Návrh PC case s ideálním airflow

Zdravím, pokud byste měli volnou ruku, jak by měla vypadat case s dokonalým airflow? Např.: Nasávání studeného vzduchu dole a odvod tepla nahoře? Jak umístit komponenty?

Odpovědi na otázku

Jaké komponenty, jaké chlazení, jaká velikost, jaké prostředí? Vždy se řeší až konkrétní sestava.

Nemám na mysli komerční řešení. Chlazení vzduchem. Co nejvíce pasivní s ohledem na ticho. Komponenty s výkonem do 350W. Pokud uvažuju, že topí CPU, GPU, PSU a pak trochu RAM čipset, mám k dispozici spoustu hliníku a vše můžu libovolně otáčet, zároveň chci mít co nejtišší PC. Nebylo by třeba možné udělat duální chladič na CPU i GPU zároveň? Co třeba masivní kus hliníku, který by chladil všechny komponenty zároveň? + jeden ventilátor.

Jde všechno, ale když nikdo neví co přesně máte v plánu a jak to má vypadat, tak těžko radit. Do vlastního buidu by se měl pouštět až ten co ví, ne někdo, kdo se ptá v poradně. Nechci vás podcenit, ale hliníku můžete mít kolik chcete, ale stejně nevytvoříte nic lepšího než se za pár šupů prodává komerčně. Nemluvě o heatpipe.Kromě toho ULN PC se vyznačuje právě hodně ventilátory, aby v té skříni byl tah a mohly běžet pomalu, aby nebyly ty větráky hlučné. Samozřejmě čím silnější PC, tím to je těžší.Když sem dáte nějaké požadavky a cenu, tak určitě něco zmákneme doporučit.

PS: Komponenty s výkonem do 350W jsou klidně i i7 + GTX 1080.

Jde mi pouze o nápad, ideu bez ohledu na cenu a komponenty. Připadá mi, že komerčně dostupné bedny mají, až na pár vyjímek, malou fantazii co se chlazení týče. http://techreport.com/news/12611/thermalright-s... https://m.hardocp.com/article/2017/01/06/streac... http://hackedgadgets.com/2008/10/01/computer-with-...

Asi takto: http://www.legitreviews.com/images/reviews/843/aerora... Prostě obrovský ventilátor na boku, který nasává do case obrovské množství studeného vzduchu. Pokud by to šlo tak klidně z obou stran, ať je chlazená i deska z druhé strany. Následně 3x ventilátor vpředu, 3x ventilátor nahoře a 1x ventilátor vzadu nahoře. Tak tyhle všechny budou odvádět lehce ohřátý vzduch ven.K tomu samozřejmě zdroj (umístěný vzadu dole), který ze spodu (tj z vnějšku case) nasává studený vzduch a vyfukuje ho vzadu dole.Já myslím že tohle v té bedně udělá takový průvan že to bude trhat součástky z desky.

Více informací o tom PC! Jaké komponenty?

Jinak, case s výborným airflow je třeba Define R5.

Fractal design , Corsair, NZXT, Bitfenix... ...je toho spousta v nabídce. Jenže jsou lidé kteří daní i za skříň desítků a pak na opačné straně ti co za desítku budou shánět celé "herní" PC. Takže k čemu to bude ?