» Poradna » Programy

Nástroj pro obnovení systému OS XP

Ahoj,
zkoušel jsem na svém PC použít nástroj pro obnovení systému, ale na obrazovce se nejprve nezobrazilo vůbec nic a když jsem tento nástroj aktivoval podruhé, tak se objevila pouze bílá plocha. Prosím o radu.
Děkuji

Odpovědi na otázku

Zálohu sys např. Acronis TrueImagem máš? Pokud ne, tak si ji udělej hned až reinstaluješ OS, protože tak to asi dopadne.

Nástroj obnovení systému jsem použil ve Win XP několikrát, prakticky bez problémů - jedenkrát trvala obnova podstatně delší dobu. Možná, že jste obnovu systému přerušil násilně před jejím dokončením.

Děkuji za sdělení vaší zkušenosti, ale tím to není. On se ještě taky nezobrazuje WMP a systémové informace.

Start-ovládací panely---programy a funkce--v-levém sloupci-zapnout nebo vypnout některé funkce windows--

nemáš problém tady?

Tak systémové informace by se mu měli zobrazit vždy, nebo ne? Já bych se tím netrápil, ten sys je rozházenej, ani nedomýšlím čím. Znova bych ho nainstaloval, na body obnovy bych hodil bobek a pořídil si vždy při nějakém zásahu do sys kompletní zálohu. Acronis to komprimuje slušně a XP dokonale (i na 1x DVD se to dá), zabere to i míň než 1/2 místa.

Zobrazit jo-ale některé z nich lze vypnout,tak je jestli se tam nevědomky nepovrtal.

V ovládacích panelech nemám složku Programy a funkce

Prosím o upřesnění. Co je sys? a odkud by se dal znovu nainstalovat?
Děkuji

Sys = systém abych to nemusel vypisovat, snad ti to došlo. Právě pro případy, kdy je OS komplet hotovej, kaput, odepsanej, chápeš se má po funkční, ověřené instalaci (jako, že všechno běží jak má) vytvořit kompletní záloha, nebo obraz. Tím lze sys (jasné), kdykoliv obnovit do bodu, kdy byla tato záloha (obraz) vytvořen. Žádná reinstalace, ani znova instalování programů, sys je pak naprosto identický, jako byl před problémem. Asi se té opětovné instalaci nevyhneš, a tak až si ty XP znova nainstaluješ tak si programem, který to umí, já používám Acronis TrueImage (a umí to i soft dodávaný s HDD, nebo je ke stažení na netu) vytvoř tu zálohu. Nespoléhej na body obnovy a podobný blbosti. Je něco nejasného?

Děkuji za vysvětlení.