» Poradna » Web a internet

Natáčení coverů na YouTube prosím co nejrychlejší odpověď

Ahoj, chtěla bych začít natáčet covery na youtube a samazřejmě vím o kopírování. Proto se chci zeptat co se bere jako kopírování jestli to je když: si vezmu nějakou už na youtube nahranou karaoke verzi písně a jen k tomu zazpívám a nahraju to na můj kanál, nebo je to i když si vezmu jen tu melodii písně a nahraju a nazpívám (samozřejmě i natočím videoklip) sama.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Chceš být slavná jako Laura..??? https://www.youtube.com/watch https://www.youtube.com/watch Tak směle do toho.. fandím ti..

Děkuji moc za podporu, ale pořád jste mi neřekl co se bere jako kopírování. Nerada bych, aby mi za to poté zrušili účet.

Zrušení účtu je to nejmenší Seznamte se z podmínkami Youtube, autorským zákonem, OSA, a ustálenou judikaturou. Nebo si na to zaplaťte právníka.Tady vám nikdo neporadí, a když jo, tak jako argument u soudu fakt nezabere "ale na poradně říkali...".

Edysáku, tak to je lepší než ten Kunnda. Na holky se ostatně líp dívá.

Tak to je snad jasný.. A já mladým lidem fandím.. a muziku mám rád.. rock a vše, co mě prostě nějak osloví.. A tahle Laura je fakticky dobrááá..

Děsivě rychle, co rychle, nejrychleji odpovídám na položenou otázku. Tedy, ptáš se nás, co se bere jako kopírování. A to proto, že chceš začít natáčet covery na youtube. Nevíš, jestli se jako kopírování bere, když vezmeš nějakou už nahranou karaoke verzi písně a jen zazpíváš a nahraješ na svůj kanál, nebo je to i když si vezmeš jen melodii písně nahraješ ji i nazpíváš a (samozřejmě natočíš videoklip) sama. To není úplně dotaz z oblasti IT, protože youtube je v tomto případě jen médium. Stejně jako televize, rádio, webová stránka a další možná média. Ona je to spíše otázka jednak autorského zákona a jednak pravidel youtube. Obecně platí, kde není žalobce, není soudce a naopak.PrasatkoPee

A z toho vyplívá tedy co???Že mám tuto otázku napsat ještě jednou do oddělení autorská práva???

.. vyplývá... Určitě napiš, sem to moc nepatří. Natáčením cover verzí užíváš cizí autorská díla, což bez souhlasu autorů (formou licenční smlouvy) pochopitelně nejde. A podle § 40/1 autorského zákona by tě to můhlo vyjít i dost draho.

Viz výše. Ano, toto je dotaz na právníka. Zde relevantní odpověď zřejmě nedostaneš, protože jsi se zeptala na špatném místě. Jak v ČR, tak v US (kde předpokládám, že má youtube svoje servery) platí nějaká forma autorského zákona. A dovolím si tipnout, že i melodie je chráněna autorským právem. Nicméně, pokud vím, tak je možné případná práva na reprodukci zakoupit. Nesledoval jsem to, ale mám pocit, že v minulosti se u nás autorský zákon zpřísnil. Na druhou stranu nevím, jestli to má nějak ošetřeno youtube, je možné, že práva zakoupena má. Ostatně, různých kopií umístěných kde kým tam je habakuk. Ale to se dozvíš v jeho podmínkách. A jak již bylo uvedeno, zrušení účtu je to nejmenší, co tě může potkat.PrasatkoPee

Přiznám se, že tohle bych předal právníkovi můj laický pohled je, že nelze. Pokud bude uvedeno, že je dílo pod ochranou platí to jistě jak pro text, skladbu, někdy dokonce i pro hudební těleso, které ji reprodukuje. Snažil bych se vyhledávat jen takové věci, které mají jasně uvedeno k volnému užití.> Když chceš být slavná prosím, pak skládej svoji hudbu, text a pak interpretuj. Případně ti hudbu může složit kamarád, ty text a dáte to dohromady, před tím si ovšem všechny právní aspekty smluvně vyjasněte, ty konce (spory) bývají otřesné.> Za sebe, na karaoke, předělávky a podobné věci nejsem zvědavý.

Odpověď na základní otázku života, vesmíru a vůbec.

Ono to asi nějak musí jít, páč je hromady takovejch lidí, co kopčí skladby rockovejch kapel a nahrávají okopčená díla na svůj YouTube-profil.. Já se ale přiznávám, že ten proces povolení takové interpretace prostě neznám. Kdyby to nebylo možné, tak si přeci Laura Cox ani neškrtne..

V zásadě jsou dvě možnosti. Jednak youtube platí autorské poplatky za všechno a dopředu (něco jako rádia a televize). Ovšem, pokud jsem si všiml, není neobvyklé, že videa mizí a jsou stažena na požadavek vlastníka práv. A to je druhá varianta, ta s tím žalobcem a soudcem.PrasatkoPee

Podobně např. zmizela před 6 lety Ostrava Michala Kavalčíka, protože neměl práva k užití díla Empire State Of Mind Alicie Keys v české cover verzi.

Děkuji moc všem, kteří si dali čas na to, aby sem napsali komentář.

Ochrana díla se vztahuje melodii, bez ohledu na to, kdo ji zrovna hraje. Tedy chráněn je původní skladatel, který skladbu vymyslel.

To se jim to skládalo na panenské půdě i když to nemusel vymyslet on. Leč pochybuji že by leccos nebylo na lidové nápěvy. Jen nebyl znám autor, tak si to,někdo nechal zaregistrovatZa komunistů, kdo režimu se neprotiviil mohl zpívat cokoliv. Nejprve Tom Jones pěl, u nás jiný se našel, a jak se říká vyzpíval se do slavíka. Symfonie taky. Novou lze napsa složit jen hraním pozpátku. Ani vrznout pomocí hřebínku a toalet papíru nikdo nesmí na youtube a jinde pro lidi vrznout, aby neporušil AP

Jo, tak to si pamatuju jako kluk, přes hřeben toaletní papír a už se jelo.. jam session ..

A co kačení mýdlo ? prý bylo dobré

..kačení mýdlo..???.. ..neznám, nevím.. možná jsem kapánek natvrdlej..

Nejsi, jen mladší než doba ta, kdy nebylo počítačů jen kuličkové a logar pravítko.

Za mých studijních let nebyly počítače ještě ani na střední ....Ano, pamatuju na dobu kalkulaček, logaritmických pravítek, rýsovacích prken apod ..

Tu různobarevnou cukrovinku z bramborového škoru určitě znáš (pamatuješ). Jenže 'kačení mýdlo' tehdy mejdlíčku říkala opravdu jen část Moravy.

Asi takhle. Pokud tě bude znát jen pár známých a budeš mít odběry nula nula nic, tak to bude všem u miloše.Kdyby jsi se náhodou chytla, začala mít takové množství fanoušků, že by kanál mohl vydělávat, tak pak hrozí, že na tebe vlítne mafie Petra Jandy (OSA) nebo tě někdo napráší Googlu, který je provozovatelem YT.

Nejsem právník, jen pouhá iOvce.Ale když si objednáš kapelu na ples (která hraje dost často právě covery), platíš za ni OSA. Tohle bude podobný, ale jak už bylo zmíněno výše. Oslov právníka, pokud to chceš dělat seriozně.

Mám zkušenosti s vkládáním písní na youtube, vzhledem k tomu, že na tomto kanálu jsou tisíce coverů - Jedno video mi zablokovali pro celý svět a u některých napsali, že nemám autorské práva. Dále však je možné videa sledovat.