» Poradna » Notebooky

Názor na PC

Co říkáte na tento stroj? https://www.czc.cz/msi-vortex-g25-8re-029cz/... Výhodou je totiž pro mě kompaktní rozměr, mobilita... Doporučili byste něco jiného? Kolik by stálo sestavení vlastního pc o stejných komponentech a cca stejných rozměrech?

Odpovědi na otázku

Právě ty rozměry jsou na tom to nejdražší. Stačí se podívat na jiné hotové PC s podobným HW (i7 + 1070):https://www.czc.cz/dell-inspiron-5680-gaming... Takže pokud ti jde o rozměry a nevadí ti ani cena, ani to, že to velmi pravděpodobně nepůjde nijak upgradovat a skoro jakákoliv závada po záruce bude znamenat cestu na smeťák, tak hurá do toho. Jen drobnost: Malé rozměry > menší chlazení (jak chladiče, tak větráky) > horší chlazení > vyšší otáčky > vyšší hluk i teploty > větší tepelné namáhání > dřívější smrt...

Pokud bys to chtěl skládat sám z běžných dílů, tak dost pochybuji, že se dostaneš na takové rozměry. Parametry jako pouhých 43mm a 2 kila jsou bez speciálního (=po záruce nesehnatelného) HW nereálné.

Pokud je i výhoda vysoká hlučnost a nízký výkon, vřele do toho.