» Poradna » Počítačové sítě

NAT v call of duty

Ahoj, máme problém s kamarádem, snažíme se již třetí den o připojení se k sobě ve hře call of duty black osp 4 do blackoutu, pokaždé když si pošleme invite a přijmeme ho, napíše nám to error: this lobby is not joinable. Players in the lobby may have different NAT types than yours, which can limit network features"Zkoušeli jsme dělat nějaké věci přes nastavování ip apod... ale nic z toho nefunguje, našel by se tu někdo kdo by nám pomohl vyřešit tento problém? byly bychom Vám moc vděčný, děkuji předem.

Odpovědi na otázku

NAT je NAT a NAT je v routru ne Call of duty :D

prosím, přečti si pořádně můj dotaz.

a víš jak otevřít ten nat aby nám to codko šlo nebo ne?

A má aspoň jeden z vás veřejnou statickou IP adresu od poskytovatele? Bez toho můžeš natovat jak chceš a je to prd platné :)

v nastavení routeru mám možnost nastavit statickou ip ale nevyznám se v tom =/

Já se neptám, co jde nastavit v routeru, ale jestli má aspoň jeden z vás přidělenou (často placeně) veřejnou statickou IP adresu od poskytovatele internetu? Pokud není přidělena od poskytovatele, tak ji žádným nastavováním routeru získat nelze.

a můžete mi prosím prozradit jak to zjistit? =)

Jistěže můžu, stačí zvednout telefon a zavolat poskytovateli internetu :) To je jediné spolehlivé řešení. Ovšem moc s tím nepočítejte, běžně dávají/dávali veřejnou statickou IP adresu jen velcí poskytovatelé, jako UPC, netbox, O2. Pokud je z vás nějaký lokální poskytovatel, tak ti většinou veřejné IP nedávají nebo jen za poplatek.

dobrá, zítra zavolám poskytovateli a výsledek napíšu, moc děkuji za pomoc =)

tak nemám =/

To jsem si myslel, je to celkem výjimka pár velkých poskytovatelů, že poskytují automaticky veřejnou IP.