Názor na PC sestavu

Zdravím,Chtěl bych se zeptat na váš názor na tuhle sestavu:https://www.czc.cz/180299,145428,110330,1435... Sestava bude sloužit na hraní her a také na střih videí v Sony Vegas popřípadě v AAE dělání grafiky. Cena je max do 19 000,-Kč.Děkuji všem za názory.

Odpovědi na otázku

No teoreticky pro tvoje použití nepotřebuješ grafiku (je lepší ji mít, ale v podstatě budeš používat hlavně CPU) -> takže vyhoď grafikuza ušetřené peníze si pořiď lepší zdroj (nemyslím víc Wattů, ale kvalitnější) a popřemýšlej o nákupu i7 - uvidíš že při tvých aplikacích rozdíl mezi i5 a i7 opravdu poznáš. Taky bych ti doporučil zakoupit druhé SSD pro cache a pracovní prostor těch video a grafických programů -> potřebuješ zprcovávat velké objemy dat a nechceš čekat půl den.

S tímto názorem moc nesouhlasím. Převážně budu spíše hrát hry, poté nějaké administrativní věci, programování a jako poslední jednou za čas nějaké ty videa. V AAE neplánuji dělat neustále, ale jen občas, když něco budu potřebovat.

Tak dle zadání to bylo tak 50:50 se střihem videa... Kdo to pak má vědět ? Na hry si počkej, až grafiky padnou s cenou, kupovat dnes gtx 950 za 4000,- se může za měsíc ukázat jako dosti špatný nápad. Já pořád počítám s tím, že i ten low až mid end padne s cenou...

Samozrejme. Diskretni GK potrebujete kvuli tem hram. Naopak - na spoustu z nich GTX950 nebude stacit.

jo to se omlouvám ... sem nějak přehlídl ty hry ... v tom případě bych se na to vykašlal a našetřil radši dalších aspoň 10k ... jinak střihání videa a dělání grafiky ti dá víc než nějaký bezduchý paření her ...

Je potřeba kupovat komediantskou "gaming" desku, která stojí o 500,- více ? Jinak u toho střihu dost záleží na tom, jestli ta daná aplikace využije třeba cuda jádra na grafice a pak bych šel do lepší grafiky. Případně vím, že u práce s videem se kupuje někdy další SSD disk na ukládání/zpracování videí kvůli přístupové době... (dost lidí si na to pořizuje m2 disky).btw: někdy ty kingston ssd nemá rád, jednu dobu se do nich dávaly "špatné" čipy...

Sony Vegas využívá CUDA pro renderování videa přes GPU. MB jsem si vybral i na základě toho co umí. Více zde:https://cz.msi.com/Motherboard/B150-GAMING-M...

Já ty desky znám, měl sem takových desek pár doma (doteď mám doma jednu červeně svítící komedii s červejma chladičema, killer síťovkou, kdesicosi zvukovkou a elfem na krabici), ale pořád nevidím nic co umí a čím přidá na výkonu...

Pro mé potřeby, které bych mohl díky MB využít: síťovku Killer, MSI gaming lan manager, technologii Nahimic, hotkey + další výhody, které nabízí, ale to už bych mohl rovnou vypsat celý seznam co MB umí, takže MB mi vyhovuje.

Tak takhle to funguje... já si dycky říkal, jak dokážou tyhle komediantské desky prodat a ejhle, prostě to super pojmenuješ a jde to samo... Tahle deska stojí o 500,- míň a umí to samé : https://cz.msi.com/Motherboard/B150M-MORTAR.... (myslím nemá M2, ale to nejspíš nechceš, hlavně, že to má "killer síťovku" :D )

Ta se mi nelíbí.

Tak u pc komponent jde o vzhled vždy až na posledním místě - vyhodíš 500 navíc za desku, která ti nepřidá na výkonu nic navíc, ale šetříš na grafice a disku...

To bylo myšleno ironicky. "vyhodíš 500 navíc za desku, která ti nepřidá na výkonu nic navíc" a tady ta MB kterou mi nabízíte snad nějaký výkon přidává?

Ne, ale stojí o 500,- míň a nabídne ti to samé - těch 500 navíc pak můžeš dát do disku nebo grafiky...

Jako mě to je ve finále jedno, ale pokud vyhazuješ peníze za zbytečnosti a pak šetříš kde nemáš, nedává mi to smysl a nemá ti pak cenu zkoušet cokoliv radit... Jinak platí to, že s grafikou bych počkal pár týdnů, co udělají ty nové s cenou mid-endu a když už teda, vzal bych spíš gtx 960/ r9 380...

I kdybych to chtěl dát do GPU, tak stejně se žádná lepší grafika nenajde do cca 4 517,-Kč pokud jsem počítal dobře.

Teď už začínáš slovíčkařit, každopádně je dost možný, že do měsíce ještě o něco spadnou a budeš za tuhle cenu v gtx 960.. (teď se dá sehnat za 5 000)(první co sem našel : https://www.tsbohemia.cz/msi-nvidia-gtx-960-2gd5t-... ) a podle mě půjdou ještě níž...

A to neber, že jdu proti tobě - já ti chci poradit a proto ti rozmlouvám vyhazování peněz za nesmysly a použítí tam, kde to dává smysl...

U te prace s videem nemusi jit nutne o dalsi SSD. Obvykle staci dva plotnove disky.(Neco normalniho, 7200RPM, ne pomale Green lemry. A u toho pouziteho Blue bych si taky hodne overoval, jestli to neni nova pomala verze.)U V300 pak nejde o rad/nerad, ale o proste pochopeni toho, ze tragicky nevykonne varianty byly vystridany "normalne" nevykonnymi. Proto neni vhodne je kupovat misto jinych podstatne lepsich disku.

Jediná výhoda V300 je v tom, že stojí stejně jako nejlevnější SSD, které mají TLC - on jediný má MLC. Pokud je potřeba šetřit až na krev, tak je to jediná volba (slepý mezi jednookými králem). Ale protože je sestava určená pro práci s videem, je kvůli řadiči SandForce nevhodný.Raději bych připlatil na Transcend 370, Crucial MX200 nebo Adata SP920.

Když chceš cenu do 19000 tak mysli i na systém... Ten tě vyjde ještě tak na 2-3000

Původní PC na kterém momentálně jsem, má OEM verzi Windows XP Home Edition s tím, že mám zakoupené DVD - Windows 8 Pro Upgrade a následně updatované až na Windows 10 Pro.Mám v plánu původní PC zformátovat a dál již nepoužívat s tím, že na nový PC nainstaluji Windows XP Home Edition OEM s původním licenčním klíčem a provedu celý proces znova. Ano vím, OEM licence je vázaná pouze a jen na daný stroj na kterém byla původně nainstalovaná s tím, že pokud půjde PC do šrotu, tak tím také zaniká licence. Jenže opravdu se mi nechce vyhazovat 3k za software, který mám již koupený.

Asi bych si něco přečetl o OEM licenci hele. A jestli to opravdu zkusíš, tak jsem na tebe s windows XP zvědav. Pravděpodobně tu bude nové vlákno.

Proč myslíte? Nejsem první ani poslední kdo to tak dělá.

1) oem je vázaná na desku, tudíž nepůjde aktivovat na nové desce. Musíte přes telefon, nebo ukecat podporu2) Skylake používá nový řadič, tudíž během instalace nebudou aktivní usb porty (ani USB 2.0), pokud instalujete starší windows než 8. Tudíž ano, nefungují ani pod windows 7. Je možné že to pořešil výrobce desky, ale nemusí to být pravidlo.http://www.cnews.cz/budete-chtit-procesor-sky... 3) Vhledem k tomu, že xp nemají na desce vůbec podporu, může klidně instalace selhat. Například protože nebude něco poznávat, klidně to ssd, nebo něco jiného. Ověřené to nemám, ale stát se o může.Takže pokud ten váš upgrade z win xp měl nějaké nové licenční číslo, tak OK. Stáhnete win 10 a vložíte číslo z upgradu na win 8. Pokud ovšem zachoval číslo z xp, tak to instalačka win 10 nevezme a jste v začarovaném kruhu. Pokud by to prošlo přes nahrání xp (pomocí interní mechaniky, mechaniku přes usb to zřejmě nevezme) a proupgradování až na windows 10, to bych se celkem divil. Třeba ale budete mít štěstí. A štěstí i v tom aktivování.Tak jako tak potřebujete interní sata mechaniku, kterou v seznamu nevidím.Nebo druhá možnost, pokud to windows vezme, je pomocí nějakého programu vydolovat soubor aktivace ze současného systému a po nainstalování win 10 na nový PC ho tam zkusit zkopírovat. Možná to vyjde a bude se to tvářit aktivovaně. Přesný postup neznám jen vím, že to jde. Jen nevím, zda i v tomto případě.

OT: Ukecání podpory MS u "rekativace" OEM Windows, to je fakt zlo... Jen z hecu sem to asi týden s kámošem zkoušel a prostě oni to můžou udělat, ale nechtějí... a je to jak mluvit do dubu... Po týdnu mě to přestalo bavit, protože to jsou jen lidi co papouškují pořád dokola stejný kecy...

Nedivím se, mají to v popisu práce. Nelze jít proti politice firmy, leda bys už měl místo u konkurence

OT: Jako vím, že když máš kontakty, tak to jde velice lehce do vteřiny. A taky, že u vyhodnysoftware.cz toho využívají - asi mají nějakou spojku. Ale až mi bude někdo tvrdit, že to takhle jde lehce "živatelsky" a že stačí zavolat, pošlu ho někam...