» Poradna » Programy

Název buňky automaticky přepsat jako název listu v excelu

Dobrý den,mám list ve kterém mám seznam lidí a pak má každý svůj vlastní list. Jak napsat makro, aby se mi automaticky při změně jména člověka změnil i název jeho listu?děkuji

Odpovědi na otázku

Pomoci Worksheet_Change ale pozor, Excel ve Worksheet_Change neumoznuje zjistit "minulou" hodnotu. Mas nekde ulozenou vazbu Jmeno - list? Pokud ne, musis si ji ukladat napr. pomoci Worksheet_SelectionChange do nejake pom. prom.MP

děkuji, zkusím napsat makro...ještě jeden dotaz taky k tomu, pokud se mi změní název listu, jak zajistit, aby mi i nadále fungoval odkaz na daný list (je přejmenovaný a excel se tváří, že ho nezná...)

Omlouvám se za mínus. Chtěl jsem kliknout na odpověď.Tuším že se lze odkazovat na pořadové číslo listu. Nemusíš použít jméno listu.

toto te asi navede: For Each s In Worksheets MsgBox s.Index & " " & s.Name Nextviz napr. https://www.extendoffice.com/documents/excel/4227-exce... MPP.S. Excel neni databaze. Zvaz jiny nastroj.