexmarky prakticky vůbec neznám, jen usuzuji z cen spotřebního materiálu. Viz https://www.lexmark.com/cs_CZ/products/mfp-color/... Zobrazovací sada se mění po 40000 stránkách a stojí 7000Kč. A to je výhodnější koupit novou tiskárnu.

Navic ta zivotnost je spis tak k polovine tech 40000, ono je to hodne teoreticke stejne jako vyteznost toneru a zalezi na zpusobu pouzivani. Ale zase i 20000 stran je celkem dost a vydrzi to doma na hodne let... Ja mam na 16 let starem Epsonu vytisteno 16262 stran a jednotku/valec jsem uz musel menit ikdyz ma byt na 30000 stran. A to se nijak neomezuju - tisk 300 strankoveho manualu je normalni, takze 20000 stran na par let urcite vystaci - doma nebo v male kancelari. Pro kancl o 50 lidech jsou uz pak jine stroje za jine ceny...Ale osobne se ted spis koukam po HP M477fdn, ale je to dvakrat drazsi nez tenhle Lexmark.

Lexmark není žádný no-name, jen není tak rozšířená. Ani jsem k tomu nenašel alternativní tonery a za nové dáš pomalu 10 tisíc. Teď v tom mají být zaváděcí s kapacitou 60% běžných, což by mohlo minimálně na rok vydržet, záleží na pokrytí papíru. Někde tam je odpověď, že tiskne i jen s černým tonerem, což se mi libí. Je to lákadlo, tiskárna za 4 tisíce se zárukou 4 roky po registraci. Když já před x lety kupoval HP, byla o 20 tisíc dražší. Ještě se zamisli nad inkoustovou s velkokapacitními tanky (Epson, Brother), provozně to je daleko daleko levnější.

"zamysli" (to jsem ostuda)

No, inkoustovku mám doma, ale ne tankovou. Ale ty inkoustovky mají podle mě pomalý tisk a jejich výtisky se mi moc nelíbí, mají takové "vyblité" barvy a často se to rozmazává (třeba pod zvýrazňovačem), tak nevím.

A co si myslíte o téhle tiskárně: https://www.czc.cz/oki-c532dn/203604/produkt Za odpovědi Vám děkuji.

A co tahle: https://www.czc.cz/oki-mc563dn/211239/produkt- ta předchozí nebyla multifunkce.Děkuji Vám za odpověď.

Funguje dobře, výhodou je RADF, tříletá onsite záruka a tisk na opravdu silné papíry. Chce to potom kupovat velké tonery na 7000/6000 str.

Jake jazyky (PCL/PS) umi?MP

MC563dnPCL 6 (XL) emulation, PCL 5c emulation, PostScript 3 emulation, IBM ProPrinter emulation, Epson FX Emulation, XPS emulation, PDF v1.7 emulation

Je dobre, když tiskárna dokaze emulovat PS/PCL. Pak se s ni da něco delat, i když výrobce neaktualizuje ovladace.MP

Něco s údajem PCL jsem našel zde (http://www.oki.com/cz/printing/products/colo... ), podívejte se.