» Poradna » Ostatní

Natažený sval

Včera ráno jsem se vzbudila a hrozně mě bolí ten sval na stehně a necvičim vůbec tak nevim z čeho to je ale já mám tenhle tejden hodně focení (dělám modelku) tak bych potřebovala poradit co mam dělat aby to co nejrychlejc přestalo bolet .

Odpovědi na otázku

kup si Francovku, a rozmasíruj to.

Asi te v noci chytla krec do nohy. Par tydnu to bude bolet a pak to nekdy prejde samo.

Chytrý hlavy to svádějí, na nedostatek Zinku - ale jsou to kecy - rybičky, špenát, dlabu dle libosti, a taky mě to po ránu občas rafne - hlavně lýtka - stačí se s bolestí postavit va špičky nohou, a našponovat. Ale v mém věku to už asi jiné nebude.
Ovšem u stehna žádný cvik neznám.
A Francovka pomohla vždycky.

Chytrý hlavy to svádějí, na nedostatek Zinku -

Hořčíku!

kolem_jdoucí - no vidíš, jakej jsem vůl.
Ale stejně je to fuk - jde jenom o to, aby různí šejdíři, vyprodali zásoby pilulek, které "chytře" pojmenovali na "Doplněk stravy", a které jsou stejně na dvě věci.

špenát má ovšem jednu závažnú chybičku krásy-obsahuje príliš vela kyseliny šťavelovej,ktorá bráni využitiu prítomného horčíku,vápniku a železa,takže po tejto stránke je špenát prakticky bezcenný,naopak pre ludí,ktorí majú nejaké problémy s ladvinami, môže byť naopak škodlivý....krče v lýtkach a podobne nespôsobuje len nedostatok horčíka a vápnika,ale často aj jednostranné námahanie nôh a nevhodná obuv-často predpisová ťažká ochranná obuv,ktorá nieje prispôsobená a nohu,ale dodáva sa len ako nejaká typizovaná velkosť,tenisky,ktoré nemajú tvarované vnútro,ale len rovnú plochu atd....

špenát má ovšem jednu závažnú chybičku krásy-obsahuje príliš vela kyseliny šťavelovej,

A proto se doň přidává mléko nebo smetana, která má za úkol neutralizovat onu kyselinu.
Předkové kuchaři nebyli žádní blbci.

Napadá mne, pokud jsi předchozí den nijak zvlášť nenamáhala dotyčný stehenní sval, že sis ho mohla namoci i ve spánku .. - copak se ti v noci zdálo -?

zkusil bych to namazat něčím jako Flexodon nebo Niflugel nějaká jiná podobná mastička z lékárny. Třeba na naraženou hnátu to fungovalo výborně, kolega to zase má na záda. Mělo by to být bez předpisu.

PS: na křeče te hořčík - šumivý nebo tablety a jednou za čas (jednou měsíčně) si koupit třeba Magnesiu.

Co takhle přebytek krve v alkoholovém oběhu?

Doporučuju rozmasírovat, případně použít přípravek na bolest(nevybavuji si jméno), který se používá na záda, svaly, klouby atd.