» Poradna » Windows (a jiné OS)

Návrat k win 10 po reinstalu PC s originálními win 8

Využil jsem upgrade na win 10, do dnes jsem ho používal, bohužel jsem musel systém komplet reinstalovat a vrátit se k původním win 8. Je možný znova upgrade na win 10, nebo přímo instalace win 10 s aktivačním kodem původních win 8?

Odpovědi na otázku

Upgrade je zbytečný. Stačí rovnou nainstalovat W10 a pokud už na PC proběhl upgrade, nemusíš zadávat vůbec žádný klíč. Systém se aktivuje sám na základě digitálního nároku.

Stáhne se instalace na flashku, tady https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w... a normálně se nainstaluje. Na počítači, kde už Win10 byl, není třeba nic extra aktivovat ani vyplňovat, vše se provede samo.