» Poradna » Mobily

Natáčení mobilem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli dokáže telefon (Xiaomi Redmi 7) natáčet v kuse 2 hodiny? Dokáže to, nebo na to potřebuju nějakou aplikaci, nebo to prostě nejde. A kolik by mněl takový záznam v 4K GB? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

skoda, ze sa to neda vyskusat :( Neopovaz sa nahrat 1 minutu videa, pozriet si kolko zabera a vynasobit to 120x!!!

Silně pochybuju, že nějaký telefon zvládne natáčet 4K celé 2 hodiny - podle mne by se neuchladil čip foťáku.

Co přesně ti brání to zkusit?

Vice jak 40 GB

Telefon Xiaomi Redmi 7 podporuje nahrávání videa ve FullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů) a maximálně 60 FPS. Proc se ptas na zaznam 4K? Vyber si jiny model.

Kolik by mněl?! Ne, nedokáže. Nastavený limit je 8-10 minut. Zkus jinou aplikaci. Bylo to tu nedávno.

2h v kuse mají problém i kamery na to určený, protože třeba baterie. U lowend telefonu bych navíc viděl jednoznačně problém s přehřátím

Mně to psát nemusíš, já to vím.

tak třeba si to přečte i někdo jinej a zdálo se mi že pokračuju v tématu

Jestli má jít o nějaké (skoro)profesionální nasazení, k tomu se zkrátka mobil nehodí. K tomu je potřeba kamera, která má náležité chlazení (a velikost tomu odpovídající), náležité úložiště atd.U mobilu by to (čistě teoreticky) jít mohlo, kdyby se podařilo vyřešit tři hlavní (technické) problémy a jeden vedlejší (nepříliš technický) problém:1. Chlazení. Na dovolené v Austrálii jsem při 43 °C zažil situaci, kdy mobil nechtěl vyfotit ani panorama nebo fotokouli a vypínal se. Fotky ještě fungovaly, ale o čemkoliv náročnějším (například o videu) nemohla být řeč. Kdyby se ovšem natáčelo třeba při −10 °C nebo 0 °C, jistě by to s chlazením nebylo tak zlé.2. Napjájení. Mobil by měl být zapojený na zdroj napájení (tedy zkrátka na USB-C zdroj nebo nabíječku), protože 2 hodiny enkódování HEVC / H.265 nejspíš na jedno nabití nedá.3. Úložiště. Pokud se to nevejde do interního úložiště (a zejména při nějaké rádoby-profesionálně použitelné kvalitě to video může být dost velké), bude potřeba externí úložiště.Z pozorování (2) a (3) pak vyplývá, že člověk potřebuje napájený USB-C hub. Jedině tak se dá mobilu zajistit *zároveň* napájení i externí úložiště. Používám takovým způsobem například tento hub: https://www.sitecom.com/en/usb-c-hub-4-port/cn-38... 4. Omezení daná výmysly některých výrobců. Například u zrcadlovek Canon je délka (jednoho) videa omezená na 30 minut. To se dá snadno obejít nahráním alternativního firmwaru, který zrcadlovka umí nabootovat z SD karty. Nicméně z výroby tam takové omezení zkrátka je (či donedávna bylo). Důvody příliš nechápu; šlo tam o (ne)možnost „profesionálního“ nasazení kvůli prodeji v nějakých totalitních státech. Těžko říct, jestli mobil nemá podobná omezení.