» Poradna » Počítačové sítě

NAT pod WXP

Jeden adapter, dve IP adresy, na jedny je internet, na druhy vnitrni sit... Potrebuju nejak udelat NAT internetu na tu vnitrni sit... Muze mi nekdo pls poradit? OS Windows XP. Diky. Dex.

Odpovědi na otázku

dvě IP adresy na jednom adapteru? to umí nějaký síťovky, ale ty se spíš dávaly do serverů? Co to píše, když dáš příkaz IPCONFIG /ALL  ....?

Ackoliv nevim jak (zda-li to jde) zprovoznit NAT, mit nekolik IP adres pod jednou sitovkou beru jako samozrejmost. Sam to vyuzivam :) Rekl bych ze to neni vlastnost sitovek (provozovano na Via, RTL, 3Com, SiS ...) jako spise op. systemu. Myslim, ze to co potrebujete by MOHLA zvladat LNS2004 od software602. Ale nejsem si tim jisty.

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti: Přípona DNS podle připojení . . . : Popis . . . . . . . . . . . . . . : 3Com 3C900COMBO-based Etherneter (obecné) Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-10-4B-95-13-7F Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.5 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 172.16.1.2 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0 Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 10.86.32.5 Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0 Výchozí brána . . . . . . . . . . : 10.86.32.1 Servery DNS . . . . . . . . . . . : 212.80.84.15treba tohle :)

jj vic IP adres je v pohode... ted mi poradte jak udelat ten NAT... :)

mnoo .. tak bud to nejak vyresite nebo date 200kc za novou sitovku a bude to easy :)

Hm, a nebo 1000Kc za HW router... Mi nerikejte, ze to nejde nejak jednoduse softwarove udelat...

Kdyby aspon nekdo napsal, ze je to nemozny... Fakt to nikdo nevi?

no vida.. a proc nejdete do tohoto reseni? nechapu. Mnoho lidi to asi nema vyzkouseno protoze to povazuje za pitomost a radeji daji ten 1k Kc za HW reseni

poradim, ale odpoved se ti nebude libit.. linux. Ten totiz jinou IP nastavenou na teze sitovce bere jako dalsi sitovku a taky k ni tak pristupuje. Sam to mam na routru napriklad pro pripojeni na AP ( ktere ma naprosto odlisnou adresu od ostatnich v siti ke ktere jsem pripojen ) a pak i na vnitrni sito ( spojene s VLAN na switchi, ale to je jina pisnicka ). Ve winXP nevim jestli je to vubec mozne. Spis se zeptam, jaky toto by melo smysl? to mas internet zapojeny do switche pres ktery jde do sitovky internet ( jedna IP ) a do toho switche jsou zapojene pocitace s jineho adresniho prostoru ( druha IP )?

Je to skoro tak jak pises, na jednom adresnim rozsahu ma poskytovatel svoji sit po ktery se pripojuji k internetu a na druhym rozsahu mam svoji sit, kde prave chci tu prvni NATovat... Co takhle nejak vytvorit virualni adapter, nebo tak neco? netusil by nekdo jestli to je mozny? Jinak diky za odpovedi...

z bezpecnostniho hlediska ti to rozhodne nedoporucim, protoze tim davas celou svou sit na odiv verejnosti ( pres AP )... takze kdyz se nekdo nastavi jako IP v tve vnitrni siti, tak ma do ni pristup. Kazdopadne nedoporucuju. Bud router, druhou sitovku a nebo treti moznost udelat si router na linuxu a VLAN ( ale musi to umet switch ).. kazde z tech reseni je daleko bezpecnejsi nez tve soucasne