Názor na repasované PC Fujitsu ESPRIMO P710 E85+

Dobrý den, sháním repasované PC do 6000 Kč a narazil jsem na Fujitsu ESPRIMO P710 E85+ v kombinaci i5 3470, 4 GB RAM a SSD 128 GB s Windows 10. PC chci využívat převážně na práci a občas na nějakou tu starší hru. Dokoupil bych další 4 GB RAM a alespoň GTX 1050. Jediné, co se mi na tom PC nelíbí je atypické napájení desky pouze 18 pinem. Jaký je Váš názor na tento počítač ?Data Sheet k PC: ftp://ftp.webcentral.hu/pc-max/PC/Fujitsu/esprimo...

Odpovědi na otázku

Nebrat. ☺

Důvod ? Vždy zde někdo doporučuje repasované PC.

To ano, ale zrovna tento počítač má atypický zdroj (8 pin), atypickou desku, která nevezme všechny grafické karty a podobně.

Jak to myslíte s těmi grafickými kartami? A ten zdroj by tam měl jít normální přes nějakou redukci na 18 pin, kterou jsme viděl na ebayi.

To ano, ale protože tam je jen 210W zdroj, tak jej stejně budete muset v případě dodání lepší grafické karty měnit, to za prvé. Za druhé, ten zdroj není standardních rozměrů. Je to ITX zdroj, který výkonnější jak cca 350W nekoupíte. Pokud byste tam chtěl nacpat něco lepšího, musel byste řezat skříň. https://i.imgur.com/x2l76kQ.jpg. Navíc všechny disky a mechaniky nejsou napájeny ze zdroje, ale přes základní desku. http://i.imgur.com/CbicKKM.jpg Co se týče té grafické karty, tak deska mi odmítla vzít třeba i blbou GTX750

A nebyl by odkaz na nějaký repas do 6000 kč, který by se vyplatil ?Děkuji

Pokud bys chtěl značkový repas, tak se podívej třeba na DELL, zde ale také musíš zkoumat, jaké komponenty jsou uvnitř. Například DELL Optiplex 390 a 990 vypadají stejně, mají stejnou skříň nicméně v jednom je klasický ATX zdroj s 24 pin konektorem, v druhém je také ATX zdroj, ale pouze s 8 pinem.

Ano, podle screenu a modelu by měl mít standardní ATX komponenty, které lze jednoduše vyměnit. Konkrétně u MT 990 jsem měnil jednou základní desku, musel jsem pouze upravit konektor čelního panelu, jinak vše bylo OK.

Ok, takže říkáte, že by tam problémy s osazením lepší grafiky a atd. neměly být ?

No neměly neměly... ono to tak jednoduše nelze říct, neboť záleží na typu základní desky a různá omezení ze strany výrobce na úrovni HW. Třeba konkrétně u MT990 by upgrade měl být v pohodě (https://www.youtube.com/watch), třeba s GTX960 by neměl být problém. Zdroj tam je standardní ATX, takže ten určitě bez problémů vyměníš, to samé disky.

Ještě jsem našel tento PC. Také vypadá, že je to normální tower. https://www.gigacomputer.cz/zbozi/902302-lenovo-think...

Ano, M91 a M92 od Lenova jsou jedny z posledních verzí, co mají běžné ATX komponenty, které lze vyměnit. Novější modely jsou už custom verze, které lze rozšířit o poznání hůře a to ještě s možnými problémy ohledně kompatibility.

Takže říkáte, že po upgradu HDD na SSD a dokoupení alespoň základní grafiky by to mohl být dobrý stroj? Pár jich máme ve škole a běží svižně i s normálním HDD.

Tak SSD práci s počítačem urychlí a to docela značně, nicméně pokud to nechcete na hry, bohatě stačí i ta integrovaná grafická karta, kterou tyto počítače disponují.Obecně jsou tyto "značkové" počítače stavěny přímo pro kancelářskou práci, kde se předpokládá několikahodinový denní provoz. A ano, jsou to docela svižné sestavy. Záleží však na konfiguraci a stavu komponent.

Já sám používám notebook, ale rodiče na něm budou chodit na e-mail a mladší bratr by si občas rád zahrál nějakou tu hru, takže by jsme mu tam koupili alespoň 1050.

Pokud ten MT990 vzal GTX960, tak s GTX950 by neměl být problém, ale jak říkám, chce to vyzkoušet. Jo a ještě jedna věc, ty zdroje nemají napájecí konektor pro GPU, takže to budeš muset řešit přes redukci, popřípadě koupí silnějšího zdroje, protože ten původní je dimenzovaný jen na 280W.

To už nebude problém, prostě dokoupím silnější zdroj, 1050 a SSD.

Ještě by mě zajímalo, jak je to napájení tedy vyřešeno.Děkuji za odpověď.

Napájení čeho? Pokud myslíš komponent v případě toho Fujitsu, tak tam je to řešeno tak, že z 250W zdroje je vyveden pouze jediný 16 pinový konektor, který je zapojen do základní desky. Ze základní desky pak vede z 8 pinového konektoru "Y" obsahující SATA konektory.http://i.imgur.com/CbicKKM.jpgNad chladičem uprostřed máš napájecí konektor, vpravo nahoře na základní desce vidíš 8 pin pro napájení SATA zařízení .Tady je konkrétně vnitřek Esprima P710 - http://p2.vatera.hu/photos/7a/de/29e8_5_big.jpg

Děkuji za upozornění :). Teď už mi je to jasný.

Pokud má dvouletou záruku, tak by to nemusel být špatný kauf (byť na výběr jsou lepší stroje).

A nebyl by odkaz? Záruka je 1 rok, ale jde za 300 kč prodloužit na 2 roky.Nechci se mi kupovat nic s i5 650.

To není moc silný argument.