Návrh PC

Dobrý den, byl by tady někdo ochotný poradit mi s pc sestavou na hry ? Pokud možno vytvořit nějaký návrh.. Myslím tím čistě skříň, bez monitoru, operacního systému atd. PC bude používáno hlavně na hry.. Rozpočet mam 30 tisíc, nepočítám GK. Takže 30 tisíc bez GK.

Odpovědi na otázku

A jakou máš grafickou kartu? Prederujes AMD nebo intel. Potřebuješ HDD?

Proč se ptát na preferenci CPU? I kdyby je měl tak je to jedno, musí si říct co na tom bude dělat. Může na tom hrát miny neb nejnovější hry v max detailech na triple 4k TV setupu. nebo 1080p v low detailech ale 240FPS min.

Protože jsou tu tací, kterým nesmí nějaká značka přes práh?

Tyhle lidi resi zdravotnici, obor se jmenuje "psychiatrie". Neni potreba se tim zabyvat zde. ;o)

Tak pak má jasně napsat že chce PC určité značky protože ji chce podpořit a to i přesto že pro jeho účel užití to nebude správná volba. Nic takového tu nebylo.Navíc nevíme co a jak chce hrát a jakou má grafiku, to může dost zásadně ovlivnit zbytek počítače.Další věc je, proč právě značka CPU se neptáte kterou značku zdroje, skříně, disků, pamětí, ventilátorů, kabeláže, chladiče... tazatel vyžaduje... Musí mít lidé oblíbené značky jen u CPU?

Už několikrát jsem zde četl hejty na AMD a naopak na Intel, tak proc se rovnou nezeptat?

A proč ten flame vyvolávat nesmyslnou otázkou. Když bude chtít ten počítač třeba na hraní X-Plane, tak mu nedoporučím AMD, v té ceně má v pohodě na 9700k nebo 9900k, kdyby pak řekl že má 2080Ti a chce hrát ve FHD na 240Hz monitoru, tak mu taky nejde doporučit AMD ale Intel. A obráceně, mám slabší grafiku, vyšší rozlišení, Nemá smysl doporučit Intel, stejně jako nemá smysl doporučit nový Ryzen řady 3xxx k jeho grafice, vystačí si s výhodnějším 2xxx řadou.Stejně jako na CPU jsou hate na grafiky, na zdroje, SSD, ventilátory, chladiče...

A jaká GK tam má přijít?Jaké požadavky máte, hrát hry znamená třeba miny ve windows nebo poslední triple AAA tituly ve vysokých detailech, rozlišení i fps.TakžeJaký typ her chcete hrát?Jaké detaily očekáváte?Jaký výkon minimální FPS očekáváte?Jaké rozlišení, kolik monitorů? jeden, dva, tři? víc?Jaké máte nároky na diskovou kapacitu?Jakou grafiku máte? Třeba ve skutečnosti potřebujete dát 30 tisíc jen za grafiku.Nějaké další požadavky? Nějaká další činnost na tom bude?

Budu hrát na 27" monitoru s obnovovací frekvencí 80hz. Zatím tam bude grafika RX 580 8gb Nitro+ .

A co si z té informace mám vybrat, dva nerelevantní údaje. Velikost monitoru neříká nic o rozlišení je FHD, 1440p nebo UHD? Refresh rate neříká nic o minimálních akceptovatelných FPS.Relevantní infromace je že máte dnes low endovou grafiku.S tím jde ruku v ruce otázka... Za 30 tisíc máme dostatečně výkonné PC a midrange grafiku (+- 2x výkonnější), Opravdu chcete PC bez grafiky za 30?Takže opětV jakém rozlišení chcete hrát? Rozlišení monitoru nemusí být stejné s rozlišením ve kterém hrajete, může být nižší ale i vyšší.Jaké minimální FPS požadujete v jakých hrách a jakých detailech. Můžete si hru zahrát v dobrých FPS a tu samou jako slideshow.Budete na tom počítači dělat něco dalšího?Jakou diskovou kapacitu očekáváte? Pokud chcete jednu/dvě hry a víc jich nehrajete, bude stačit pidi disk, ale pokud máte steam knihovnu s několika sty novějších titulů a chcete to vše nainstalované, tak bude potřeba několik (asi desítek) TB, a jelikož hry hrajeme zásadně z SSD, tak 30 tisíc může v takovém případě padnout jen na to diskové úložiště.Prostě napište co nejpodrobněji co chcete, třeba vám stačí bazarový počítač za 5-10 tisíc max. Když koupíte nový za 15 a grafiku za 10-15, budete mít daleko větší výkon než s vaší současnou grafikouA jaké hry chcete hrát? V jakých detailech a

Rozlišení 27" monitoru je 3840 x 2160. Samozřejmě s grafikou kterou zatím mám budu hrát pouze full hd. Ani tak nepočítám s tím že rozjedu na ultra všechny nejnovější tituly. Dejme tomu že mi bude stačit uložiště 1TB na hry + 250gb systém. Chtěl bych mít nachystaný kvalitní základ ke kterému dokoupím grafickou kartu. Ještě teda doplním že preferuji intel.

Taky bych rád dosáhl minimálně 60 fps.. To ale momentálně není asi důležité jelikož se to odvíjí z velké části od grafické karty, proto bych byl rád za návrh pc bez gk, kterou později dokoupím.

A počítáte že pro normální hraní na ten monitor potřebujete grafiku která v lepší edici překročí rozpočet na to PC?To PC samotné bude ok, 16-32GB RAM, Ryzen 5 3600, 2TB SSD, nějaká normální deska, nějaká normálí bedna, normální zdroj, tzn něco jako 20-24 tisíc, i když k tomu přijde ta 2080Ti, tak bude ráda když dá 60FPS 1% low v tom rozlišeníPro 4k nemá smysl kupovat intel, i5 nestíhají v novějších hrách díky chybějícím vláknům a i7 i kdyby netaktovací stojí o dost víc než ten ryzen.Intel snad jednině pokud budete mít 2080Ti, FHD 240Hz monitor. Pak to bude 9700k/9900k, nic jiného nepřipadá v úvahu, vyšší rozlišení, nižší FPS, tak ten intel netřeba.

Windows máš odkud? Z Ulož.to nebo od podvodníků z Aukra za kilo?

Je nutné znát zdroj Windows licence abychom vyřešili sestavu u které se OS neřeší?

U sestavy, kde se systém neřeší je rovnou lepší napsat Linux. Ono je to potom lepší, než se divit tomu, že kupující naivně věří tomu, že ty licence z Aukra za kilo dvě tři jsou legální.

To tě zajímat nemusí. Ale když už jsme u toho mám jestě pár volných licencí.

Pokud to jsou OEM:DM, tak je to warez.