» Poradna » Notebooky

Navýšení RAM

Zdravím je nějaký způsob, jak navýšit RAM ? Alespoň o 1 GB .... ?gb RAM je celková velikost co má ntb...Dík za odpověď.

Odpovědi na otázku

Kolik máš? A co je to za notebook? Určitě jsi tyhle informace uvedl, jenom jsem je nějak musel přehlédnout. Protože neuvést je, by bylo velmi hloupé.

Je to ten samý akorát v jiné barvě, ale na tom nesejde parametry jsou stejný ... http://www.mironet.cz/notebook-packard-bell-dot...

Musíš si zjistit, jestli na notebooku máš volný slot na paměť. Nejsnadněji to zjistíš pomocí prográmku Cpu-z (na netu nalezneš), který ti poví, jaké sloty jsou obsazené a jaké paměti tam jsou. Pokud je obsazen jeden slot, tak je tam docela pravděpodobně ještě jeden na další paměť (raději se ale podívej na vlastní bulvy - zpravidla to přestavuje odšoroubování 1-2 šroubků). Budeš potřebovat pamět DDR3 SODIMM s rychlostí stejnou, nebo vyšší, co ti ukázal Cpu-z. Ohledně velikosti: buď také ten 1GB, ale podívej se (u výrobce), jestli jsou podporovány 2GB moduly. Potom bych koupil 2x2GB a ten 1GB vyhodil (nebo prodal na Aukru).

Pokud se npletu tyhle Atomy měly omezení na 2GiB RAM. Většinou tam byl instalovaný jedem slot a v něm jeden modul 1GiB RAM. Jedinou možností bylo vyhodit ten 1GiB modul a dát tam 2GiB modul.

Presne tak. Tieto malé netbooky majú len jeden slot na RAM, takže môžeš jedine starú RAMku vymeniť za 2GB modul.

Dík za rady. .. rozhodně, tak udělám

Většinou jsem si RAM úspěšně zvětšil, navýšit ji se mi nikdy nepovedlo.