Návrh zostavy, AMD cca 1300€

Dobrý den, poprosím vás o návrh zostavy na platforme AMD. Primárny účel je hranie hier vo full HD. Cenovo tak do 1300€ bez monitora a windows. Ďakujem.

Odpovědi na otázku

Dakujem, za navrhy. Osobne by som asi preferoval novy ryzen 3700. Nebude pod neho lepsi cipset 570? A grafiku upresnim, ta nemusi byt AMD, proste vykonnejsia a menej žrava, kludne od nvidie. Disky si predstavujem predbezne dva. Jeden na system a ostatne, NVME idealne 512, druhy ako ulozisko a menej hrane hry m2, nvme, sata, klasicky sata ssd 1 tb.

tak to uz rovno kup 2TB SSD, naco 2xM2? aby si v buducnosti nemohol dokladat? Len tych 1300 ked chces 3700x a 570chipset bude malo..

Asi ano, diky, idem to prepocitat. S tym diskom popremyslam. Nerad mam system a ine data na jednom oddiely.

kedze data tak ci tak musis zalohovat, je uplne irelevantne kde su. Navyse rozdelovanie na disky vzniklo z castej potreby preinstalovavat windows, pri 10ne toto uz potrebne nieje. NVMe 500vka stoji 80€, sata 1000ka 120 => 200€ / Intel 660p M.2 2 TB SSD NVMe 217€

ak ale trvas na 2 diskoch, tak 80€ NVMe + seagate ironwolf 4TB 133€ ; barracura 4TB 110€.

Dakujem za rady.