» Poradna » O Živě.cz

Návrh, jak by Časopis Computer mohl být více výdělečný.

Zdravím,časopis Computer si občas kupuju, ale jen když mě tam něco nadchne. Kvalita časopisu, když přešel letos na měsíční periodu je lepší než dříve. Cena je akceptovatelná, ale zase nejsem z lidí, co mají na rozhazování. Vím, že pravidelné předplatné vyjde levněji, ale opravdu nepotřebuji mít všechny výtisky za rok. Jsou témata, které zas nejsou pro mě tak důležité, ale často nastane situace a myslím, že to samé řeší hodně lidí, že v Computeru je nějaké zajímavé téma nebo test a člověk váhá jestli kvůli jednomu článku, který ho zajímá ma kupovat celý časopis. Kdyby člověk bral 20 tis., tak to vůbec neřeší, ale když lidi mají omezený nebo napjatý rozpočet, tak i přes 50,- Kč jsou peníze. Často to dopadne tak, že kvůli tomu jednomu článku nakonec čtenáři celý magazín nekoupí a některé výtisky zůstanou neprodané. Návrh: Bylo by fajn, kdyby časopis Computer byl přístupný i elektronickou cestou, ale tak, že by bylo možné si koupit jen vybraný obsah nebo konkrétní článek či test, Platba by musela být jednoduchá, např. formou placené sms-ky, po které by přišel kód na stažení např. konkrétního článku nebo testu. Ceny bych navrhoval takto:1) Rozsáhlý mega test nebo rozsáhlé téma (na více stránek): 19,- Kč 2) Kratší test nebo článek (1 až 2 strany): 15,- Kč 3) Stránkový (a méně) článek: 9,- Kč 4) Volný výběr až 5-ti článků nebo testů: 29,- Kč A myslím si, že by tento obchodní model měl úspěch a zvýšil by celkové tržby na časopis Computer, protože v každém čísle si každý to svoje každý najde a 19,- Kč za 1 test nikoho nezruinuje a koupí si to daleko víc lidí, kteří by normálně celý časopis kvůli tomu nekupovali. Zrovnatak někdo by si rád přečetl jen jeden článek a 15,- Kč není problém a nemusí kupovat celý časopis. Mělo by to cílit na lidi, co Computer kupovat nehodlají, ale přitom by si rádi něco občas přečetli.

Odpovědi na otázku

Problem je, ze s casopisem kupujes i reklamu. Vse ostatni je podruzne.

Hmm, to je pravda, ledaže by součástí toho staženého článku nebo testu bylo i určité reklamní pole, banner.

Ty placený SMS obvykle operátor zpoplatní i 50% marže. Takže zaplatíš 30 Kč a vydavatelům operátor dá jen půlku, alespoň takhle jsem to od někoho slyšel. Jestli je to pravda nevím.

keď máš také nápady, prečo to nespeňažíš za čo by si už mohol mať i5 Haswell/8GB/SSD?

Pokud se toho Zive chytne, nic jim nebrani prevest na konto autorova napadu nejakou odmenu.

potom ho všetci vyznamenáme ("nezaslouží si metál. Zaslouži si řád"). Ale len či sa toho dožijeme. Nechcem chorým ponižovať, ale kto vedome zo seba robí blbca, ťažko inak

Proč jsi Pavelko, nenavrhnul sekci Pavelkovo dotazy chorého Pavelky alias skládáme počítač z vrakoviště. Speciálně by byl za 0 Kč, ale jen v elektronické formě.Říká se s poctivostí nejdřív pojdeš. Představ si Dalíka, Ransdorfa, Mussoliniho, Lutonskýho. Organizovaný zločin s reklamou, fixlování,...http://www.retailsystems.org/automation/assets_c/2013/...

pavelko zatrkej si

A byla by tam i sekce Hygiena?

Už jsi našel ženy v bazénu?

nie je to bez Michala ono

Ve 4. čtvrtletí 2013 medián mezd činil 22 288 Kč. Tedy většina populace v ČR - bez státních zaměstnanců a lidí na dávkách, kteří si tyhle peníze stejně nezaslouží.Takže 50 Kč za časopis je opravdu symbolická částka.Elektronický prodej Computeru se testoval už někdy v roce 2010 za šéfredaktora Pavla Nygrýna. Akce nebyla příliš výdělečná a upustilo se od ní.

Polovinu te castky bych bral.

Tak mazej makat místo plkání v diskuzích.

Tak počkej měsíc a pak si ho kup za 42,- na webu. Nebo zajdi do marketu a tam si ho přečti u regálu.

Zvláštní, že na hovadiny tě užije, Pavelko....ale abys šel makat a nebrečel nám tady, jakej jsi chudák, to už ne!

Nemáš po ruce nějakou veřejnou knihovnu s čítárnou? Zkusit se domluvit, aby tenhle časopis odebírali a občas se tam stavit ho prolistovat?