Názor na Herní PC

Dobrý den,Co si myslíte o tomto počítači ?https://www.czc.cz/f9i64l35dmhbea2tafem8m59u... Budou všechny komponenty fungovat jak mají ? Vybral jsem správně komponenty nebo jsou nějaké lepší za stejnou cenu ? Děkuji.Max cena 40k bez Windows.

Odpovědi na otázku

na co tam mas to 240ssd ? :D

Chtěl jsem ho nechat jen na Windows, zatímco ten m.2 SSD použiju na hry a aplikace

Je nesmysl dávat systém na o dost pomalejší a naprosto tragický A400. Vyhoď to z toho a systém dej na ten NVMe SSD disk.

A jinak nechápu, jak jsi do PC za 40k bez Windows dokázal dát pouze R5 3600 a RX 5700 XT.

proc tu kazdej nasilim resi windows ? ten vodnik je pekelne drahej to uz radsi top krakena

I kdybych tam dal NZXT Kraken X62 tak je cena +- stejná, dražší chlazení už stojí 4k a víc

kraken 72 stoji 41 a chladici vykon bude o dost lepsi

Kde řeším Windows? Přečti si to ještě jednou.

Je tam docela drahé AiO vodní chlazení, jinak tam nic extra není, základní deska, disky, PC skříň a další komponenty mi přijdou dost obyčejné

A na co vodníka na Ryzen? To není FX. Za ty prachy bych raději koupil silnější grafiku nebo CPU.

Sestava vypadá OK, ale pár věcí můžeš udělat jinak.1) Ten Kingston A400 je tam zbytečně a k tomu ještě 240GB verze, když tam máš 1TB M.2. Navíc bývají s tím diskem trable.2) Zdroj je dobrý, ale klidně můžeš dát slabší verzi.3) Deska bude potřebovat update BIOSu.4) Jen takový dodatek, ty stahovací pásky možná ani nebudeš potřebovat, mám Armis AR5 a měl jsem je přibalené.

Ty pásky stejně použiju u cable managementu takže to tam nechám, BIOS klidně updatuju, zdroj radši nechám stejný, nechci na něm šetřit, ten SSD jsem chtěl nechat čistě na Windows 10, a ten m.2 SSD na hry a aplikace, tak nevím jestli to tak mám nechat nebo jestli mám použít ten m.2 SSD na hry i na Windows ?

Hoď to na ten M.2, ta A400 opravdu není třeba. A na ten flash BIOSu potřebuješ CPU z 1. nebo 2. generace, bez něj to nepůjde. Případně můžeš nechat udělat flash BIOSu u czc.

Doporučil by jste mi nějakou jinou základní desku +- stejné ceny co má WiFi a nebyl by u ní potřebný update BIOSu ?

Desky, které nepotřebují update a zárovewń mají wifi, tak jsou asi pouze X570, které začínají nad 5k. V případě, že není Wi-FI potřeba vzal bych MSI B450 Tomahawk MAX, stojí 3K a BIOS už má připavený pro Ryzen 3000.

To bych poté musel dokoupit nějakou WiFi kartu, že ?

Ano, dá se pak koupit, interní, nebo externí na USB. Konkrétní model bude muset poradit někdo jiný, nemám s nimi moc zkušeností.

https://www.czc.cz/f9i64l35dmhbea2tafem8m59u... Trochu jsem překročil rozpočet ale je tam Ryzen 7 a RTX 2070 Super G.Co si o tom myslíte teď ?

No tak jsem rozpočet překročil ještě víc ...https://www.czc.cz/f9i64l35dmhbea2tafem8m59u... Je tam jiná základní deska, lepší procesor a grafická karta, co si myslíte teď ?

https://www.czc.cz/3estl2hchch458f5g82n1pa09... Bez překračování rozpočtu a máš tam ještě dost prostoru na chybějící disk a případnou WiFi (ta podle mě ale v desktopu, natož v herním PC nemá co dělat).

Díky