» Poradna » Ostatní

Navštívil nás agent z Bohemia energy,

prý pokud k nim přejdeme s odběrem elektřiny a plynu, ušetříme dost peněz ve srovnání s tím co platíme teď. Jo a prý u nich je denní proud levnější než noční (máme bojler na noční proud, asi není problém přepnout jej, aby ohříval ve dne, když je to u nich levnější).
Myslíte, že udělám dobře, když k nim přejdu?

Odpovědi na otázku

Dobrý den,
Na internetu jsem několikrát četl že to není tak výhodné jak říkají a další přechod zpátky prý stojí dost peněz.
Nemám přímo zkušenosti, ale nedoporučuji to.
U nás také zvonili, spočítali mi že místo 800 kč bych platil 720 kč za elektrickou energii. Úspora není tak velká abych přechodem riskoval.
Omlouvám se že píši i když nemám přímo s něma zkušenost ale možná si z mého příspěvku něco vezmete

Dobrý den. Byl jsem u nich a není to nijak výhodné. Už jsem zpět u CEZu. Je pravda že to stojí dost peněz pokud odejdete dříve než je ve smlouvě. Pozor je tam minimálně na 2 roky (tak jsem to měl já). Na to samozřejmě při podpisu neupozornili, ale to byla moje blbost. Toť vše...

Jo, to u nás taky byli (nevím teda která konkrétně to byla společnost), ale dopadli neslavně . Tak jsem si tak povídali a ptali se na tu cenu, pán se ošíval, počítal, nakonec že pré si to můžeme ověřit na Internetu. Netušil, že máme Internet hned ve vedlejším místnosti. Tak jsme si to přímo na jejich stránkách spočítali a světe div se, oni byly snad dokonce i o něco dražší. Pán vypadal poněkud překvapeně a raději se dal na ústup...

Kdyby to bylo vyhodne, neprodavali by to podomne. Nebylo by treba obelhavat lidi... ;o)

Zeptej se koncem roku. To nám přijde vyúčtování. Sám jsem zvědavej.

U nás byl taky. Když vypadl, (velmi rychle), podíval jsem se do ceníku na jejich webové stránce a zjistil jsem, že ty ,,velmi výhodné ceny" jsou uvedeny bez DPH! V momentě, kdy DPH připočítáte, jste někde úplně jinde.

Základní otázkou by bylo: "A kolik to vlastníte elektráren?")
Pak si vzpomenout na klasiku Š&G: "Nechci slevu zadarmo!"

Tahle firmička s teplou vodou je snad už dostatečně profláknutá...

Nejak se nam vyrojilo tech podomnich prodejcu. Osobne bych s podomnakem nic neuzaviral. To si radeji potrebne informace vyhledam na netu a pak se v klidu rozhodnu. Pokud podomnak zacne takovou malou lzi: "Dobry den, ja jsem z energetiky" nebo "Dobry den, ja jsem z telekomu" tak doporucuji rychle zavrit dvere .

Podomní obchodník? Ať nabízí cokoli, uslyší ode mne jen: Absolutní nezájem! A pak už jen kouká jak puk na zabouchnuté dveře. Chcete ušetřit? pokud ano, tak se s těmito lidmi vůbec nebavte. Přinejmenším ušetříte čas.

A co čekáš, když jsou statisíce nezaměstnanáých a jediný volný místa = obchodní zástupcE? :D ani za hodinovku to neni, ty lidi dřou zadarmo

Obchodního zástupce bych já osobně nedělal ani za tisícovku za hodinu. Nemám žaludek na to, abych neustále vnucoval kdekomu kdejaký šmejd a pilně lhal, jak je to super! A pokud se někdo k takovéto práci propůjčí, narazí u mne jen na pohrdání a rychlý vyhazov.

tak za 1000/hodinu bych to bral, žejo nějak bych to přežil a hlavně by mi nesralo kdyby to lidi nezajímalo ale ty lidi nemaj ani litr za měsíc. :D plno jich nemá nic

znam jednoho co dělá denně 14 hodin a minulej měsíc bral 560 korun :D

Žebrota na vhodném místě je mnohem výnosnější a méně namáhavá. A není k ní potřeba kvádro s kravatou, naopak pohldlný a ušudlaný obleček je mnohem lepší.

A prostituta na hlavnim nadrazi byste za 1000Kc/hod taky delal? Nebo prodaval pervitin detem pred skolou?

Já ne. Bohužel jsem slušný, takže chudý. ALe mě je milejší čestná chudoba, než nakradené bohatství.

S odstoupením od smlouvy od Bohemia energy to zase není nijak složité. Jistě, pokud nejste spokojeni s cenou, nebo se zacházením, není to zas nic neřešitelného. Přejděte jinam. Dodavatelů je dost. Pamatujte, že podle Energetickéhop zákona je každá změna dodavatele zdarma, podle toho bych si vybírala.

Další podstatná věc: Zákon praví, že kdykoli Váš stávající dodavatel změní:
1) Ceník
2) Smluvní podmínky
(obojí je podstatná součást smlouvy), můžete od něj odejít, pak dokonce neplatí ani obecná 3 měsíční výpovědní lhůta. Prostě pokud se třeba k 01.01. u Bohemia Energy Entity mění ceny, pak můžete do 30.11. oznámit BEE nikoli výpověd, ale odstoupení od smlouvy, protože se změnil ceník, tedy podstatná část smlouvy. Jednoduše řečeno, je to takto pochopitelné a správné. Smlouvu byste asi neuzavřeli, kdyby to takto "drahé" bylo již od počátku.

Odstoupení při změně ceníku, nebo výpověď pro ukončení smlouvy po skončení 3 měsíční výpovědní doby vždy podejte poštou a doporučeně. Naše škola s tím nikdy neměla problém. Měnili jsme dodavatele plynu i lektřiny, opakovaně, a spolupráci jsme s vědomím toho dokázali bez větších problémů ukončit i s Bohemia energy entity, protože jejich zacházení nebylo zrovna košer a už vůbec nebyli nejlevnější. To je jen obecný mýtus.

Nyní jsme uzavřeli smlouvu na plyn s Plynule.cz ( www.plynule.cz ), u nás na jihu mají kamennou kancelář, plyn levnější než u BEE i E.ONu a operátorka dost schopná a slušná.

Ještě poznatek k elektřině, nevím, jak v jiných krajích, ale v jižních čechách rozhodně stojí za to podívat se na nabídku Nano energies ( www.nano-energies.cz ), vše jsem propočetla na webu Energetického regulačního úřadu ( www.eru.cz ), je tam bezvadná a objektivní kalkulačka ( http://kalkulator.eru.cz/... ), tam si to každý spočte sám a vybere si nejlepšího dodavatele. Vřele doporučuji....

Tak se dámy mějte a bojujte

Marta