» Poradna » Ostatní

Navýšení ceny oproti objednávce internetového obchodu

Objednal jsem si HDD v Obchod CZC.cz. Objednávka byla potvrzena vč. ceny. Dnes, kdy mi má být zboží doručeno, jsem od České pošty obdržel sdělení o doručení, ve kterém je původní cena navýšena. Obchodu jsem posílal mail se žádostí o zdůvodnění navýšení ceny, zatím bez odpovědi. Rád bych věděl, jestli musím zásilku převzít, nebo jestli ji mohu odmítnout.Zvláště když jsem u jiného prodejce našel obdodný HDD s cenou o pětinu nižší Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

máš 2 možnosti, obě bez sankcí:1. zásilku nepřevzít2. zásilku převzít a ihned ji vrátit bez udání důvoduJá bych si cenu ještě zkontroloval na vystavené faktuře, zda-li je opravdu vyšší. Nezapomeň, že se změnila dph a obchod tu změnu promítnul do ceny.

Mě se moc nezdá, že by obchod jako CZC jen tak sám od sebe zvedl cenu a neinformoval o tom zákazníka. To DPH je logické vysvětlení, navíc si soukromě myslím, že kupující nepočítal s dopravným nebo něčím podobným.

Přesně,záleží kdy jste zboží objednal, pokud ještě loni t.j. do 31.12. včetně, tak tam byla DPH 20% a nyní je 21% Takže jak píše kolega výše, chce to vidět fakturu kde bude cena bez DPH a včetně DPH, tu pak porovnáte s objednávkou, pokud se liší jen a pouze o to procento sazby DPH (plus minu haléřové zaokrouhlení) tak je to v pořádku.

mimochodem tohle teď bude častý jev, pokud např někdo loni zaplatil zálohovou fakturu, bylo tam původní DPH, ale když se nyní letos na tu zálohu vystaví daňový doklad, už tam musí být 21% DPH a vzniká rozdíl, který by měl zákazník ještě doplatit

Omyl, pokud zákazník zaplatil zálohu ještě v období platného nižšího DPH, již se uskutečnil odvod DPH a tudíž se měnit nemůže!

CzC je dobrej, když něco hledáš nebo se chceš o tom produktu něco víc dozvědět... ale nakupuje se jinde

"Bezva" rada. Jen nejak chybi informace, kde je podle Vas treba nakupovat. (Alfa a Alza to rozhodne nejsou uz kvuli cenam.) Takze?

ne vždy je nejnižší cena ten hlavní faktor při koupi. Jsou chvíle, kdy se nevyplatí nakupovat v tom nejlevnějším eshopu.

Díky za příspěvky, ale abych to shrnul: 1. Zásilku jsem už převzal. 2. Zvýšení DPH by mohlo hrát roli, jenže jsem to objednával skutečně 31.12., takže jak tady píše AnJa nemyslím, že by naúčtování zvýšené DPH bylo správné. 3. Na uzavřené objednávce z 31.12. je uvedena cena zřejmě ve snížené DPH, která taky podle mne měla být koncevá. 4. Obchod CZC.cz mi dosud na dnešní ranní mail neodpověděl. 5. S Aslanem se nedá, než souhlasit a příště se raději podívat na jíný obchod.

Tak nám ještě prozraď ty ceny, ať máme obrázek.

A že jsem tak smělý, o kolik byla cena navýšena ? Kdyby to byla věc zvýšení DPH, tak to bude dělat dvacet korun, na dvou litrech, to vůbec nechápu co tady řešíš .... a nebo sis neuvědomil že ani CZC nerozesílá zboží zadarmo a nepřipočetl sis balné a poštovné ..... a za třetí, když víš o kšeftě, kde Ti tentýž HDD prodají o pětinu levněji, pak mi není jasné, proč .... nenakupuješ levněji jinde

Dobrá, Justin_B, tak tedy polemika. Dělalo to dvacku na dvou litrech - přesně tak, jak píšeš. Teď jde o princip důvěryhodnosti, poněvadž ona dvacka neodpovídá navýšení DPH o jeden procentní bod (ani po zaokrouhlení). Dále jde o to, že potvrzena byly objednávka ve výši bez navýšeného DPH, i když se jednalo o potvrzenku v poslední den roku. Pak tu cenu má na svědomí obchod. Ten si určí cenu a měl by tedy svůj závazek ctít. No a pokud jde o ten levnější výrobek, ten jsem našel teprve pár dní nato, tj. už v Novém roce 2013. Apropo - nebereš snad nějaké provize pro CZC!?

Já s lidma, co se budou handrkovat o dvacet korun na dvou litrech vůbec polemizovat nemíním Oni budou nejspíš argumentovat tím, že sis to sice objednal 31.12, ale vzhledem k tomu, že to nebyl jejich pracovní den, byla Tvá objednávka ( nikoli automatická odpověď e-shopu, která je pochopitelně nezávazná a co tzaky každý ví ... ) vyřízena už v novém roce a tudiž s platnou vyšší sazbou DPH .... o tom že ta cena ( alespoň u TS Bohemia to tak je ) se také mění v závislosti na kurzu dolaru ani nemluvím ..... Ne, neberu, jen prostě vím jak se na lopatě sedí a handrkovat se o dvacet korun na dvou litrech mi přijde trapné, pane principe

No dobře, tak jsi to vzal šmahem.

Co chceš dalekosáhle vysvětlovat na naprosto jasných, jednoduchých a všeobecně známých věcech že

To DPH a další (minimální mzda...) se promítnou i do ceny dopravného atd. Pokud to předtím uměle drželi nízko, tak teď už částka překročila určitou hranici a při změně ceny rovnou poskočili na cenu obvyklou. Zrovna teď se mi to stalo, z ceny 6999,- s DPH je najednou 7199,- přičemž cena zboží bez DPH je stále stejná. Změnilo se dopravné a balné a pochopitelně DPH.

Ale jasnéé, to je jasné že ta cena kterou zaplatíš je včetně dopravy a toho recyklačního poltaku a já nevím čeho ještě ..... až Tě na 10ti litrech vezmou o litr, tak se s pánem bohem třeba suď, to je deset procent ale je hlavně, je to litr, to už stojí zato udělat někde kravál .... ale kvůli procentu, které dělá dvacet korun ? .....

Co si dneska koupíš za 20 Kč? Nic!

Jde o princip ne ?

To jsi mne dorazil. Anebo si děláš srandu. Raději odvolej co jsi odvolal a slib, co jsi slíbil.

Ale ne, to je čistá ironie Mě vždycky dojmou takoví ti co se jim řekne, že se bude něco zdražovat o tolik a tolik a oni se začínají kácet, že to už jako neutáhnou a podobné hovadiny, ale když se jich zeptám kolik platí teď, tak ani neví .... a že dokážou weekend co weekend propařil litr a ni nemrknou, ale na tom že v závislosti na reakci e-shopu na trh a prodražení objednávky o naprosto nicotný pakatel, potřebují strašně hledat principy, to je fakt tragedie

Kdyz je to tak nicotny pakatel, proc to ta firma nezacvaka ze sveho a nesnizi marze?

Ty jsi chytrý kluk, vždyť Ty víš že mnoho nicotných pakatelů ( rozuměj mnoho zákazníků ) dá dohromady celkem slušný balík

Protože eshopy z toho o moc víc nemají. Na zakázce za 2000,- budou mít do 100,- když se podaří. A z toho musejí pokrýt servis, kam jim BFU vracení věci, které zničili vlastní blbostí.

twe tak nakupuj v ts bohemia nebo Agen tam poštovný neplatíš akorád dobírečné kolem 40kč

To je pravda, ale kdyz ti budou chybet, nic ti neprodaji.

To by ten dotaz zněl: objednal jsem si věci za 2000,-, ale naúčtovali mi 2020 Kč, které nemám. Co mám dělat?

Že by to byl dobrý konec se říci nedá. Před chvilkou mi CZC toto odpověděl na včerejší mail: "Omlouváme se, k tomuto případu došlo z důvodu zvýšení sazby DPH.Na rozdíl mezi sazbami Vám bude vytvořen dobropis. Děkujeme Vám za pochopení."Je za co děkovat?

Tak oni předpokládají, že tohle musí pochopit i průměrně inteligentní pavián ...

Po chvilce dorazil další mail, tak to jsem na tvůj komentář skutečně zvědavý:"Ještě doplnění k předchozímu emailu. Omlouvám se, z nějakého důvodu na potvrzení objednávky není vidět autorský poplatek za zboží: 181,50,- Kč. Tím je způsoben rozdíl ceny. Děkujeme Vám za pochopení."

Tak teď nevím, tvrdíš, že se ti cena zvedla o dvacku, ne o 181,50...

A i kdyby, chyba se stát může. Ty a tvá technika jste neomylní?

No, myslím že v tom máš trošku mazut, takže si to přepočítej a vyhodnoť znovu

Proboha Klasiku co řešíš? Objednal sis to v nepracovní den a den před platností nové sazby DPH. Já osobně bych zvýšení ceny docela i čekal a připravil se na to. To musí fakt pochopit i průměrně inteligentní pavián, bože.

Dvacka nebo 180, tak vidíš ten zmatek. A jak se v tom pak mám vyznat já. Proti původní ceně mi naúčtovali navíc přesně dvacetikorunu. Kde přišli na těch 180, to nevím. Ty ano? Celé to málem nekončí katastrofou. Napsali, že vyúčtování si mohu vyzvednout osobně, nebo že je pošlou. Napsal jsem, ať je pošlou složenkou, na což odpověděli, že složenkou peníze nepošlou. A pokud se ptáš co řeším, tak nyní už vůbec nic, jen si tak blbnu. Pro tebe třeba principy nebo morální zábrany moc neznamenají. Možná, že ve tvém případě to chce pár let navíc (teď odbočím: Já totiž ten disk dostal k mým sedmdesátým narozeninám). A tak ať si ten guláš oni dolížou sami. Napsal jsem jim totiž, že když peníze složenkou nemohou poslat, tak jestli jim náhodou něco neříká pojem "exekuce". Ona celá ta blbost, o které se všichni tady baví, vznikla tím, že na odpověď na můj dotaz v poradně došlo ke dvou-tříhodinovému zpoždění, když jsem onu dobírku už prakticky obržel a převzal. Ale ony se v poradně řeší i důležitější prkotiny, než pár korun, o které nás obírají - v tomto případě - obchodníci. I když třeba z jinak solidní firmy - CZC.cz.

Co se dá dělat, musím ještě to dokomentovat. V mezičase opět přišel mail, kde se píše:"Dobrý den, omlouvám se, bohužel jsme si nerozuměli. Danou platbu Vám budeme zasílat složenkou na Vaši adresu. Děkujeme Vám. S přáním hezkého dne..."Nějaké návrhy...

Víš ... tomu se mi snad ani nechce věřit

Ještě pro tebe mohu udělat to, že ti ty maily přepošlu - nevěřící Tomáši

Ale mi je to jednoo nejdřív se handrkuješ o dvacku, pak Ti zdělí že se někde hvízdli o dvě kila a Tys to ani nezaznamenal a teď zas nějaké složenky ... úplně jsem ztratil niť

Stran té niti taky na tom nejsem lépe, jestli tě to potěší. Možná, že se na CZC ještě slaví, že 21.12 nebyl konec světa. Včera, ve všední den nemínili korespondovat a dnes, při sobotě (po robotě) najednou takový zájem, že nestíhám číst jejich maily. Přece stačilo včera na ten můj ranní mail odpovědět, abych jim vlezl na záda a bylo vystaráno.